Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit csináltok (csinálnátok)...

Ti mit csináltok (csinálnátok) ha az apja nagyon leszúrja a gyereket, az ok jogos, de a kicsi (3-4 év körüli gyerek) nagyon sír? Elkezditek vigasztalni?

Figyelt kérdés

Ezen vesztünk össze tegnap a férjemmel. Jogosan kapott ki ugyan, de a férjem kissé túlzásba vitte, és a kisfiunk már nagyon sírt, nem hisztizett, hanem komolyan nagyon sírt, engem hívott, én pedig odamentem, megöleltem, elmondtam neki hogy ilyet tényleg nem szabad csinálni amiért apa mérges, igaza van, de ölbe vettem és vigasztaltam.

Erre a férjem velem is elkezdett veszekedni, hogy mit pátyolgatom ilyenkor a gyereket, és hogy így most aláásom az ő tekintélyét, meg hogy így a gyerek azt fogja gondolni, hogy mindent szabad neki...

De most hagyjam ott kétségbeesetten sírni és ne foglalkozzak vele, miközben engem szólongat?...

Ti mit tesztek ilyen helyzetben?

A férjemnek van igaza?


2018. jún. 6. 12:25
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
54%

Nemes egyszerűséggel: a férjed hülye.


A gyereket akarja elnyomni és kínozni, vagy a viselkedést helyteleniti? Ha az utóbbi, akkor a megfelelő mód az, hogy elítéljük a viselkedést, de biztosítjuk arról a gyereket, hogy szeretjük, és nem azonos a rossznak mondott viselkedésmóddal.


Azaz nem rossz a gyerek, csak rosszat tett.


A férjed "kissé túlzásba vitte", amikor jól lecseszett és sírásba hajszolt egy 3-4 éves gyereket, mellesleg a sajátját, majd veled is veszekedett? Nem, kissé vitte túlzásba. Ez abszurdum. Nem viselkedünk otthon úgy, mint egy elmebeteg smasszer. Aztán majd lehet kiakadni 20 év múlva, hogy miért nem néz rá sem a gyerek, mikor ő "mindent megadott neki és az ő érdekében keményen fogta".


Gondolkozzon már, az isten szerelmére ... Sírásig szadizni a saját óvodását, majd otthagyni a félelmével, fájdalmával, értetlenkedésével, és ezek után még veled is balhézik, hogy miért vigasztalod?

2018. jún. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
91%

Ja, és döntse el, mit akar. Hogy "tekintélye" legyen, és elnyomva, lenyomva, félelemből engedelmeskedjen neki a gyerek, amíg muszáj neki?


Vagy azt, hogy őszinte szeretetkapcsolat legyen köztük, ami nem csak a kötelező ideig és kötelező körökig marad meg, és úgy nevelje szépre, jóra, bizalomra?


Mert csak a vadbarmok akarják az elsőt.

2018. jún. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
15%

Menni liberális szülő...ezért tartunk ott ahol tartunk. A gyereknek mindent szabad, pátyolgassuk a kis lelkét mindegy mit tesz, neki szabad.


Ezért van ennyi elkényeztetett bunkó, életképtelen gyerek és kamasz.


Kérdező: Most mit csinált volna a férjed? Vigye el fagyizni megjutalmazva hogy rosszat tett?

2018. jún. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó:

1, Nem ismered a liberális szó jelentését.

2, SEMMI köze az életképtelen kamaszokhoz.

3, A terrornevelés adta a mai, életképes, vidám, aktív, egészséges felnőtt generációt, amelyik magasról tesz az idős szüleire.

4, Kvára kínos, ha számodra ismeretlen szavakkal dobálózol.

2018. jún. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
46%

Ha jogosnak ítélem meg, ahogyan az adott helyzetben reagált a férjem, akkor nem védem ki a gyereket. Annyiban, hogy nem üvöltök vele én is, hanem nyugodt hangnemben elmondom neki, hogy apádnak ezért és ezért igaza volt.

De ha a férjem jogtalanul szidja le nagyon a gyereket, akkor igen, megvigasztalom, mert van olyan, hogy tényleg nem érdemli meg és egy határozott rászólás is elég lett volna. Természetesen ekkor sem azt mondom, hogy nincs igaza a férjemnek, amiért leszúrta, csak hogy abban nem volt igaza, ahogyan tette vagy amilyen mértékben tette.

Tény és való, hogy azért az ember minden ok nélkül nem szúrja le, szidja meg a gyerekét, annak mindig oka van általában. Tehát kivédeni sosem kell a gyereket teljes mértékben, ebben igaza van a férjednek, mert akkor rossz irányba mehet el a dolog. De van, hogy túlzásba visszük, azt pedig igen is nem szabad egyik félnek sem hagyni. Mert hosszú távon nagyon rossz kapcsolata lesz majd azzal az emberrel a gyereknek, aki minden apróságért lépten-nyomon leszúrja, veszekszik, vitatkozik a gyerekkel, netán még a keze is eljár.

2018. jún. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
A helyzettől, körülménytől függ. Van mikor nem veszem fel és elmondom neki, hogy igen Apának igaza volt, nem kell rá haragudnod, szeret, de nem szabad butaságot csinálni. De előfordul mikor úgy gondolom, hogy túlzasba vitte az Apja, akkor felveszem, de ugyanúgy elmondom, hogy Apa szeret stb.
2018. jún. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó, és a többiek: nem. Apának magának kell elmondani, hogy szereti. Ha ti mondjátok helyette, az semmit nem ér.
2018. jún. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
30%
Jó lenne összehangolni a nevelési elveiteket. Jelen esetben jobban jártatok volna, ha te csöndben maradsz, és később szólsz a férjednek, nem a gyerek előtt, hogy ez nem tetszett neked. Igaza van abban, hogy a gyerek így megtanulja, hogy aput ki lehet játszani, ha anyuval szövetkezik. Unokatestvéreim előttem nőttek fel, a szüleik pontosan ezt csinálták, mint amit most ti. Hát nem lett belőlük normális felnőtt.
2018. jún. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!


18-aa azthol olvastad hogy ilyet mondtam a gyerek előtt?? Azt írtam vígasztaltam, de mondtam hogy igaza van apának.

2018. jún. 7. 20:17
 20/27 anonim ***** válasza:
57%
Mármint milyet? Azt írtad, hogy nem tetszett neked a férjed kirohanása. Vigasztalni nem kellett volna, legalábbis nem így és nem rögtön.
2018. jún. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!