Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te engednéd iskolában 5 évesen?

Te engednéd iskolában 5 évesen?

Figyelt kérdés

Most 4 éves, de már ebben az évben is 6-7 éveseknek tartott iskolai előkészítő feladatokat csinálja, nagyon okos, nem úgy beszél, viselkedik mint egy 4 éves. Jövő júniusban tölti az 5-öt, az óvónők szerint már ez az egy év is felesleges. Én úgy tudtam nem is mehet 6 éves kora előtt iskolába, de most kiderült, hogy mehet. Veszem neki az elsősöknek való foglalkoztatót és nagyon szereti csinálni. A nevét és több szót szépen leír, szépen számol is. Élvezi ha "tanulok" vele és igényli is minden nap.

Volt valaki akinek 5évesen ment a gyerkőc iskolába?


2018. jún. 18. 01:15
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
50%
Add meg neki a gyerekkort! Ráér teljesíteni később. Én nem siettetném. Én is anno hasonló típus voltam mint a gyereked. Engem is küldtek volna, de hasznos volt az uccsó két év, mert megtanultam alkalmazkodni a rendszerhez. Pl. A többieknek olvastam mesét. És ugyanezt tenném, mondom úgy, hogy az én alig négyéves fiam összead, kivon tízig. Számol százig. Kettesével is. Felismeri a számjegyeket. Tegnap saját maga alkotott kétjegyű számokat. Verseket költ... Stb. Én nem tanítom ilyenekre, de ha megkérdez valamit, válaszolok neki. És szintén nem úgy beszél, mint egy négy éves. Viszont a nagy mozgásán van még mit csiszolni. Nehezen érzi az egyensúlyt. Most tanulja a hinta hajtását.Kínlódik a pedálozással, és a gyerekek között lassan oldódik. Csúnyán színez. Ezeket gyakoroljuk. Ő tuti csak hét évesen megy majd, mert nemcsak észben, hanem kismillió más téren kell megérnie.
2018. jún. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 babyboom567 ***** válasza:
82%

A gyereked MOST élvezi amit csinál,mert NEM MUSZÁJ csinálni,akkor csinálja HA KEDVE VAN.

Az iskolába meg KÖTELEZŐ, akkor is ha nincs kedve.

Volt egy ismerősöm, valami plusz zenefoglalkozás volt az oviban és imádta,és mondták tehetséges,menjen zeneiskolába,gyerek is akart oda menni.Felvették, 2 hét múlva a gyerek még iskolába sem akart járni, hogy ő utálja,mert gyakorolni kell, meg blablabla.

Szerintem vidd valami szakemberhez,és kérdezd ki a tanácsát.

2018. jún. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
84%
néz utána mi az iskolaéretség feltétele ,mert nem csak észbeli tudás kell suliba .
2018. jún. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
85%
13 évesen éretségizzen ? 16 évesen diplomázzon ? Utána 80 éves koráig dolgozzon ?
2018. jún. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
94%

Édesanyám alsós tanítónő, és ő azt tapasztalta, hogy azoknak a gyerekek akik úgy jönnek első osztályba, hogy tudnak írni/olvasni/számolni az egyik legnehezebb.


Mivel nem kötik le őket az órai feladatok ezért unják a dolgokat. (utálni fogja az iskolát) Ha nem egyéni tanrend tanár néni nem foglalkoztathatja külön feladatokkal, csak azért mert ő már másodikos szinten áll. (hiszen az osztálynak együtt kell haladnia) Ha sokkal előrébb jár a társainál még lehet ki is nézik, csúfolják. Nem az a gond, a megtanul 1-2 szót leírni a gyerek suli előtt (mondjuk a saját nevét mindenki szereti tudni) de másodikos harmadikos szintre hozni egy óvodást hiba, mert nem lesz neki kihívás az iskola, nem fogja megtanulni a tanulás mechanizmusát. (hiszen neki 1-2. osztályban nem kell tanulnia)


Ha azért ilyen mert szuper intelligens (akkor az IQ-ja is magas nem csak "megtanult" írni olvasni hamarabb) érdemes külön speciális iskolába vinni, ahol az oktatók fel vannak készülve egy egyéni tanrendre, de állami suliban nincs ilyen.


Szerintem elsős foglalkoztató helyett inkább rajzoljatok vagy pl. tanuljon meg zenélni. (nekem testvérem középső csoportos volt mikor nagyon meg akart tanulni zongorázni, mert én is azt csináltam. Így mire iskolába került olvasni még ugyan nem tudott, de a hangjegyeket és a kottát ismerte és már 1 éve zongorázott magántanárnál) Az is lehet együtt töltött idő, viszont készségtárgyak.

2018. jún. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
59%

Semmiképpen.

Most irhatnek az agyi fejlődesrol, hogy az érzelmi alapu gondolkodast csak 6 évesen kezdi felcváltani a racionális, ésirhatnék az 5 éves és 6-8 évesek közti fizikai erőkülönbségekről és irhatnék a tanito rizikofakrorrol is, de nem teszem

2018. jún. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon nem szívesen küldeném iskolába ennyi idősen.Volt annó egy kis zsenigyerek nálunk a gimiben. Volt vagy 13, mikor érettségizett. Ő is ugrálta az osztályokat. Nem voltak barátai, mert mihez kezdett volna vele egy 18-19 éves? A reáltárgyakból valóban hasított, de a magyar- meg a töritanár vért izzadt vele, nem értette, nem látta át, nem volt érzelmileg érett a tananyagra sokszor.

Nekem nagyon tetszik annak a hozzászólónak az ötlete, aki szerintne írni-olvasni-számolni tanítsd, hanem valami másra, ami kielégíti a tudásvágyát, de mégsem a tananyag. A nagytesó olvasókönyve helyett is inkább mesekönyvet adnék a kezébe.

2018. jún. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
41%

Ez egy nagy dilemma.

Nekem kisebbik lányom Juliusban tölti a 6-t, és Augusztusban kezdödik az iskola.

Itt ahol mi élünk Juli 1-töl már nem iskolaköteles egy gyerek, de mi beirattuk, így egy évvel elöbb. Ö lesz a legkisebb az osztályban.

Itt van orvosi felmérés, és az iskola 2x is felméri öket kis csoportokban. Az elsö felmérésen a nagyobb tanárnénije bent volt, és vele beszéltem.


Ami fontos, hogy felismerje a betüket, olvasni nem kell, de tudja hogy ha lát egy betüt az egy betü. Másik nagyon fontos dolog a mennyiség érzet. Tudja, hogy mi az, hogy 5-t és mi az, hogy elveszünk és hozzá adunk, hogy attól csökken és nö az érték...Eltudjon 20-ig számolni, és tízböl vissza számolni.

Aztán nagyon fontos a finommotorikus képesség, a rajzokon az embernek legyen kifinomitva a haja, a kezeken 5-5 új, és részletesebb rajz, felül nap, alul föld stb...

Ès a gyerek érzelmileg is legyen érett. Ha veszít a játékban akkor ne kapjon dührohamot, ha fellöki egy másik gyerek tudjon segítséget hívni. Ha lát valakit össze esni a lépcsöházban akkor legyen képes egy felnöttnek szólni...


Nekem az orvos egy dolgora hívta fel a figyelmet. Hogy a sexuális érettségük a korábbi gyerekeknek ugye visszább van. Ìgy a 4-es felvilágosításnál amikor 10-11 eveseknek magyaráznak a te gyereked csak 9 éves lesz...


Az, hogy tud olvasni nem elöny. A nagyobbik lányom osztályelsök között van. Ès még az elsö félévben csak a 3 olvasni tudo volt az elsök között, azok azóta lemorzsolódtak, és lányommal együtt 3 olyan gyerek van az osztály elsök között akik egy kicsit sem tudtak olvasni...


Èn csak 6 évesen iratnám be, és ha akkor is olyan jó lesz, akkor átugranék vele egy évet, de lebukni sokkal rosszab érzés.

2018. jún. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Játszani nem játszik a többiekkel az oviban. De a testvéreivel sem nagyon. Általában beviszi valamelyik foglalkoztatóját vagy olvasgat, gyakorol írni ilyenek. a játékra mikor be akarja hívni az óvónő mindig azt mondja értelmetlennek tartja és nem akarja csinálni.Ez volt egész évben már most is. És ugye ez lesz még jövőre is. Ezért nem látják értelmét az óvónők és férjem sem, hogy még 2 évig ez legyen.
2018. jún. 18. 09:50
 20/41 A kérdező kommentje:
15-ös a színezésre is ugyan ezt mondja hogy értelmetlen. Az egyetlen ami leköti és úgymond játék az a modellezés. Ez az összerakod a repülőgépet és repül fajta. Vagy vonatot, léghajót stb. Ezeket szereti még. Nagyon jó a kézügyessége én a legegyszerűbbeket nem tudnám osszerakni :)
2018. jún. 18. 09:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!