Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te engednéd iskolában 5 évesen?

Te engednéd iskolában 5 évesen?

Figyelt kérdés

Most 4 éves, de már ebben az évben is 6-7 éveseknek tartott iskolai előkészítő feladatokat csinálja, nagyon okos, nem úgy beszél, viselkedik mint egy 4 éves. Jövő júniusban tölti az 5-öt, az óvónők szerint már ez az egy év is felesleges. Én úgy tudtam nem is mehet 6 éves kora előtt iskolába, de most kiderült, hogy mehet. Veszem neki az elsősöknek való foglalkoztatót és nagyon szereti csinálni. A nevét és több szót szépen leír, szépen számol is. Élvezi ha "tanulok" vele és igényli is minden nap.

Volt valaki akinek 5évesen ment a gyerkőc iskolába?


2018. jún. 18. 01:15
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
Most a legkézenfekvőbbnek a magántanulói státusz tűnik, ezt szeretné ő is. Aztán majd meglátjuk.
2018. jún. 18. 22:28
 32/41 anonim ***** válasza:
Waldorf suliba csak akkor vigye a gyerekét bárki, ha ártani akar neki. Waldorfba jártam 7 évig....Borzalmas volt...
2018. jún. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

biztos hogy nem valo suliba mert ott sok az olyan ami kötelező,akkor amikor tanár mondja ,ott nincs az hogy fiadnak nincs kedve köröket rajzolni,írás órán azt kell csinálni akkor és kész MERT KÖTELEZŐ.mesét hallgatni is kötelező lesz.

és a tanitok nincsenek felkészülve egy 5 éves ovodásra aki nem tud és akkar csoportba dolgozni .nekik ott van másik 20 6-7 éves iskolaérett gyerek .

2018. jún. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, engem el is küldtek iskolába 5 évesen. Pedig nem voltam rá érett, görcsöltem minden vasárnap este, hiába szárnyaltam túl az iskolatársaimat. Aztán 4.-ben bele fáradtam és szartam a tanulásra.
2018. jún. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
A képességeitől függetlenül, nem küldeném korábban iskolába. A saját szüleim elvét vallom ebben: "Lehet felnőtt és dolgozhat így is épp eleget! Hadd játsszon, hadd legyen gyerek egy évvel tovább."
2018. jún. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

Én is ezt az elvet vállánám ha játszana :)

De nem játszik vagy játszik ha a modellezés annak számít, de az inkább kő kemény koncentráció.

Ha azt mondja neki az ovonéni, hogy csináljon meg valamit azt megteszi, de színezni, mesélni nem szeret. De volt ilyen iskola érettségi feladatsor, abban kellett színezni, azt megcsinálta. De magától soha nem ülne le rajzolni, színezni mert hülyeségnek tartja, nem élvezi. De ha ez a feladat azt elvégzi. De szerencsére szuper ovonéni van és nem kényszeríti rá

2018. jún. 19. 10:24
 37/41 anonim ***** válasza:
Játék az, amit a saját elhatározásából a saját örömére csinál. A tartalma ilyen szempontból lényegtelen. Az iskolában több lesz a feladatba adott dolog, kevesebb a játék. Még ha most olyasmiket játszik is, amiket az iskolában szoktak csinálni, ott felszólításra csinálni már nem lesz ugyanaz, és mellé mindenképp bejön majd egy csomó "nemszeretem" dolog is, amit szintén csinálni kell. Például ott is lesz rajzóra, ahol nem lehet majd elvonulni. Nálánál idősebb gyerekek közé kell beilleszkednie, ami sok probléma forrása lehet. Én nem tenném ki ennek. Ha szereti az iskolás dolgokat, csinálhatja most is. Nem fog elkésni sehonnan.
2018. jún. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
Igen. Csak ha már most oda vissza tudja az elsős dolgokat sőt már sokat tud a tesó 3.os anyagából is. Akkor 2 év múlva? Már az ötödikes anyag birtokában menjen elsősök közé akik kacsacsőrt rajzolnak?
2018. jún. 20. 10:31
 39/41 anonim ***** válasza:
Szerintem elfogult vagy,ami persze normális,hiszen a gyermeked.De az,hogy most érdeklik ezeka dolgok,nem biztos,hogy jövőre is így lesz.
2018. jún. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

Nem vagyok elfogult :)

Az óvoda hívta fel rá a figyelmünket. Aztán megcsináltatták vele 3 évesen az iskola érettségi tesztet. 3évesen írt, olvasott és a szepirasra törekedett, és jó pár szót plusz a nevét már szépen írja a többit meg annyira nem szépen, de helyesen leírja. Egyszerűbb matek feladatokat öld meg. Összefüggéseket lát meg. Szöveges feladatokat ért. Pedagógus vagyok. Tisztában vagyok vele hogy milyen képességekkel bír egy, elsős, másodikos stb...

2018. jún. 20. 10:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!