Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te engednéd iskolában 5 évesen?

Te engednéd iskolában 5 évesen?

Figyelt kérdés

Most 4 éves, de már ebben az évben is 6-7 éveseknek tartott iskolai előkészítő feladatokat csinálja, nagyon okos, nem úgy beszél, viselkedik mint egy 4 éves. Jövő júniusban tölti az 5-öt, az óvónők szerint már ez az egy év is felesleges. Én úgy tudtam nem is mehet 6 éves kora előtt iskolába, de most kiderült, hogy mehet. Veszem neki az elsősöknek való foglalkoztatót és nagyon szereti csinálni. A nevét és több szót szépen leír, szépen számol is. Élvezi ha "tanulok" vele és igényli is minden nap.

Volt valaki akinek 5évesen ment a gyerkőc iskolába?


2018. jún. 18. 01:15
1 2 3 4 5
 21/41 babyboom567 ***** válasza:
95%
már most is az van nála,hogy amit nem akar azt nem csinálja(színezés), az iskolában KÖTELEZŐ csinálni dolgokat.
2018. jún. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 babyboom567 ***** válasza:
100%

Azt kellene megértenetek, és a gyereknek is elmagyarázni,hogy vannak a fejlődésben lépcsőfokok, amiket meg kell lépni.És az most pl színezés, játszás.Ha ezeket teljesítette akkor lehet iskolás.Később sem hagyhatja ki a kémiát pl mert nincs kedve hozzá.Vagy az 5.-6. osztályt,mert az őt nem érdekli.

ő most 5 éves,óvodás,a színezés, a játék, a rohangálás a dolga.

2018. jún. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Az óvónő is ezt mondta meg én is ezt mondom, hogy nem lehet valakit rákényszeríteni a játékra, meseolvasásra, színezésre ha nem akarja.
2018. jún. 18. 10:46
 24/41 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam, de most 4éves. Múlt héten töltötte a 4-et. Jövőre lesz 5. Tehát nem mostanról van szó. Még van egy évünk eldönteni.
2018. jún. 18. 10:47
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolában nincs olyan,hogy van kedvem/nincs kedvem.Hiába tud olvasni,ha közben az utasításokat nem hajtja végre,mert neki éppen úgy tetszik.Ez is hozzátartozik az iskolaérettséghez.
2018. jún. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
93%

Tegyük fel nem kötik le az óvodai feladatok (anno engem sem érdekelt a mese, inkább lebontottam a szőnyeget a csoportfoglalkozás alatt. Viszont végigültem, és nem különcködtem.) de akkor sem az a megoldás, hogy akkor azt csinálja amihez kedve van és ráadásul nem neki való. Az iskolában az egyik fontos feladat, hogy a gyerek megtanuljon csoportban dolgozni, alkalmazkodni a többiekhez...és az nem fog menni ha azt éreztetitek vele, hogy jó, (sőt ő jobb) attól ha olyan dolgokkal foglalkozik amivel más az ő társai közül nem. ( vagy pl. az idősebb testvére)


Gondolj bele, hogy ha már most iskolai feladatokat meg tud oldani, szerinted le fogja kötni alsóban a betűképírás (mikor csak az egyes betűk formáit rajzolják egymás után sokszor) ha ő már tud írni kész szavakat? Vagy a "kacsacsőr rajzolás két halmaz közé" ha már tud számolni. Unatkozni fog, és akkor meg rendetlenkedni. Vagy akkor alsóban 5.-es feladatokat kell majd neki adni, mert akkor már csak az lesz kihívás?


Annyi foglalkozást ki lehetne neki találni ami az ő színvonala, és mégis érdekelheti. Sport, zene, kézügyességet fejlesztő játékok (én pl gyöngyöt fűztem, és origamiztam mert ügyesebb volt a kézügyességem. Mire általános iskolába mentem bonyolult mintákat is meg tudtam csinálni) ami lekötött mind kihívást jelenthetnek számára, viszont nem lesz "koraérett" tanulmányi képességek terén.


Gondolom szülőként azt gondolod ez milyen nagy büszkeség, és elismered a teljesítményéért, de ezzel egyrészt erre a rendhagyó viselkedésre sarkalod (hiszen a szülői elismerés fontos) és teljesen el fog szeparálódni a korosztályától. Lehet, hogy most könnyebb lekötni nem neki való feladatokkal, de szerintem hosszú távon csak ártasz vele.


(mint fentebb írtam megint más ha "csodagyerek" de akkor az érzelmi intelligenciának és általános intelligenciájának is magasabbnak kell lennie)

2018. jún. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
94%

ÈN írtam, hogy a lányomat elöbb adjuk most be az iskolába, mint, hogy iskola köteles lenne.


Nálatok amit látok, hogy a gyerek szociálisan egy kicsit sem érett. De más téren sem. Nem képes mese olvasásra leülni, nem képes rajzolásra leülni. Csak azt csinálja amit ö érdekli.

Az iskola más. Ott kötelezö a félórás akár órás mesét végig hallgatni, úgy, hogy arról rajzolni, késöbb írni kell. Az elsö félévben a nagylányomék iszonyat mennyiséget rajzoltak, és festettek az iskolában. A csapat munka is nagyon fontos, nálunk mindent és mindent együtt kell megoldani, a jobb gyerekek a a többieknek oraközben segítenek stb...

A gyerekednek egy rendes általános iskola nem lesz o, neki speciális kell, pl Waldorf vagy Montessori, mert a rendes általánosban vért fog izzadni.

2018. jún. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim válasza:
13%
Én mindig azt csináltam ami engem érdekel és ez ma is ígyvan.
2018. jún. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
Bizottság elé kell majd mennünk így is úgyis ott megnézik a szociális érettségét is, ami szerintem teljesen rendben van. Nagyon tisztelettudó, elbeszélget a felnőttekkel, érvel és érti az érvelést. Egyszerűen koravén. Majd utána nézek, hogy van-e rá esély, hogy ne elsőben kezdjen vagy magántanuló legyen és vizsgázgasson. Egy év múlva ugyan ekkor még nagyobb tudása lesz. El nem zárhatók, tilthatom a könyvektől mikor ekkora benne a tudásszomj.
2018. jún. 18. 20:45
 30/41 A kérdező kommentje:
Amúgy pont nem egy Waldorf iskola való neki. Biztos, hogy nem normál iskolába fog járni,de nem is ilyenbe. De az sem biztos, hogy Magyarországban gondolkodunk.
2018. jún. 18. 22:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!