Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák, szoktatok...

Kisgyerekes anyukák, szoktatok elégedetlenek lenni?

Figyelt kérdés
Folyton elégedetlennek érzem magam, azt érzem, h semmi sem jó, semmi nem elég. Pedig mindenen megvan, amire valaha is vágytam, 2 szép gyerek, szép ház stb. mégis mindig ott a hiány, az űr. Mégsem vagyok boldog, mégsem vagyok elégedett. Érzett így más is?
2018. jún. 21. 10:30
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de aki csak azt tudja írni, h nézz körül a világban, Afrikában stb., az inkább ne írjon. Merthogy ezzel én is tisztában vagyok, ezeket, mint fent is részleteztem én is tudom, tehát nem ezzel van a baj.

Aki hasonlóképpen érzett tudna írni, h mi segített? Pl. új hobbi, több kikapcsolódás, másik munkahely vagy mégis mi?

2018. jún. 21. 11:55
 12/24 anonim ***** válasza:
74%

Hát pont az segít ha tudatosítod magadban, hogy mennyire megvan mindened és nincs miért "rinyálj" (bocsi). Most hiába írom hogy rajtam egy főzéstanfolyam segített, ha te pl. nem szeretsz főzni vagy nagyon jól tudsz. Ezek hogy új hobbi, meg utazás, csak pillanatnyi örömök.

Aki elégedetlen annak ellenére hogy megvan mindene ott nem fog segíteni az új pillanatnyi újdonság, ott az egész gondolkododásmódodat kell valahogy átállítani!

Bezzeg amikor a szétkényeztetett kamasz sír a 3. ájfónért azt egyből megbélyegzik elkényeztetettnek, holott ez ugyanez csak egy felnőtt embertől.

Válts gondolkodásmódot, ezért kell kicsit kinyitni a szemed és nem pedig hajkurászni hetente az új élményt. Attól mert ÚJ élményed van, a családodat nem fogod jobban értékelni és neked pont azt kéne megtanulnod!

2018. jún. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
47%
Amúgy aki alapból elégedetlenkedő típus, az mibdegy mibe fog, arra is ráun. Ezekre mondják hogy az oviban is mínuszjel volt a jele illetve hogy a pohara mindig félig üres.....
2018. jún. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
48%
Pont ez a legrosszabb amit írhattál volna, kedves utolsó. Mindig nagyon bírtam az ilyen embereket, valaki idejön tanácsárt, segítségért aztán még bele is rúgunk egyet, de persze csak az ő érdekében, puszta jó szándékból.
2018. jún. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
95%

Célokat kellene keresned. Lehet, hogy unod a munkád. Lehet, hogy a házasságod nem tesz igazán boldoggá.

Az, hogy van egy házad, annak sem lehet megállás nélkül örülni.


Nem lehet, hogy az önmegvalósítás hiányzik a sztoriból? Hogy önmagadat definiálhasd valamiként, és abból meríts sikereket.

2018. jún. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
63%

14 pedig sajnos az segít ha megmondod valakinek aki felnőtt ember, hogy ébresztő!! Hogy ne fanyalogjon hanem tudatosítsa magában hogy valójában milyen szép az élete! Azzal nem segítesz ha utazni küldöd vagy kertészkedni.....

Sokaknak csak egy wake-up call kell hogy magukra találjanak.

2018. jún. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted ez kell, szerintem meg nem. Nem vagyunk egyformák én nem vitatom, van akin ez tényleg segít, de nagyon sokan vagyunk (igen, köztük én is) akinek feláll a hátán a szőr az észosztástól, ami a jóindulatú szándék mögé van rejtve, de igazából csak arról szól, "mostdemegmondtamatutit".
2018. jún. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
75%
Lehet ez valahol mélyen a múltadban gyökerezik. Emiatt lehet jót tenne egy pszichológiai látogatás, ahol feltárjátok mi lehet ennek az oka.
2018. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek azzal a válaszolóval, aki szerint önmagad megvalósítása hiányozhat. Dolgozol a családért, de az is olyan munka, ami igazából a családos élethez felel meg, nem feltétlenül a te igényeidnek, aztán otthon futkosol a gyerekek után, a konyhában pattogsz, hogy legyen meleg étel a férjed és a családod előtt, stb. Szerintem találj valamilyen elfoglaltságot ki, amit magadért, érted csinálsz, hátha az segít. Akár egy könyv elolvasása, akár egy esti séta, bármi, ami boldoggá tesz.
2018. jún. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Van valami, amit mindig szívesen csináltál volna, de valamiért nem jött össze?
2018. jún. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!