Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti sokat sírtatok a munkahelye...

Ti sokat sírtatok a munkahelyeteken a gyerek/ek után? Hogyan kell segítenünk ebben a kollégánknak?

Figyelt kérdés

Egy kolléga két gyerek után jött vissza dolgozni. Lassan 4 hónapja már, hogy minden nap sír, ki van készülve amiatt, hogy ott kellett hagynia őket. A pénz miatt jött vissza dolgozni kizárólag, nem önmaga kiteljesedése miatt vagy hogy is mondjam.


Mi ilyenkor próbáljuk őt vigasztalni (de mivel lehet igazán?!), adunk neki édességet is, meg kétségbeesetten próbálkozunk neki valamit segíteni, de eredménytelenül.


Veletek is gyakori volt ez? Mi segített rajtatok?



2018. júl. 13. 08:59
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
60%

Nem sírtam, örültem, hogy végre emberek között lehetek és értelmes beszédet hallok.


De a lányom is gyerekcentrikus, így ő nevetve ment mindig az itteni böcsibe is, alig várta, hogy a pajtásaival találkozhasson. :)

2018. júl. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
A főnökünk támogató, mert egyébként nagyon jól dolgozik, mi nagyon kedveljük is őt, meg hát nagyon sajnáljuk. Itt egyébként is nagyon támogató a légkör (ami nekem nagyon tetszik). Sajnos nem kamu a kérdés, bár mondjuk megértem, mert nyáron elszaporodnak a tini kérdések.:) Nem tudom, hogy kezeljem a helyzetet, mert nem akarok beleszólni tapasztalatok nélkül ugye. Mi próbálkozunk neki segíteni.
2018. júl. 13. 14:06
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet sose hallottam még. Szerintem nem normális dolog ez, ha a gyereknek nincs rossz helye az oviban/bölcsiben. Ez az élet rendje. Oké, első nap érzékenyedjen el, de négy hónapig? Mi lesz evvel az anyukával, ha a gyereke majd a saját életét kezdené élni?

Én a magam részéről már most gondolok az ovis időre, és büszkén, hogy nekem milyen "nagy" fiam lesz már akkor.


Segíteni ezen ti nem tudtok szerintem. Ha van szülő közttek, akinek nagyobb már a gyereke, esetleg elkezdhetné terelgetni helyes irányba, hogy ez a gyerekek fejlődésének menete, rendje.

2018. júl. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
84%
Nem akarok rosszindulatú lenni, de nekem most az jutott eszembe, hogy pont azért sír, hogy sajnáljátok, tutujgassàtok és levegyetek a válláról egy kis munkát, esetleg mehessen haza hamarabb. Persze, legyetek támogatóak stb, de azért mindennek van határa. Gondolom dolgozik ott más anyuka is és nem sír-rí. Ha mégis komolyan ennyire ki van készülve nem ártana szakemberhez fordulni.
2018. júl. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Igyon orbáncfű-citromfű tea-kombót.
2018. júl. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
70%

Örüljön, hogy megtűrik. Az én munkahelyemen ha valaki így viselkedne, még aunap behívná a főnök, hogy suedje össze magát, vagy kívül tágasabb.

Nem, nem normális, hogy a munkahelyén bőg. Egészséges felnőtt ember a munkájára kocentrál, bármennyire szereti is a gyerekeit, akkor se hisztizik mások előtt.

Az édesség és a kedves szavak itt már nem elég. De ez nem a munkatársak dolga. Forduljon ő szakemberhez, ha változtatni akar.

2018. júl. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
54%

4. vagyok. A legemberségesebb hozzászólást adtam, 16 fős csoport középvezető létemre. A többi meg keménykedik hogy az ő főnöke így meg úgy nem tolerálná meg ők nem is értik hogy lehet..

Gyerekek, 9 éves vezetői tapasztalatom van MINDENFAJTA emberrel. Ilyen is van, hiperszenzitív, ez van. Attól hogy felnőtt vagyok és a főnöke, ember vagyok és sajnálok bárkit aki valamiért kiborul. Nem megoldás a keménykedés meg a "kívül tágasabb". Remélem azért akad hozzám hasonló ember aki a karrierje mellett megtanult ember maradni egy érzékenyebbel szemben is.

2018. júl. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ilyen nincs, ez kamu.

De ha esetleg mégsem...csodálom a türelmeteket, bár nem is tudom, mindenki ilyen, vagy csak te. Én már kizavartam volna az irodából, hisztis p aki azt hiszi csak neki van gyereke. Bőgjön máshol, ez nem normális, felnőtt nő létére 4 hónapja bőg? Bőgjön ha jó ez neki, de ne mellettem, rohadtul idegesítene már egy nap után is. Tök jó hangulat lehet mellette dolgozni egész nap...

2018. júl. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
72%
27.-nek: az nem ugyanaz, ha valaki érzékeny, és 1-2x kiborul. A kérdésben mindennapos hiszti van 4 hónapja. Az a nő így nem munkaképes. Ha nem munkaképes, akkor hátráltarja a termelést. Ha hátráltatja, akkor bizony meg kell tőle válni. Nem keménykedésből, hanem a cég érdekében.
2018. júl. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
80%

Sima zsarolas...

Volt ilyen ismerosom: mindig azt hangsulyozta h NEKI GYEREKE VAN. Elvarta hogy mindenki segitse, sajnalja, vegighallgassa, szivesseget tegyen neki, kolcsonadjon, meghivja dolgokra. Egyszer en panaszkodtam neki, kozolte h NEKI GYEREKE VAN, nem tud a problemaimmal torodni... 1 darab gyereke volt es az is mar iskolas, es raadasul gazdag is volt, szoval anyagi gondjai se voltak. Az ilyen azt hiszi h szul 1 darab gyereket es ez barmire feljogositja, barhogy viselkedhet...

2018. júl. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!