Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálunk nyaralnak rokon gyereke...

Nálunk nyaralnak rokon gyerekek.3,6,8 évesek?

Figyelt kérdés

Nem értek a gyerekekhez.Mármint nincs ennyi idősöm csak kisebb.Normális még ebben a korban, hogy pld üvöltöznek nonstop és ha kimegyünk akkor nem akarnak játszani?Sokszor szinte azonnal vissza akarnak menni be, merthogy inkább a tv-t néznék.(nyilván délelőtti időben)

A 6 éves megy iskolába de teljesen pösze, szinte érthetetlen ahogy beszél.Nem fogják őt ezért kiközösíteni?Amúgy nagyon okos értelmes gyerek csak külön tolmács kell hozzá és nagyon lusta ő egész nap csak sorozatokat nézne.Még mindig cumizik és cumisüvegből issza a reggeli tejét...Ezen az utóbbin akadtam ki a legjobban, mert szerintem egy ennyi idősnek már azért le kellett volna tennie a cumit.

A 8 éves is non-stop kiabál.A tv- totál hangerőn szól mert csak ,,úgy hallja".Ha együtt vannak meg addig piszkálják egymást míg nem visít mind a kettő.De pld a kajálás is tiszta cirkusz, alig valamit hajlandó megenni és sokszor van, hogy kimerem aztán nem kéri 10 perc múlva jön, hogy enne akkor eszik két kanállal és otthagyja az egészet.Vagy kér joghurtot de mikor elé teszem már nem kell neki otthagyja az egészet.

Ezek normális dolgok ennyi idős korban?

Lassan már fonom a hajam szálanként de mintha állatkert szabadult volna ránk :D

A válaszokat köszönöm.


2018. júl. 16. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Azt hiszem, semmi más nincs, csak szimplán unatkoznak. Találj ki valamit bentre, ha nem akarnak kimenni. de első körben tévét konnektorból kihúzni, vagy a koaxot, és közölni, hogy "elromlott, nincs tévézés", aztán valami célt adni nekik, értelmes elfoglaltságot. a "kimenni" nem elég, mert minek? legyen játék, feladat. aszfaltrajzverseny, vagy papírsárkány-készítés...

trambulin, medence, játszótéren foci vagy kosármeccs...


a gyerek beszédhibája és ivási szokása nem a te dolgod, ne szólj bele.

2018. júl. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Van medence,köszönik nem kérik.Mentunk kirandulni a kicsi élvezte a másik kettő meg morgott mert sorozat van a tv-be amit meg akarnak nézni és mindig megnézhetik mi meg gonoszak vagyunk, hogy nem engedjük.Voltunk játszóházban,de az nem jó,mert máshol ok jobba voltak.

A versenyzést a két nagy nem szereti.A kicsit még kicsi hozzá.

Nyilván nem az én dolgom,de miért alakul így, hogy ennyi idősen mondjuk cumizik vagy cumisüvegből hajlandó reggel tejet inni?

2018. júl. 16. 14:56
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Bár ennyiből megítélni a helyzetet nem lehet pontosan, de esélyes, hogy otthon ülnek a tv előtt egész nap, és le vannak szarva. Pont úgy viselkednek. Részvétem, hogy rád sózták őket.
2018. júl. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Azért iszik cumisüvegböl mert így van szoktatva. Miért nyaralnak nálatok? Biztosan nem vállalnék be 3 gyereket.
2018. júl. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Te jó ég! Miért vállaltad be? És mennyi időre? Tényleg húzd ki a tévét, kaja meg csak kaja időben van és pont. Az első átéhezett délután után meggondolnák magukat. Az alapján, amit leírtál, neveletlenek. Mire nagy nehezen helyrerakod őket, valószínűleg véget is ér a nyaralás. Hogy bírsz ezek mellett még a sajátoddal is?
2018. júl. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Hát minden tiszteletem a tiéd, hogy még nem vitted haza őket. Én már megtettem volna. Nekem is kisebb gyerekem van, mellette ez a három még az agyamra menne.
2018. júl. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

Egy kicsi mellé nem kellett volna 3 másikat bevállalni. A szülőket nem kérdezted miket szeretnek csinálni a gyerekek? Az első hozzászóló is jó ötleteket írt.

Biztosan nem tökéletesek a gyerekek, de azon ne kapd fel a vizet, ha a 2 évesnek való gyerekmedence nem villanyozza fel a 8 évest...

2018. júl. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem, nem normális..neveletlenek.
2018. júl. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom, miért vállaltál be 3 gyereket, de ez a te dolgod.

A gyerekekben tudatosítani kell, hogy nálatok a szabályok mások, mint otthon: enni akkor kell, amikor az asztalon az étel, tévézni akkor, amikor te bekapcsolod (jutalmul), kirándulni akkor, amikor te programot csinálsz a férjeddel együtt nekik is. Nem baj, ha morognak, legfeljebb nem jönnek többet.

A 6 évest a Nevelési Tanácsadó hogy engedi ilyen pöszén az iskolába? Az elsős tanítónéni felülvizsgálatot kér, és máris újra óvodás lesz a kicsi. A cumisüveget pedig tedd a bőröndjükbe, NÁLATOK ezt nem lehet!

Ha nem fonogatni, hanem kitépázni akarod a hajadat, a legjobb úton vagy!

Változtass!

2018. júl. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Vajon a segítő szándék, tanács csak 0 pontot ér?
2018. júl. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!