Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vérvételre kell vinnem a...

Vérvételre kell vinnem a gyerekeimet, képtelen vagyok rávenni magam. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

A kisfiam 5, a kislányom 3 éves. A férjem örökletes vérképzési problémáját kellene a gyerekeknél kivizsgáltatni. Tudom, hogy szükséges, elkerülhetetlen, és abszolút az Ő érdekük...mégis annyira sajnálom Őket. Tudom, hogy elég nagyok, lehet már beszélgetni Velük a dologról. El is kezdtem, a kisfiam megkérdezte, hogy fájni fog-e, természetes hangon elmondtam, hogy picit fájni fog, de hamar túllesz rajta.

Mégis annyira aggódom. Még sosem voltunk vérvételen. Ja, a kisfiam 4 hónapos korában volt, de akkor még olyan pici volt, nyilván semmire nem emlékszik.

Más is tart az olyan helyzetektől, amikor a gyereknek fáj a vizsgálat?

Nem lesz gond, tudom, erőt gyűjtök, Ők pedig okos, nagy gyerekek...de mégis...

Biztosan meg fogom kapni, hogy nem vagyok normális, meg mit nyavalygok...ezekkel én is tisztában vagyok.


2018. júl. 17. 07:34
1 2
 11/12 anonim válasza:
83%
10. vagyok. Az jutott eszembe mi lenne ha te is vért vetetnél magadtól még előttük? Szerintem akkor a gyerekek is bátrabbak lennének.
2018. júl. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Vesebeteg gyerek voltam, gyakorlatilag mikor rosszabbodott az állapotom (4-5 éves korom körül) hetente kellett járni vér/vizeletvizsgálatra, többször kórházba infúzióra kontrasztos vizsgálatra stb. (11 évesen gyógyultam meg végleg szóval ez a dolog eléggé végig kísért)


Emlékszem anyu meg az ápolónő mindig magyarázott arról, hogy jaj ne a tűt nézzem, meg próbálták "elterelni" a figyelmem, miközben engem csak az érdekelt, hogy csinálja a doktor néni, hogy a szúrásnál még nem jön a vér a kémcső felpattintása után meg igen. Azt hittem valami kapcsolót fordít el, így minden alkalommal a "titkos" mozdulatot lestem mikor megszúrt. (anyu meg a figyelemelterelése meg cseppet sem hatott meg) Nincs rossz emlékem sőt, azóta is nagyon érdekelt az egészségügy (gyerekként imádtam az emberi testtel foglalkozó sorozatokat/játékokat) végül ebben is helyezkedtem el.


Amúgy a legfontosabb az, hogy nem kell azt hazudni a gyereknek, hogy "nem fog fájni". El kell mondani, hogy picit kellemetlen lesz, de ez azért kell, hogy egészségesek maradjanak, és ha túl vagytok rajta "jutalmat" kap ha ügyes volt.

2018. júl. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!