Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit főztök válogatós kisgyerek...

Mit főztök válogatós kisgyereknek?

Figyelt kérdés
4 és 6 éves gyermekeim sajnos elég válogatósak. Ötleteket szeretnék, hogy mit tudnék nekik készíteni, ami egyben egészséges is. Természetesen nem rántott húsra és bolognaira gondolok. :)
2018. júl. 18. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
azt amit a párom és én szeretünk. ha nem eszik akkor nem eszik, nem gond. majd eszik ha éhes lesz de én nem fogok külön főzni neki is. 2 éves.
2018. júl. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

1-es jól írja. Még egy gyerek se fogyott le és halt éhen, mert épp olyanja van. Főzzön 4 és 6 évesnek külön a fene. Én biztos nem. Ha gonosz vagyok, akkor gonosz vagyok. Mindig van olyan főtt étel, amiből esznek valamennyit ebédkor, semmi gond nincs azzal, ha a teljes menüsorból mondjuk csak a levesből eszik az egyik, a másik meg a főételből. Ha éhes, majd szól.

Kajánál nálunk nincs olyan, hogy én ebéd helyett palacsintát akarok enni és nekiállok.

2018. júl. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Nálunk voltak előzmények a kezdetektől fogva evés terén, úgyhogy én nagyon engedékeny vagyok. Azért nem 2 dolgot eszik meg, de nálunk nagyjából az van, hogy mi esszük azt, amit ő szeret. Túléljük. :) Szerintem semmi baj sem a rántott hússal, sem a bolognaival. Egyenek mellé sok gyümölcsöt.
2018. júl. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell tudni, a te gyerekeid mit szeretnek.

Ezt most nem bunkóságból mondom, 2 rosszevő, ebből 1 extrém válogatós gyerekem van, a nagyobbik. 9 éves lesz. Na, ő pl húst nem evett kb 7 éve. Mert csak.


Halrúd, virsli, krumplipüré, sültkrumpli, trappista és mozarella sajt, uborka, paradicsom, olívabogyó, majonéz, sajtos-tejfölös tészta, 4 sajtos vagy margarita pizza, hotdog, melegszendvics (hagyma és felvágott nélkül) => Ezeket mindenképp megeszi.


Bableves, babfőzelék, krumplifőzelék, borsófőzelék, kelkáposztafőzelék, zöldségleves, spenót, tejberizs, tejbegríz => Ez meg a lutri kategória. Alapjáraton szereti, de ha épp olyanja van, találgat, hogy neki most pont nem ízlik.

2018. júl. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

2-es vagyok. Nyilván én sem azt írtam, hogy márpedig azt eszitek, ami van, mert ennyi idősen már rég ki lehetett tapasztalni, hogy mit szeretnek és mit nem. Nem fogok csak azért pacalt főzni, hogy kicsesszek velük. :) Remélem, érthető.

Annyi a lényeg, hogy ha az a kaja, ami az napra ki van találva, akkor nem állok neki palacsintát sütni. Ha kívánja, akkor másnap az lesz az ebéd egy tartalmasabb levessel.

2018. júl. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

Nalunk az a helyzet van, hogy 12 eve kuldoldon elek. Viszont azota is szeretem az egeszsegtelen magyar eteleket sajnos.

Ugye az statisztika, hogy Mo.- on az atlageketkor 64-67 ev ( ferfi - no). Ahol elek, ez 20 evvel tobb, mert itt az emberek parolt zoldsegeket es tenegri natur halat esznek 90 % ban. Az ovodai menu is min. 3 fele parolt zoldseg minden nap. Ugyhogy en ehhez szoktattam a fiam a hozzataplalas ota. Meg akarom adni neki azt a plusz husz evet, es nem a magyar etelhez szoktatni ami sorra oli a magyarokat. Ugyhogy igen, en kulon fozok neki.

2018. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6.! Ezt is értem, de ha mondjuk 3 gyereked lenne és mindhárom mást kíván, akkor mindegyiknek főzöl külön, plusz még magadnak is? Igazából itt a lényeg. Egy gyereknek elvileg lehet külön főzni, de kettőnek már necces, ha mindkettő mást akar, mert válogatós. Olyan gyerek meg nincs egy családon belül, hogy "ha már válogatós", akkor mindkettő ugyanazt szereti és pont ugyanaz nap. :) És ott vagy te harmadiknak. Tényleg főznél háromfélét minden nap? :)
2018. júl. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem főzök külön senkinek. Mindenki azt az egyet eszi, ami aznapra van. Aki nem eszi, éhes marad. A 4 éves és a 40 éves is.
2018. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

6-os, és te miket szoktál készíteni? Tudnál adni néhány tippet?Reggeli, edéd, vacsi minden jöhet.

Köszönöm.

2018. júl. 18. 18:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt kapja, amit mi.


Nem fogok háromfelé főzni, csak mert ő finnyás.


Ha nem eszi meg, akkor éhes marad, max kap gyümölcsöt vagy szendvicset, de olyan nincs, hogy ő rántott húst akar, mert csak azt eszi, mikor van főzelék, pörkölt és tészta is pl.

2018. júl. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!