Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem bírok a kisfiammal. Más...

Nem bírok a kisfiammal. Más is van hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A 22hós kisfiamról lenne szó. Nagyon aranyos, barátságos kisfiú, nem fél senkitől, bármikor bárkihez odamegy, mosolyog, huncutkodik, barátkozik. Ennek egyrészt örülök, egyrészt nem, mert ha pl. orvoshoz vagy hivatalos helyre megyünk akkor elég kellemetlen. Nem ül meg egy percre sem, szaladozik, mindenfele van belőle még ott is ahol nem szabadna, na és ha rászólunk, fegyelmezni próbáljuk abban a pillanatban jön a hiszti. Toporzékol, ordít, majd földhöz vágja magát. Majd mikor fel akarom húzni a földről elhagyja magát, és nem bírom összeszedni (18kg). Itthon is folyamatosan a hiszti megy, ha valamit nem kaphat meg, vagy nem azt az ételt adjuk amit ő akar, vagy ha peluscserére kerül sor... olyan, mint az ördög. Ordít torka szakadtából, azt kiabálja, hogy nem-nem-nem és földhöz vágja magát bárhol, szét sem néz. Ilyenkor figyelmen kívül hagyom, elmegyek onnan, vagy ha úgy van megmondom neki, hogy hisztizzen nyugodtan, engem nem érdekel, nem ér el vele semmit. Erre mégjobban felhergeli magát, és ekkortól kezdve az egész napunkra kihat, mert már bármi apróságon kiakad és hisztizik. Arról nem beszélve, hogy egész nap nem hagy 5percet pihenni vagy valami mást csinálni. Nem lehet sem mosogatni, sem ruhát teregetni, sem főzni, egyszerűen semmit, mert ő jön, megfogja és húzza a kezem, hogy menjek vele. Ha pedig nem megyek, és mondom neki, hogy most anya nem ér rá, főz, mosogat akkor szintén hiszti és földhöz veri magát. Ha megyek vele, akkor állandóan leveteti velem a szekrény tetejéről a legót, építőkockákat, és abban a momentumban ahogy oda adom neki már szórja is ki és ott hagyja. Nem játszik vele, csak ki akarja szórni. Én meg aztán később összeszedem, visszateszem a polcra, majd abban a pillanatban ahogy észreveszi megint kéri és megint kiszórja. Hiába mondom neki, hogy játszani kell vele, nem szabad szétszórni, vagy ha szétszórja szedje össze... egyik fülén be, másikon ki. Ha leülök vele építeni akkor rögtön széttúrja, ő nem épít semmit. Ha eszünk a párommal akkor oda jön és már húz is, hogy menjünk vele játszani, majd kijelentem neki, hogy nem megyünk, mert most eszünk, na most ilyenkor is rögtön hiszti, és gyomorideggel tudok csak enni. Állandóan a veszekedés van itthon, néha olyan ideges vagyok, hogy esküszöm ha tudnék felrobbannék. Ja meg ami nagyon stresszel engem, hogy folyamatosan rendetlenség van itthon. Egyszerűen hiába próbálok rendet tartani, nem lehet. Ha az ülőgarnitúrán szépen eligazítom a párnákat (13db) akkor ő jön és rögtön dobálja a földre, ha megágyazok akkor rögtön jön és szét dobálja ott is a párnát, paplant, mindent. A konyhában a fiókból ki szed mindent, és szét hordja az egész házban. Ha valaki váratlanul jönne hozzánk be sem merem engedni, mert minden a feje tetején áll... Nem fizikailag vagyok fáradt, hanem lelkileg... de nagyon. Tudom, hogy dackorszak, de meddig tart még? :( Egyszerűen nem tudok neki parancsolni. Sosem gondoltam volna, hogy egy majdnem 2éves gyerek ,,erősebb,, lehet egy felnőttnél. Tegnap már annyira ki voltam, hogy sírógörcs jött rám. :( Segítsetek kérlek, hogy lehet egy majdnem 2évest rendre nevelni, és valahogy leszoktatni az állandó hisztiről?
2018. júl. 18. 20:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%
Szuperdada sorozatot nézd meg.
2018. júl. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
68%

Nem erősenn nálad !!

A főnök te legyél !

Hisztinél jó teszed ,hogy ott hagyod.

Nem baj ha hergeli magát hagyd figyelmen kìvül.

Következetes legyél !

Ha dicserni kell dicserd.

Ha büntetni kell büntesd .

Legyél te a főnök.

Ezt kell tudatosítsd benne.

Legyen játszóidő. Napirend.

A játekra is meg kell tanítsd. Attól hogy kiöntöd neki q legót még nem tudja hogy kell vele játszani.


A sok párna meg tulzás ott ahol kisgyerek van.

Ha feszült vagy ideges vagy azt ő érzi.

2018. júl. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
56%
*erősebb.
2018. júl. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Természetesen nem csak kiszórom neki, írtam is, hogy ha leülök vele legózni, építeni akkor csak széttúrja. Én is és apa is rengeteget játszunk vele, ami rendben is van. Engem az zavar, hogy nem tudok tőle semmit csinálni, és azért azt nem lehet, hogy a 24órából 24-et neki szentelek, hiszen más teendőim is vannak, (főzés, mosogatás, vasalás, stb.) és mindent nem tudok megcsinálni 1-2 óra alatt amíg alszik. A párna a legkevesebb, azt összekapom 10 másodperc alatt is, ez csak egy volt a sok közül amit leírtam. A hangsúly azon lett volna, hogy direkt keresztbe tesz nekem, nem hagyja, hogy rend legyen. Zavarja őt ha rend van, engem meg az zavar ha nincs, mert ha véletlen valaki beállít akkor kész stresszben vagyok, hogy úr Isten minden szét van dobálva, a párnák a földön, ruha lehúzva a szárítóról, evőeszközök, tálkák kiszedve a szekrényből, stb.
2018. júl. 18. 20:50
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
Mintha én írtam volna! Az én idegeim már nehezen bírják. 2 éves fiú
2018. júl. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Ne haragudj meg érte, de ,,örülök,, hogy nem csak én vagyok ilyen helyzetben. Tudom, hogy az én kisfiam, nekem a legszebb, a legédesebb, a világon mindennél jobban szeretem, de úgy érzem néha elmennék a világ végére... :( Apával is folyton csak a vita és a feszültség van köztünk a kisfiam miatt, mert olyan szinten kikészít, hogy már nem tudok a páromhoz sem szépen szólni, bármi apróságon kiakadok.
2018. júl. 18. 20:58
 7/21 anonim válasza:
60%

Szekrényre tegyél biztonsági zárat !

Ezzel egy gond letudva.

Nem tud kipakolni előbb utóbb beletörődik,hogy nem tudja kinyitni.

Legyél erősebb mint ő.

Tedd a dolgot.

Muszaj megtanulja akkor jatszol vele ha végeztel

Vegye észre a hisztivel nem ér el semmit !

A műsor amit ajánlottak tényleg jó.

Nézzetek bele.

Szuper Dada . Azt hiszem.

2018. júl. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, jó ötlet a biztonsági zár, beszerzem.

És a a filmet is megnézzük a párommal. :) Hátha tudunk belőle ötletet meríteni.

2018. júl. 18. 21:05
 9/21 anonim ***** válasza:
63%

Vond be a házimunkába.


Másik ötlet, ha minden szakad, hagyd ott a mosogatnivalót és ebédnél mondd, hogy nincs tányér, mind koszos, mert nem tudtál elmosogatni.


Hagyd kint a játékait a földön egész nap. Tutti belelép, majd vígasztald meg és kérdezd meg, mi történt. Vezesd rá az összefüggésekre

2018. júl. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
Dackorszak. Azért azt tudatosítsd magadban, hogy ezt nem rosszaságból teszi, hanem életkori sajátosság, és még bő egy évig el fog tartani. Ez persze nem azt jelenti, hogy mindent rá kell hagyni, de folyamatosan kell ismételgetni, magyarázni neki, hogy mi az elvárt viselkedés, mert egy-két alkalomtól nem tanulja meg. Tisztázd magadban, hogy mi az, ami nagyon zavar, mi az, amit megengedsz, mert pl. utána könnyen rendet tudsz rakni. Én kezdettől arra szoktattam az én gyerekemet, hogy ha nem otthon vagyunk, hanem idegen helyen, akkor mindig fogja a kezem vagy babakocsiban ül. Azt sem engedtem soha, hogy pl. közértben kiflit egyen, mielőtt kifizettük volna, mert az is zavart. A lakás bizonyos részein szétpakolhatott, máshol nem engedtem, elhúztam onnan. Tisztázd magadban, hogy mi az ami tilos, mi az, ami nem szabad, mi az, ami bizonyos helyen lehet, máshol nem.
2018. júl. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!