Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem bírok a kisfiammal. Más...

Nem bírok a kisfiammal. Más is van hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A 22hós kisfiamról lenne szó. Nagyon aranyos, barátságos kisfiú, nem fél senkitől, bármikor bárkihez odamegy, mosolyog, huncutkodik, barátkozik. Ennek egyrészt örülök, egyrészt nem, mert ha pl. orvoshoz vagy hivatalos helyre megyünk akkor elég kellemetlen. Nem ül meg egy percre sem, szaladozik, mindenfele van belőle még ott is ahol nem szabadna, na és ha rászólunk, fegyelmezni próbáljuk abban a pillanatban jön a hiszti. Toporzékol, ordít, majd földhöz vágja magát. Majd mikor fel akarom húzni a földről elhagyja magát, és nem bírom összeszedni (18kg). Itthon is folyamatosan a hiszti megy, ha valamit nem kaphat meg, vagy nem azt az ételt adjuk amit ő akar, vagy ha peluscserére kerül sor... olyan, mint az ördög. Ordít torka szakadtából, azt kiabálja, hogy nem-nem-nem és földhöz vágja magát bárhol, szét sem néz. Ilyenkor figyelmen kívül hagyom, elmegyek onnan, vagy ha úgy van megmondom neki, hogy hisztizzen nyugodtan, engem nem érdekel, nem ér el vele semmit. Erre mégjobban felhergeli magát, és ekkortól kezdve az egész napunkra kihat, mert már bármi apróságon kiakad és hisztizik. Arról nem beszélve, hogy egész nap nem hagy 5percet pihenni vagy valami mást csinálni. Nem lehet sem mosogatni, sem ruhát teregetni, sem főzni, egyszerűen semmit, mert ő jön, megfogja és húzza a kezem, hogy menjek vele. Ha pedig nem megyek, és mondom neki, hogy most anya nem ér rá, főz, mosogat akkor szintén hiszti és földhöz veri magát. Ha megyek vele, akkor állandóan leveteti velem a szekrény tetejéről a legót, építőkockákat, és abban a momentumban ahogy oda adom neki már szórja is ki és ott hagyja. Nem játszik vele, csak ki akarja szórni. Én meg aztán később összeszedem, visszateszem a polcra, majd abban a pillanatban ahogy észreveszi megint kéri és megint kiszórja. Hiába mondom neki, hogy játszani kell vele, nem szabad szétszórni, vagy ha szétszórja szedje össze... egyik fülén be, másikon ki. Ha leülök vele építeni akkor rögtön széttúrja, ő nem épít semmit. Ha eszünk a párommal akkor oda jön és már húz is, hogy menjünk vele játszani, majd kijelentem neki, hogy nem megyünk, mert most eszünk, na most ilyenkor is rögtön hiszti, és gyomorideggel tudok csak enni. Állandóan a veszekedés van itthon, néha olyan ideges vagyok, hogy esküszöm ha tudnék felrobbannék. Ja meg ami nagyon stresszel engem, hogy folyamatosan rendetlenség van itthon. Egyszerűen hiába próbálok rendet tartani, nem lehet. Ha az ülőgarnitúrán szépen eligazítom a párnákat (13db) akkor ő jön és rögtön dobálja a földre, ha megágyazok akkor rögtön jön és szét dobálja ott is a párnát, paplant, mindent. A konyhában a fiókból ki szed mindent, és szét hordja az egész házban. Ha valaki váratlanul jönne hozzánk be sem merem engedni, mert minden a feje tetején áll... Nem fizikailag vagyok fáradt, hanem lelkileg... de nagyon. Tudom, hogy dackorszak, de meddig tart még? :( Egyszerűen nem tudok neki parancsolni. Sosem gondoltam volna, hogy egy majdnem 2éves gyerek ,,erősebb,, lehet egy felnőttnél. Tegnap már annyira ki voltam, hogy sírógörcs jött rám. :( Segítsetek kérlek, hogy lehet egy majdnem 2évest rendre nevelni, és valahogy leszoktatni az állandó hisztiről?
2018. júl. 18. 20:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
47%

Fix ideje legyen naponta ami csak az övé anyával. Igy mindig tudni fogja hogy mikor jatszunk tornázunk stb, mert nekem figyelemhianyosnak tűnik

Ha ez megvan es nem fáradt akkor tudnak viselkedni hivatalokban is, persze nem orákon át

2018. júl. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
73%

Mintha a fiamat írtad volna le aki rászállt a nagytesóra. A nagy 9 éves nagyon nyugodt jelenleg az olvasással ismerkedik. A kicsi nem bírja elviselni a nagyot. Ha ebédelünk üvöltve hisztizik a nagy ne legyen ott. Sajnos az apjuk ezt rosszul kezelte, engedett a kicsinek. A nagyobbat engedte a tv előtt enni. A kisebb vérszemet kapott és nem tűri meg a tesót. Autóban csapkodja a bátyját, strandon véresre harapta a lábát mert együtt ültünk le enni.

Nem tudom már ezt hogy kezelni, belebetegszek

2018. júl. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
57%

Voltunk ennyi idős korában. Aztán átlendültem a holtponton és már nem érdekel, ha 4 kosár játékot kiborít. Egyébként megunta. Szerintem azért is csinálta, mert kiakasztott vele. Amúgy kerek 1 évvel idősebb most.

Apró észrevétel: miért nem együtt esztek hárman?

Nekem amúgy totál más természetű a fiam de a lényeg ugyanaz, vele se lehet menni sehova. :D sztk-ban a pelenkázószekrény ajtaját akarta csapkodni és kiborult; mert nem hagytam. Ha túl sok a korlát, teljesen kiborul. Ha túl szigorúan szólok rá, kiborul. Nála tényleg a türelemmel megyek a legtöbbre, meg ha nem korlátozom agyon. Szóval mióta ezekre odafigyelek, sokkal könnyebb de idegen helyen mindig borzasztó a viselkedése.

2018. júl. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
59%

Kisfiam most 6,5 éves. A rendetlenség nálunk is a mai napig fennáll. Ahogy előttem írták, én is beletörődtem már, hogy egy ideig nem lesz ez másképp. Sokat kell magyarázni, beszélni. Ma már kb. 4-5 éves kora óta

azért be lehet vonni a fiam is a takarításba, rendrakásba, aztán együtt gyönyörködünk a szép, rendes szobájában.

Sokszor, ezerszer el kellett mondanom, hogy nem szép és kényelmetlen dolog a rendetlenség, ne hagyja szét a dolgait. Látszólag úgy tűnt, hogy nem veszi, nem érdeklni aztán lassan láttam rajta, hogy kezdi érteni. Nem egyszer történt, hogy a széthagyott játékra véletlenül ráléptünk, aztán ment a sírás, hogy tönkretettük a játékát. Akkor elmagyaráztam Neki, hogy ha a földön hagyja a játékait, akkor ne csodálkozzon, hogy tönkremegy, mert járás közben nem feltétlenül a földet nézzük, ha elpakolta volna, akkor nem ment volna tönkre a játék sem, eggyel több indok a rendtartásra .... Volt olyan is, hogy hirtelen megjelent egy kis barátja az anyukájával, csak szülinapi meghívót hoztak, de akkor is jól esett volna behívni őket, inni egy Cappuccinót, beszélgetni, míg a gyerekek játszanak... De hát akkora volt a káosz, hogy nem mertem Őket behívni :-) Akkor is elmondtam, hogy ha most rend lett volna, akkor most be tudtuk volna Őket hívni és nem lett volna kellemetlen a helyzet. Néha a szomszédok is átjönnek valamiért, akkor is az előszobában állunk meg, pedig ott sincs valami rend :-) Folyton szabadkozok a rendetlenség miatt, szégyellem is. Tapasztalataim alapján azt javaslom, hogy egy kisebb dologgal kezd. Pl. gyere szedjük össze együtt a kockákat. Aztán, ha segít, dicsérd meg, nagyon fog neki örülni. Aztán, ha a kisebb feladatokat megérti, megcsinálja, akkor jöhet egy kicsit több feladat. Szépen lassan, fokozatosan. Nálunk ez bevállt, bár még nagyon nem az igazi. De már látom a fejlődést.


Az én kisfiam is nagyon keveset van el egyedül. Mi is sokat játszunk vele, sokszor több órát is. Itt azt csináltam, hogy csak percekre rohantam ki, valamit csinálni. Ekkor kisebb feladatokat adtam Neki, pl. hogy keresse meg ezt-meg ezt a kockát, vagy a puzzle darabot és mire megtalálja, már újra itt vagyok. Vagy építsen egy kicsi házat, ablakkal, ajtóval... Így mMindig kicsit tovább tudok távol maradni, lassan, nagyon lassan, de azért ezzel is haladunk. Sokszor türelemjáték az egész. De idővel majd megérti, elfogadja, hogy Neked is vannak dolgaid, nem lehet egész nap csak játszani, mert akkor nem lesz ebéd, tiszta ruha, jófej anya :-))

És arról nem is beszéltél, hogy magadra így nem is marad időd, energiád. Pedig az is nagyon fontos lenne, hogy Neked is legyen szabad időd.

Kb. egyébként most van az, hogy egyedül el tudok menni a WC-re. Ez komolyan furán hangzik, de eddig annyira igényelte a fiam a társaságot, hogy még WC-re sem tudtam elmenni. Folyton rámnyitotta az ajtót, ha bezártam, dörömbölt, ordított. Ordításról jut eszembe, hiszti: hogy egyszer a hajmosásnál (amúgy rendszeresen) úgy ordított, hogy a szomszédok majdnem kihívták a rendőrséget, gyerekbántalmazás gyanúja miatt. Ekkor kb. 4 éves lehetett. Véletlenül hallottam meg az egyik szomszéd gyerektől, hogy a 1-2 szomszéd a lépcsőházban gyülekezett és azon tanakodott, hogy kihívják-e a rendőrséget. Nem volt éppen kellemes.


Szóval az engedetlenség és a rendetlenség, valamint a hiszti és dac még el fog tartani egy ideig, éppen ezért sok türelmet, kitartást és erőt kívánok Neked és minden jót :-)

2018. júl. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

10. válaszadónak:

Hidd el mi is próbáltuk őt arra nevelni, hogy ha nem otthon vagyunk akkor nem nyúlhat más játékaihoz, más cuccaihoz, az üzletben nem szedheti le a polcról a játékokat, sem semmi mást, és még azt is, hogy MINDIG minden körülmények között fognia kell a kezünket, mert az autók jönnek-mennek, meg a rossz nénik/bácsik elviszik őt, stb. de minden hiába, önfejű, makacs, akaratos... a kezét hiába szorítottam, hogy nem engedheti el, akkor inkább leült, lefeküdt az útra, járdára és üvöltött... persze ilyenkor legszívesebben elbújtam volna a föld alá szégyenemben! Örülök, hogy neked sikerült így nevelni, nekem sajnos nem, bármennyire is akartam. Szerintem ez azért gyerekfüggő is, vannak szófogadóbb, nyugodtabb természetű gyerekek, és vannak olyanok, mint a kisfiam is, hogy nem lehet neki parancsolni.


12. válaszadónak:

Húú, nagyon sajnálom, hogy ilyen rossz a helyzet nálatok, ez azért sokkal szörnyűbbnek hangzik, mint a mi helyzetünk. Borzasztó lehet. Valahogy kérjetek segítséget, mert ki fogtok készülni idegileg. :( Remélem mihamarabb megoldódik! Sok erőt, türelmet és kitartást kívánok!


13. válaszadónak:


Hogy miért nem együtt eszünk hárman? Na hát a kisfiam borzasztó válogatós, van egy pár fajta étel amit megeszik, és ezenkívül semmi mást, de még csak nem is hajlandó megkóstolni, mindenre azt mondja, hogy ,,kókó,,. Szóval szinte mindig ha leülünk az asztalhoz enni hívjuk őt is, jöjjön egyen apával és anyával. Mondjuk neki, hogy mennyire finom, csak legalább kóstolja meg, és ha nem kéri akkor nem erőltetjük. De csak rázza a fejét, és mondja hogy nem-nem. Ha nyújtunk felé egy-egy falatot akkor szintén rázza a fejét, és eltolja a kezével az ételt. Mostanáig tápszeres volt, reggel-este itta, de már nagyon szeretném ha enne rendes ételt is így kb. 1 vagy 2hete elhagytuk, hogy hátha jobb étvágya lesz. De ő folyton csak a joghurtot enné, mást nem akar. Ha éhes szalad a hűtőhöz, kinyitja, és mutogat a joghurtra. Volt olyan, hogy nem volt itthon joghurt akkor sorban mindent ki kellett bontani (tejföl, lekvár, mustár, vaj), hogy valóban meggyőződjön róla, hogy nincs joghurt, na és mikor tudatosult benne akkor természetesen jött a hiszti. Amit még hajlandó megenni a joghurton kívül az a juhtúrós sztrapacska, zöldségleves, húsleves, tészta a hús szaftjával, tojás, vajas/sajtos sonkás/szalámis kenyér, banán, alma, savanyú uborka és a Lidlből az üveges bébikaja. Na meg édesség az jöhetne bármennyi, de nem kap sem kekszet, sem csokit, sem semmilyen édességet a joghurton kívül. A nagy gond talán az, hogy még mindig nem akar rendesen rágni, sokszor öklendezik evés közben, pedig már lassan 2éves lesz.

2018. júl. 19. 19:20
 16/21 anonim ***** válasza:
Tegnap óta nem volt 30perced, hogy valamelyik videómegosztón megnézz egy részt a Szuperdada-ból?...
2018. júl. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Köszönöm szépen a válaszod. :) Nagyon türelmes, nyugodt anyucinak tűnsz a hozzászólásod alapján. Remélem egyszer én is eljutok erre a szintre. :D

Talán már neked egy kicsivel könnyebb 6,4éves kisfiúval, már értelmes, okos, teljes mértékben megérti amit mondasz neki, de gondolom nem volt ez mindig így, tehát nektek is el kellett jutni erre a szintre. :)

Nálatok se lehetett semmi a helyzet, ha annyira ordított, hogy majdnem kihívták a rendőröket :D nálunk is van úgy, hogy annyira hisztizik, hogy azt várom mikor kopognak be.. :D

A rendetlenséggel kapcsolatban pedig mindig úgy gondolom/tam, hogy csak nálunk van ekkora rendetlenség... másnál úgy láttam, hogy jobb a helyzet, nincs ekkora rendetlenség. Ha vendég jön minimum 1óra a gyors rendrakás... és nálunk is volt már többször ilyen, hogy valakit szívesen behívtam volna, de a rendetlenség miatt szóba sem jöhetett... valahogy úgy érzem nem bírom magam utólérni.

2018. júl. 19. 19:30
 18/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Mit kell kötekedni? Honnan tudod, hogy nem néztem meg a filmet? Most ez miből jött le Neked, ha megkérdezhetem? Egyébként ez valami házi feladat lett volna, hogy kötelezően rögtön meg kell nézni, vagy mi? Meg fogom nézni, de még nem jutottam el odáig, mert párommal együtt akarom, aki most délutános műszakban dolgozik, így 1 órától este 10-ig nincs itthon. Délelőtt bevásároltunk, főztem, nem adta ki az időből. De ahogy látom neked rengeteg időd van, hogy így számon kérsz. Örülj neki.
2018. júl. 19. 19:33
 19/21 anonim ***** válasza:
59%
Írogatni van időd, de tenni a helyzet megoldásáért nem. Te vagy a legtöbbet a gyerekkel, főként neked kellene megnézned ezt, és megemésztened, hogy a helyzetet hogyan lehet megoldani.
2018. júl. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Milyen megkeseredett ember lehetsz. Bocsánat, hogy így este, pihi idő környékén felmertem jönni az internetre és válaszolni pár kommentárra. Bunkó.
2018. júl. 19. 23:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!