Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Színezés gyakorlás?

Színezés gyakorlás?

Figyelt kérdés
Öt éves fiam nagyon nem szeret színezni,nem is tud.Szeretném,ha néha gyakorolná.Hogy tudnám "fejleszteni", a kézügyességét?Hasonló helyzetben lévő szülő személyes tapasztalata nagyon érdekelne!
2018. júl. 26. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
En is utaltam es nem is tudtam soha. Nem volt ebbol semmifele hatranyom a 20 evem alatt. Egyetemre jarok jelenleg, buta sem vagyok, bena sem, meg semmi egyeb. Ha nem szeret, hat nem. Szerintem felesleges eroltetni, sok mas dolog van, amivel lehet a kezugyesseget fejleszteni.
2018. júl. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 4.5 utál színezni, ha nagyon erőltetem megcsinálja, de kb sirva, úgyhogy én hagytam a csudába.

Pedig vettem több félét, olyan tematikában amit szeret, érdekli de nem. Rajzolgatni se szeret mert az egyik ovis csoporttársa kicsúfolta hogy béna, azóta ceruzát se vesz szívesen a kezébe:(

2018. júl. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

7,5 éves. Elsőben napi küzdelem volt, ha színezős házi feladat volt. egy fél tenyérnyi képért képes volt 3 órát cirkuszolni, hogy nem akarja megcsinálni.

Én feladtam. Gondolhatod, ha egy tiszta ötös gyereknek rajzból 4-est kell adni év végén, miközben a tanár hangoztatja, hogy készségtárgyon nem múlhat a kitűnő... aztán megnéztem a rajzait, és csodálkoztam, hogy egyáltalán a négyest megkapta.


Nincs jó módszer. Ha feladatnak kapja, muszáj lesz, csak jobban megutálja.

Nálunk a felnőtt szníező bejött ideig-óráig. Kicsi felületek vannak, ugye így nem tűnik fel, ha nem egyenletes a színezés. és az sem gáz, ha kimegy vonalon kívülre, mert legfeljebb mellette is ugyanolyan színű lesz, na bumm.

Ezzel elvan, de mindenféle koncepció nélkül, egy darab ilyen színező füzettel immár 3 éve. 3 rajz van belőle úgy 1/4-ig kész. Néha előveszi, színez néhány percig, majd elteszi.


Szerintem engedd el ezt a dolgot! semmi nem múlik rajta!

Enyém nem színez, nem rajzol, de az írásképe mégis meglepően szép.

2018. júl. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fiam most kezdi szeptemberben az iskolát.Amikor beszélgettünk a tanító nénivel, említettem,H nem érdekli a rajzolás,a színezés.Azt mondta hagyjam,hé eddig nem kapott rá az "ízére", már nem fog.Próbálkoztam anno én is mindennel,de inkább feladatokat oldott meg,vagy inkább megtanult olvasni.Hagyd!Ne erőltesd!
2018. júl. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Világéletemben utáltam szinezni, mert hatalmas felületeket kellett azzal a vacak vékony ceruzával szinessé tenni, soha nem lett egyenletes, stb. Rajzolni szerettem, de szinezni soha. Próbálkozz kisebb mintákat adni neki (ne aprólékosat, hanem kicsit), meg ilyen vastag, kenhető állagú zsírkrétát vegyél, azzal jól lehet haladni. Azzal hátha lenne némi sikerélménye.

(gyerekkorom nagy élménye volt, amikor odaülhettem apa számítógépéhez, és a paintben egy pillanat alatt szinessé tehettem a felületeket, esetleg ezt is próbáld meg- tudom h nem klasszikus kézügyesség de talán meghozná a kedvét a szinezéshez)

2018. júl. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!