Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztalt anyukák! Elmondanát...

Tapasztalt anyukák! Elmondanátok a véleményeteket? Több lent.

Figyelt kérdés
Másfél éves kisfiam általában 9 körül kel reggel, nem szoktam ébreszteni, hagyom h aludjon ameddig szeretne. Ezért viszont mire reggelihez jut kb fél 10,és nem is eszik túl sokat. Később valamennyivel többet a nap folyamán, de egyébként nem túl nagy étvágyú, főleg reggel. Egy rokonomtól azt a kritikát kaptam, hogy fel kéne ébresztenem a kicsit egy órával vagy másfél órával korábban, hogy "reggeli" időben egyen. Azért, mert ha ovis lessz, akkor úgyis korán kell majd ébresztenem, és szokjon hozzá, meg ahoz is, hogy korán eszik. Ha valahová mennünk kellett és ébresztettem, akkor sem evett nagyon, és egész délelőtt nyűgösködött a kialvatlanságtól. Szerintetek jól teszem, hogy a bioritmusára bízom a dolgot, vagy igaza van a rokonomnak, és változtatnom kéne? Köszömöm, ha hozzászóltok!
2018. aug. 1. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Miért kéne ébreszteni? Van még majdnem 2 éve oviig, miért kéne már most a kötelességeknek hódolni?

Én se ébresztem a kisfiam, 9 körül kel ő is, megissza a kakaóját, fél 11 körül tízóraizik, fél 1-1 körül ebédel majd alszik, 2 és fél éves.

Van még 1 éve neki is, annyit változnak 1 év alatt, lehet 3 hónap múlva át áll koránkelésre, de lehet nem.

Majd oviba ráér hogy akkor keljen mikor MUSZÁJ.

2018. aug. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Én nem keltettem. 10-11 körül kelt.
2018. aug. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Felesleges kelteni. Nem most lesz ovis, addig ötször is változhat a napirendje.

A legkisebb ekkora. 7-kor kel (nálunk a kamaszon kívül mindenki korán kelő), és délig csak szopizni hajlandó, pedig az már semmire se elég. Nem éhes. Tízóraira szokott enni egy kis gyümölcsöt, vagy kefírt, de semmi tartalmasabbat. Este meg a kanalat is elharapja.


Csak egy tanács: ha korábban kell kelteni, akkor délután jól ki kell fárasztani, levegőztesd sokat, egyen egy tápláló vacsorát, és így korábban alszik el. Utána magától fog korábban ébredni, de legalább is könnyebben. Így lehet átszoktatni is arra, hogy egy órával előbb keljen.

2018. aug. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Igaza van. Hanyszor eszik egy nap es mikor?
2018. aug. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Jó, de este mikor alszik? Mert ha későn, akkor nem "bioritmus", hanem következmény, rossz szoktatás. Persze addig marad így, míg szeretnétek. Ha mindenkinek megfelel, ráér ovi előtt mondjuk fél évvel átállni.
2018. aug. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Fél 10 körül reggelizik, délben tízóraizik, fél 3 körül ebédel, 5-6 körül uzsonnázik, és 8 körül van vacsi. Ebédre és vacsorára már rendesen eszik általában, a délutáni alvás előtti étkezések mennek nehezen.
2018. aug. 1. 21:29
 7/12 A kérdező kommentje:
Este 9 körül altatom, most a melegben nehezebben alszik el, van hogy fél órával később.
2018. aug. 1. 21:31
 8/12 anonim ***** válasza:
33%

Nálam ez rossz szoktatás,ugymond..de ti tudjátok,hogy jo nektek.

Én hiszek abban,hogy 9-ig aludjon mindenképp..de oviig böven van idötök átszokni

2018. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem kelteném hamarabb, viszont lehet összevonnám ebben az esetben a reggelit és a tízórait, így normális időben tudna ebédelni, uzsonnázni.
2018. aug. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha megteheted, hogy hagyhatod aludni, akkor ne ébreszd fel, aludja ki magát a fiad.


Csak a saját tapasztalatom tudom leírni, nálunk is volt olyan időszak, egy bő fél év talán, hogy kilenc-fél tíz körül ébredt a gyerek, és ez magától beállt, pontosabban visszaállt olyan két és fél éves korára fél nyolcra.


Jobb, ha nem nyűgös egy kisgyerek a kialvatlanság miatt, mint hogy egy órával hamarabb kapjon reggelit, amiből alig eszik. Szóval én nem kelteném.

2018. aug. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!