Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért akarják, hogy bilire...

Miért akarják, hogy bilire szoktassam már?

Figyelt kérdés
Most múlt egy éves, a rokonok persze mondogatjak, hogy az ő korukban már 1-1,5 évesen már szobatisztak voltak a gyerekeik. Én ezt nem tudom elkepzelni.
2018. aug. 4. 06:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Anyu is fárasztó ilyennel, aztán egyszer rájött, hogy rosszul emlékezett, két és fél-három éves kor között lettünk szobatiszták. :D Szóval könnyen lehet, hogy egyszerűen rosszul emlékeznek. Akkoriban sem érett meg hamarabb az idegrendszer a szobatisztaságra. :))

Meghallgatod, mosolyogsz, bólogatsz és csinálod ahogy akarod.

2018. aug. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
*fárasztott
2018. aug. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Mert regen ez volt a divat hogy minel hamarabb legyen szobatiszta.

Ma mar tudjuk hogy ez idegrendszeri erettsegtok fugg igy nem kell a gyereket surgetni mert akkor ugyis csak nyug es kinlodas az egesz. Majd meglatod mikor erik meg ra. Ennyi.

2018. aug. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Mond meg nekik, hogy azért lehetett régen hamar szobatiszta a gyerek, mert mások voltak a pelenkák.

Az oldalt megkötős textil pelusos műanyag fóliás verzió pisisen kakisan a gyereknek kellemetlen volt, persze hogy sokkal hamarabb észrevette hogy valami zavarja.

Most a mindent felszívó pelusok mellett a gyerek sokszor észre se veszi ha pisilt.. Így hogyan induljon be nála az inger, hogy ott “történik valami?”

2018. aug. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

Tudom hogy le leszek pontozva.... De én is biliztetem ez 1 évesemet reggel amikor öltözünk mert mindig öltözés után kakil egyből... még fürdés előtt pisiltetem(miközben engedem a vízét, ő meg nézi hogy pisil). Még ritkán elalvások előtt. A reggeli és az esti móka szerintem megéri mert látja és mutatja hogy mi van benne. Ez talán segíti előbb rájönni a dolgokra. Persze nem azt mondom hogy gyorsan de már az is megéri ha nem 3évesen szökik le.


Persze ez az én nézetem. És nem sajnálom rá az időt.



(Anyós azt mondta miután elkezdtem a bilire ültetést hogy a sógorom olyan székrekedéses volt hogy csak úgy kakil pár hónapos korától hogy a bili felett fogták jól felhúzott dérdekkel, aztán amikor még tudott ülni csak ráültették, másfél évesen pedig az ajtót verte hogy neki ki kell)

2018. aug. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen mindegy, hogy akarják vagy sem, úgyis akkor lesz szobatiszta amikor megérik rá. Nagylányom 1 év 2 hósan szólt ha kakilnia kellett, wc-re ült. Pisi 2 éves kora után. Az éjszakai pelenkáról pedig most szokott le MAGÁTÓL 4 éves elmúlt. Mindenko próbált stresszelni vele, hogy 1. vigyem orvoshoz, 2. éjszaka ébresszem pisilni. Hát nem :) magasról tettem rájuk, nem idegeskedtem rajta, a gyerekemet is békén hagytam, és magától leszokott..

(Engem vittek orvoshoz mert nagyon sokáig bepisiltem, emlékeim is vannak róla, a doki mondta, hogy majd elnövöm.)

2018. aug. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
A 82 éves szomszédom, folyamatosan azt mondogatja, hogy az ő fia már egy évesn szobatiszta volt. Ez annyiból állt, ezt is mindig elmondja, hogy nappal berakta a bilita járókába rá a gyereket és egy textilpelenkával, odakötözte a gyereket a kiságy rácsához, ő meg csinálta a dolgát. Ennyit A 60 évvel ezelőtti korai szobatisztaságról.
2018. aug. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Az nem szobatisztasag ,hogy ha látod a gyereken hogy nyom és rávágod a bilire, így a kaki pont abba esik. Az sem, ha bugyi nélkül rohangál és éppen ott pisil ahol van. Mert 1-1,5 évesen max itt tarthattak ők is, csak ezt ők szobatisztasagnak hívják.

Engem is csesztetett anyós de marhára letojom, majd ha a gyerek akar akkor wcbe kakil. (Nálunk már teljesen szobatiszta csak a kaki megy a pelusba, úgy h külön szól és kéri, utána pedig levesszuk)...

2018. aug. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Erdekes nekem az osszes rokonom szerint regen is kb 3 eves korukra lettek szobatisztak.
2018. aug. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
Megerositem a 7-est, nagymamam ugyanezt csinalta. Addig volt a gyerekkel, amig megszoptatta, amugy ki volt kotozve es ment ki kapalni. Aztan kesobb godrot astak a foldeken, es abba tettek a gyereket, hogy ne masszon el, amig vegezte a munkat. + huvosebb is volt
2018. aug. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!