Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem vagyok jo anyukaja a...

Nem vagyok jo anyukaja a fiamnak. Ti is ereztetek igy?

Figyelt kérdés

Egyedul nevelem, 3 eves.

Ugy erzem nem jatszok vele eleget, es sajnos sokszor kiabalok is.

Ugy erzem jobbat erdemel. :(


2018. aug. 5. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Minden nap ezt érzem. Pedig nem egyedül nevelem de mégis van hogy besokallok főleg így estére ha nem akarnak aludni vagy ha 1500x szólok és meg se hallják. Játszok velük de a gyerekeknek ez sose elég egy anyának pedig más dolga is van mint a játék. Hogy ezt a kicsik nem értik az normális de attól még meg kell csinálni a dolgunkat. Az hogy az jut eszedbe hogy nem vagy jó anya azt jelenti hogy az vagy. Bárki besokalhat hidd el az anyák se szuper hősök.
2018. aug. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedül neveled, akkor a maximális cél az "elég jó szülő" lehet. Van is ilyen könyvcím. Mindent megteszel, amit tudsz. Annál többet nem tudsz. Ne idegesítsd magad fölöslegesen még ezen is, mert akkor még önbizalomhiányos szülő is leszel, ami senkinek nem tesz jót.
2018. aug. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen.Minden nap eszembe jut nap végén, hogy mit rontottam el aznap és mit kellett volna máshogy csinálni.Tedd a tőled telhetőt úgy ahogy helyesnek érzed és akkor tuti nem vagy rossz anya.Ahogy eddig sem voltál az!😊
2018. aug. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, esténként sokszor erre gondolok, főleg ha türelmetlen voltam, vagy kiabáltam vele aznap, ő meg már békésen alszik, nézni szoktam őt, és rendesen belesajdul a szívem. Volt már hogy álmában ölelgettem hogy ne haragudjon amiért kiabáltam 🙄, most ez tök hülyén hangzik valószínűleg, de előfordult más néhányszor. Nagyon szeretnék jobb és sokkal türelmesebb anya lenni.
2018. aug. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor igy latszik nem csak en vagyok igy ezzel.
2018. aug. 6. 00:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap éjjel sírva aludtam el annyira szr napom volt. Hasonlóra jutottam... jobbat érdemelnének nálam (nekem 2 van). Kiabáltam, csúnyákat mondtam tegnap, mert 8kor fekszenek és 10 után még rendetlenkedtek, nem aludtak, visszabeszéltek stb. Én meg nem tudtam jól kezelni a helyzetet. :(
2018. aug. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én marha szerencsés vagyok, mert nem, hogy nem egyedül nevelem, de olyan férjem van, aki mindenből kiveszi a részét, a háztartásból, gyereknevelésből. Ez igazi szerencse, tudatában vagyok ennek, hálás is vagyok a sorsnak, vagy minek...

Ezt azért írtam le, mert vannak egyedülálló barátnőim kisgyermekkel. A legjobb barátnőm mondjuk házas, de a férje látástól mikulásig dolgozik, Ő teljesen egyedül neveli a két kisfiát. Látom, hogy szinte emberfeletti teljesítményt nyújt...és Ő is állandóan rossz anyának érzi magát, pedig szerintem le a kalappal előtte.

Szval minden elismerésem a Tiéd, kérdező. Szerintem természetes, ahogy érzel, nyilván nincs annyi időd a gyermekedre, mint annak, akinek bőven van segítsége. Ezért kérlek, ne ostorozd magad, valóban próbálj jó anya lenni, a gyermeked idővel föl fogja fogni ezt, meg fogja érteni, hogy az anyukája egy hős, mint ahogy minden a gyerekét egyedül nevelő, szerető anyuka.

2018. aug. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én 3 éves fiam hadilábon áll az alvással. Este fél 10-kor még aktív volt, miközben nap közben nem aludt, reggel meg korán kell kelni. Kiakadtam, mivel előtte már egy órát ringattam, meséltem, énekeltem, de mindig kitalált valamit. Már mindent kipróbáltam és semmi nem jött be, eszköztelen voltam, így beraktam a kádba, hogy jön a hideg zuhany, ha nem fogad szót. Ez bevált, de sírt, de úgy, mint aki csalódik az anyjában vagy nem is tudom. Nagyon rosszul éreztem magam, és még reggel is. Nem szeretek vele kiabálni, de sajnos sokszor előfordul. Bocsánatot is szoktam kérni, ha helytelenül viselkedem és sokszor elmondom, hogy szeretem, de van, hogy elpattannak az idegszálaim. A végtelenségig nem lehet rajtuk ugrálni.
2018. aug. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

En is mindennap szuperanyakent kelek es idegroncskent fekszek le este.

Minden nap jol indul, eltervezem hogy miket csinalunk, ma szuper turelmes leszek, ma a delutani alvas kozben minden hazimunkat elvegzek, ma olyat fozok amit biztosan joizuen megeszik. Szoval reggel felkel a gyerek, minden oke, van turelmem hozza. Elvagyunk, jatszunk, eneklunk, jatszoterezunk. Aztan szep fokozatosan indul a hiszti. Elszalad a boltban, leborit valamit a polcrol, amig fizetek nyulkal a kaveautomataba, nem hajlando sajat laban jonni, vagy olyan lassan jon hogy a hazafele 200metert 1 ota alatt teszi meg. Otthon nem akar bemenni a hazba, aztan kikopi az ebedet, szetdobalja a jatekait, a konyhaban kiszedi az edenyeket,csatater a lakas. Ilyenkor mar majd eldurran az agyam de meg birom. Elalszik delutan, persze nem leszek kesz a fozesdel es takaritassal. Kozben hiv a parom h milyen rossz napja van, az anyam hogy magas a vernyomasa, az apam hogy neki mar mindenbol elege van stb stb.

Mire felkel a gyerek mar semmi kedvem semmihez, de meg ott az egesz nap. A delutan kaosz, a gyerek hisztizik, semmi nem jo, unja a jatszoteret, unatkozik. Keso este hazajon az apja, akitol megkapom h mar megint ez meg az nem jo, es kulonben is hulye vagyok mindenert. A gyerek este 10ig tombol, rohangal. Probalok neki meselni vagy lefoglalni, de csak a rohangalas meg ugralas erdekli. Mar aldom az eget hogy eljon az ejszaka es vegre alhatok es mindenki beken hagy. De aztan jon a lelkiismeret furdalas, h senkinek nem vagyok eleg jo. Es mehfogadom h masnap jobb lesz...

2018. aug. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolso., jaj de sok ilyen napom volt nekem is. :-)
2018. aug. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!