Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan kezelitek, ha más...

Ti hogyan kezelitek, ha más anyukák sokkal többet értek el az életben, mint ti és sokat kell velük lennetek (munkahely, bölcsőde, játszótér)?

Figyelt kérdés

Olyan dolgokra gondolok, hogy ők visszafogytak, ti meg nem vagy van saját lakásuk, míg ti albérletben vagytok. Járnak külföldre nyaralni, ti nem. Ez csak néhány példa.

Mivel az az alapszitu, hogy sokat kell velük együtt lennetek, ezért van, hogy halljátok ezeket a történeteket, tudjátok róluk ezeket a dolgokat, akkor is, ha nem dicsekednek velük.



2018. aug. 13. 15:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
35%

Ez nem csak a játszótérre és az anyukákra igaz - mindig mindennél és mindenkinél van jobb, szebb, gazdagabb, hatalmasabb vagy látszólag boldogabb és mindig lehet többre és jobbra vágyni. Munkahelyen, barátok, rokonok között, pláne érettségi találkozón... :) Én azzal szoktam magam "vigasztalni" :), hogy tuti mindenkinek van valami keresztje (pl. hány irigyelt világsztár lett már öngyilkos önértékelési problémák miatt, vagy ha már a kilóknál tartunk, hány nagyon szép nőt csaltak meg), de nekem is van sok mindenem itt a szűk magyar középosztályban, amire büszke lehetek, és amiért meg sokan szeretnének a helyemben lenni (és ez utóbbiak vannak többen a világban). A szeretteim, barátaim sikereinek meg még őszintén örülök is. De ismerek én is olyan típusú embereket, aki folyton mások életén agyal összeesküvés-elméleteket gyártva, hogy az illető biztos kin gázolt át, lopott, csalt meg, vagy csak csinált más, mint a dolga lett volna... stb., mert "ilyen" egyébként nincs, ha neki sincs... ami ha épp igazuk is van, inkább mérgező, mint élhető szemlélet.

"Mind your business" - állt az Egyesült Államok első hivatalos pénzérméjén, de nem lepattintós, elhatárolódós szövegként, ahogy ma használják, hanem tanácsként arra, hogy az élet rövid, koncentráljon mindenki a saját munkálkodására. Uff :)

2018. aug. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
72%

Én csak annyit nem értek, miért kell ilyen mélységben mindent mindenkivel megosztani?

Nincs szégyenkezni valóm, de szerintem pl.: senki se tudja a játszótéren, hogy sajátban lakunk (laktunk albérletben is).

Vagy hogy mennyit keresünk....

Nem kell olyanról fecsegni, ami szerinted irigységre adhat okot, és kész.

2018. aug. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
89%

Megkérdezem, hogy hogy csinálta. :D

De komolyan rákérdezek, hátha egyszerű csak én bonyolítom túl vagy nem is tudom, hogy lehet úgy is csinálni.

Ha írigyen sóvárgok nem jutok előre, ha ellesem a jót annál inkább.

2018. aug. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
76%

Én szégyellem magam és emiatt a barátnőimmel is nagyon ritkán találkozok már, befordultam.

Albérletben élünk, nyaralni 15 év alatt sehol nem voltunk, semmi vagyonunk, megtakarításunk :(

2018. aug. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ez ugyanúgy előfordulhat a családban, a munkahelyen.. Nem kell ahhoz anyának lenni.
2018. aug. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!