SOS Elhízott baba?

Figyelt kérdés

A kislányom 9 hónapos és 11.6 kg.Mivel külföldön élünk itt hosszra nem mérik, de kb 76 cm.Mikor utoljára mértük nagyon megijedtem,hogy ennyit hízott.a védőnő azt mondta teljesen jó,ne izguljak nagy baba.Nem szeretném,hogy elhízzon az egészsége miatt.

Amit eszik:hajnaban kb 6-kor 100-150 ml táp.9-10 között tejpèp friss gyümölccsel.kb.11-kor 150-200ml táp.utána 2-3 óra alvás.ébredés után ebéd.olyankor zöldségek már kb minden fajtát eszik kivéve káposzta és valamilyen hús(csirke,marha,pulyka,hal)pépesítve.ez kb 200ml.vacsizni pedig valami más fajta főzelék,ha nincs benne hús, akkor tojássárgája sajt vagy ricotta az is kb 200ml.néha nasinak elrágcsál egy kis kenyeret vagy sajtot.este meg 150-200 ml táp.átalussza az éjszakát.mit csinálok rosszul?ez túl sok szerintetek?köszi a válaszokat



2018. aug. 13. 17:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én ennyi idősen délelőtt csak gyümölcsöt, vagy üveges gyümölcsöt joghurttal/gabonával adtam, a többi kb ugyanez. Friss gyümölcsben szerintem van elég vitamin, felesleges a tejpép. Az akkor jó, ha nem eszi meg a gyümölcsöt/nagy étvágyú/nem eszik legalább fél liter tápszert vagy anyatejet. Kisebbikem kapott tejpépet, nem ette simán a gyümölcsöt. Ő sokkal husosabb mint a nagy volt ugyanennyi idősen, nem állítom, hogy van köze a kettő ek egymáshoz, de akár lehet is.
2018. aug. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
köszi az összes választ!akkor megpróbálom a tejpépet kiváltani.hátha tényleg attól hízik ennyire...
2018. aug. 13. 22:39
 13/15 anonim ***** válasza:
75%
A tejpép teljesen felesleges. Egyébként az ugyanúgy tápszer, tehát ha vitaminok miatt aggódsz, atapszerben benne van minden , de a tejpep csak plusz energia és még jobban fujja felfelé. inkább csak legyen sima gyümölcs
2018. aug. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
78%

Ne aggodj!

Kisfiam 3450grammal szuletett,9 hosan 11 kilo volt,1 evesen 12,5kilo.

Most 2,5 eves es 15kilonal megallt a hizasa(2 evesen is 15 kilo volt,es most is csak kevessel tobb)viszont magassagra not,igy szepen eloszlik rajt.nem apro gyerek,sok ovis kisebb nala.

Mig kicsi volt,o is rengeteget evett,most meg alig eszik valamit.

Neha azt sem tudom honnan szedi a rengeteg energiat egesz napra mert tenyleg nagyon keveset eszik.

2018. aug. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi ment a zöld kéz mindenkinek.Ma reggelire már gyümölcs tejpép 80% 20% arányban kapott.szépen megette így is.pár nap múlva meg teljesen elhagyjuk a tejpépet és gyümi+joghurt lesz helyette.kíváncsi leszek, a következő mérésen kicsit lelassul e.remélem igen.a kis pufókám.
2018. aug. 14. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!