Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan élitek meg, ha a...

Hogyan élitek meg, ha a gyereketek nem népszerű az osztályában, nem nagyon vannak barátai, esetleg még lábtörlőnek is használják?

Figyelt kérdés

Két iskolás gyerekem van (meg egy ovis de ő nem érintett most) . 10 és 8 évesek. Fiú és lány. Egyáltalán nem egyforma a jellemük, a viselkedésük mégis mindkettő az osztályában periférián helyezkedik el. Nem hívják őket szülinapra, egymáshoz át, teljesítményük is olyan 3-4 es tehát se nem nagyon rossz, se nem kiemelkedő.

A lányom kb. 1 hétig barátkozik egy valakivel, majd megsértődik, összevesznek és ennyi. A stílusa eléggé sértődékeny, nem igazán empatikus másokkal.

A fiam olyan kis nyugis, engedékeny, türelmes fajta, őt azért közösítik ki, mert nem elég "vagány" nem elég rossz, nem verekszik. Volt, hogy szándékosan bántották "szivatták" :(

Fogalmam sincs, hogyan segíthetnék nekik.

Aki hasonló helyzetben volt iskolás korában, tudna segíteni, mi segít ilyenkor a "túlélésben" hiszen iskolába járni muszáj! Vagy ahogy nőnek, elképzelhető, hogy mégis találnak társakat?

Mindent őszintén, normálisan megbeszélünk itthon, természetesen normálisan élünk, nincs erőszak semmi hasonló itthon.

Én az iskolába mindig szerettem járni, mert rengeteg barátom volt, sose voltam kiközösítve, egyszerűen nem tudom, hogyan segíthetnék nekik:(


2018. aug. 15. 14:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Majd lesznek barátai másutt.


Nekem sem voltak, mert túl "elvont" voltam.

2018. aug. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

És akkor hogy élted meg az iskolát? Végig szenvedésként? (mert ők már most rosszul vannak tőle hogy szepttől megint suli).

Járnak amúgy sportolni is, de ott sem túl jók, sőt, szóval nagy sikerélmény nem éri őket ott sem.

2018. aug. 15. 14:32
 3/23 anonim ***** válasza:
98%

Először is engedd meg, hogy gratuláljak amiért nem a tipikus mai, szemellenzős anyuka vagy aki egyszerűen nem lát hibát a gyerekeiben hisz tökéletesek és mindenki iiiimádja őket.


Nagyon nehéz ez, az ember annyira szeretbe segíteni a gyerek szociális életén, de nem tudunk sem beleszólni, sem helyettük rendezkedni. Próbáljatok esetleg ti közeledni! Hívjatok át gyerekeket, ottalvós buli, mozizós este, stb.

A félénk srácnak találni kellene valamit amiben igazán jó, hogy önbizalma legyen, pl. sport. Kisfiam 8 éves, nagyon félénk, már-már sírós kategória. Szintén semmi erőszakot nem ismer. Én is féltem hogy kiközösítik emiatt, de találtunk sportot amiben kiemelkedő, és gyakran szóbajön a suliban ezért szívesen mesél a versenyeiről és érmeiről. Ez talán nálatok is beválik.

A kislánynak pedig barátnős bulik hétvégén, esetleg most a maradék nyárra közös progi pár osztálytárssal?

2018. aug. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
3. vagyok, mármint olyan sportot keressetek amiben nagyon jó!
2018. aug. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Igen próbálkozunk ezekkel hogy áthívni másokat. A szülinapjára a fiam meghívott 5 gyereket, 4 nem jött el...marha kellemetlen volt neki, sírt is pedig már nem kisfiú , a szívem megszakadt.

Én is próbálok anyukákkal jóban lenni, de persze akivel én jól kijövök, annak a gyerekével az enyémek tuti nem ..:(

Sport : járnak sportolni, kedvelik is, de nem igazán kiemelkedőek benne. A fiam ötödikes lesz,járt oviban úszni (utálta/utálja a vizet mai napig) , gyerekjógára (borzalmasan merevek az ízületei, pont mint az apjának) most focizni jár, nagyon ügyesen cselez ahogy én látom de a csapatban valahogy mégsincs helye (ebben mondjuk az edzőnek is szerepet tulajdonítok mert néhány gyereket kifejezetten favorizál) mivel egyesületben focizik és felénk nincs másik, így nem tudok másik focis közösséget keresni neki.

A lányom imád és nagyon jól is tud bicajozni, korcsolyázni, úszni de ezek mind magányos sportok.

2018. aug. 15. 14:51
 6/23 A kérdező kommentje:

Egyébként meg szívesen kreatívkodik a lányom, szívesen kirándulnak velem, ha otthon tornázom,beszállnak szóval nem tunya lusta típusok. De ezekben sem éri őket úgy másokhoz képest nagyobb sikerélmény, mivel oké hogy rajzol vagy kézműveskedik a lány- de korához képest teljesen átlagosan.

A férjem is visszahúzódó volt az iskolában, de mellé 18 évig szín kitűnő tanuló....szóval gondolom őt azért közösítették ki, és őt pszichésen azért ez megtámogatta, hogy minden érdekelte és sikerei voltak benne. (bár tudom, hogy az sem pótolja a szociális kapcsolatokat)

2018. aug. 15. 14:55
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
No és a művészetek? :) Zene, rajz, színjátszószakkör... meg persze van még ezerféle lehetőség a cserkészettől a programozásig.
2018. aug. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Hát igen, próbálkozunk.

Szerintetek jó ötlet, ha én "erőltetem" kvázi ezeket az újabb és újabb dolgokat?

Szóval hogy nem várom meg, míg érdeklődést tanusítanak vmi iránt, hanem egyszerűen rábeszélem őket, próbálják ki?

2018. aug. 15. 15:03
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha csak idézőjellel erőlteted, akkor belefér :)
2018. aug. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
22%
Nekem fura, hogy ekkora gyerekek 3-4es atlag osztalyzattal rendelkeznek. Azert minimum 5.ig illik kituno, vagy legalabbis kozel kitunonek lenni, nehany negyessel. Szerintem el vannak hanyagolva. Ha meg empatiaban is hianyossagok vannak...erre mit mondjak? Valakitol csak lattak gondolom a viselkedesmintakat...En a helyedben nem nyugodnek ennyire bele,hogy rossz tanulo, erzeketlen, nepszerutlen gyerekeim vannak...
2018. aug. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!