Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan élitek meg, ha a...

Hogyan élitek meg, ha a gyereketek nem népszerű az osztályában, nem nagyon vannak barátai, esetleg még lábtörlőnek is használják?

Figyelt kérdés

Két iskolás gyerekem van (meg egy ovis de ő nem érintett most) . 10 és 8 évesek. Fiú és lány. Egyáltalán nem egyforma a jellemük, a viselkedésük mégis mindkettő az osztályában periférián helyezkedik el. Nem hívják őket szülinapra, egymáshoz át, teljesítményük is olyan 3-4 es tehát se nem nagyon rossz, se nem kiemelkedő.

A lányom kb. 1 hétig barátkozik egy valakivel, majd megsértődik, összevesznek és ennyi. A stílusa eléggé sértődékeny, nem igazán empatikus másokkal.

A fiam olyan kis nyugis, engedékeny, türelmes fajta, őt azért közösítik ki, mert nem elég "vagány" nem elég rossz, nem verekszik. Volt, hogy szándékosan bántották "szivatták" :(

Fogalmam sincs, hogyan segíthetnék nekik.

Aki hasonló helyzetben volt iskolás korában, tudna segíteni, mi segít ilyenkor a "túlélésben" hiszen iskolába járni muszáj! Vagy ahogy nőnek, elképzelhető, hogy mégis találnak társakat?

Mindent őszintén, normálisan megbeszélünk itthon, természetesen normálisan élünk, nincs erőszak semmi hasonló itthon.

Én az iskolába mindig szerettem járni, mert rengeteg barátom volt, sose voltam kiközösítve, egyszerűen nem tudom, hogyan segíthetnék nekik:(


2018. aug. 15. 14:17
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Nem tőlünk látták, ebben egészen biztos vagyok. A jegyeik pedig úgy ilyenek, hogy kapnak plusz megsegítést és nagyon sokat készülünk és tanulunk.

Ebben egyáltalán nem érzem magam "sárosnak".

Nincsenek elhanyagolva, ez egész biztos.

2018. aug. 15. 15:20
 12/23 A kérdező kommentje:
Számos olyan gyerek van, aki nem kitűnő . Csak arról nem "illik" beszélni és nem "illik" dicsekedni vele a facebookon...
2018. aug. 15. 15:21
 13/23 anonim ***** válasza:
7%

Egy dolog, hogy nem kituno. Egy masik dolog meg, hogy a 8 evesed harmasokat hoz? Amikor ennyi idosen osszeadni meg kivonni tanulnak maximum? Mar bocs de akkor mi lesz kesobb, hatodikban mar bukni fog?

Nekem mondjuk mindegy, nem az en eletem. De teged nem ertelek. A sokadik harmas utan csak beszeltem volna a tanarral, beirattam volna korrepetalasra, vagy valami...

2018. aug. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Jár korrepetálásra, ezt írtam előbb . 3-as 4-es jegyűek. Értsd : van 4 fő tárgy (matematika, magyar nyelv, irodalom, környezet) és vannak a töltelék vagy készség tárgyak úgy mint rajz , tesi, hittan hasonlók.

A fiam környezetből hármas, meg rajzból,technikából a többi 4 es,a lányom matekból 3-as , és tesiből . A többi 4-es.

De ez nem tartozik a kérdésemhez, de örülök hogy megbeszéltük.

2018. aug. 15. 16:00
 15/23 anonim ***** válasza:
81%
A mi osztàlyunkban is sok a 3-4es tanuló gyerek ,most voltak màsodikosok.Azért az se mindegy milyen suliba jàrnak erősnek vagy gyengébbe?Az én lànyom 4,3lett,kéttannyelvű suliban,lehet egy sima suliba simàn kitűnő.
2018. aug. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nagyon jó iskolába jártak. Voltak kitűnőek az osztályukban 1-2-még 3-ban is, úgy 10-11 gyerek, de a többi 20 bizony nem kitűnő.
2018. aug. 15. 17:55
 17/23 A kérdező kommentje:
járnak akart lenni...
2018. aug. 15. 17:55
 18/23 anonim ***** válasza:
98%
Hasonló cipőben járok. 14 éves lányom nagyon visszahúzódó/meghunyázkodó típus. Nem kiemelkedően jó tanuló, de nem is vészes. Már ovi óta kiközösítik, mert nehezen barátkozik, ha mégis sikerül, ált. sokkal dominánsabb lányokkal, akik ugráltatják és maguk alá gyűrik, majd ha van más, eldobják.. Voltunk már több pszihológusnál, nem segített semmit. Elintézték annyival, hogy ilyen természete van, de semmi kóros nincs jelen. Sajnos, sok bántás éri az iskolában. Volt, hogy iskolát is váltottunk, de ugyanott tartunk. Nem tudom, mit tehetnék, de borzasztó ezt nézni.
2018. aug. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a lányoddal nincs probléma, ez korabeli sajátosság: kibékülnek, összevesznek, megsértődnek, stb. Inkább 10-11 éves korra várható, hogy stabil legjobb barátnőt szerezzenek, vagy hárman-négyen alkossanak egy összetartóbb baráti csoportot. Inkább a fiad helyzete aggasztó, de erről nem ő tehet, szelíd és introvertált személyiség a leírásod alapján. A korabeli kisfiúk viszont elég kegyetlenek tudnak lenni azzal, aki úgymond kilóg a sorból, és sajnos még később is. Ilyenkor azt teheted például, amit eddig is, tehát stabil hátteret, törődést biztosítasz neki, és folyamatosan megerősíted abban, hogy ő értékes személyiség. Az apa részéről is fontos az elismerés. Fontos, hogy kialakuljon egy olyan belső tartása, öntudata, amit a kortársak gonoszkodással nem tudnak megingatni. Nem az a fontos, hogy mindenki elfogadja, de figyelni kéne, hogy van-e olyan osztálytárs, akár lány, akivel jól kijön, és segíteni a barátkozásukat.
2018. aug. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Na igen ez a másik. Már oviban is nagyon jól kijott a kislányokkal nyilván a nyugodt barátságos és nem domináns természete miatt. Ez az iskolában is így indult aztán persze ezzel is kikezdték...

Úgyhogy szépen leepitette a lány társaságot is hogy ne bántsák emiatt is.

2018. aug. 15. 20:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!