Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a teendő a abban az esetben...

Mi a teendő a abban az esetben, ha egy körhintától felkavarodott gyomrú gyerek hány a játszótéren, majd elmegy?

Figyelt kérdés

Bocsánat, nevetséges kérdés lesz, gyerekem, tapasztalatom nincs.


Már felnőtt vagyok, de most eszembe jutott valami, ami olyan 9-10 éves koromban történt velem (nem tudom a kisgyerek kategória e még). Tehát ebéd után anyukám elengedett a hozzánk közel levő park játszóterére, és úgy teli hassal vagy fél órát szinte megállas nélkül pörögtem a körhintán. Mikor éreztem, hogy rosszul vagyok, leszálltam, néztem magam elé, majd ott helyben kihánytam mindet a murva szerű talajra, kb a játszótér közepére. Katptam egy zsepit egy anyukától, és hazamentem. Ilyenkor mit csinalnátok ti szülők, akik ott maradtok? Hazamentek? Vagy megpróbáljatok összetakarítani? Vagy csak szóltok a gyereketeknek hogy kerülje ki és annyi?


2018. aug. 16. 22:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%
?????WTF????
2018. aug. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Manapság senki nem enged le egyedül jatszótérre egy ekkora gyereket..

Egyébkent ha látom, hogy egész végig hintázik, akkor tudom, hogy attól van..

Megállapítom, hogy jól van p,akkor útjara engedem..( zsepi esetleg víz után)

A hányást vagy homokkal beszórom, vagy a murvát ráhúzom, hogy ne lépjen bele senki

2018. aug. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Lehet kifejthettem volna jobban. Tehát én a mocskomat magam után hagyva ott hagytam egy játszótérnyi gyereket és szülőt. Ha én fordítva lettem volna, tehát elképzelem hogy egy nagy kupac hányas van ott, ahol a gyerekem játszik, nem igazán tudnám hogy reagáljak. Mivel nincs gyerekem, ezért esélyem se volt hasonlót tapasztalni. Viszont ahogy olvasom, egy anyuka sok olyan helyzettel találkozik, ami nem feltétlenül kellemes vagy normális. Ezért is mertem kiírni.
2018. aug. 16. 22:34
 4/18 A kérdező kommentje:
Ez még a 90-es években volt, gond nélkül bicikliztünk, fociztunk a barátokkal, és a szüleink is nyugodtabban elengedtek.
2018. aug. 16. 22:35
 5/18 anonim ***** válasza:
64%

Ne én meg a tescóban lettem rosszul. épp csak kitámolyogtam az ajtón, szerencsére pont egy csatornaakna fölé értem amikor kicsordult minden...


Visszatérve. A körhintát üzemeltetőnek igenis fel kell készülnie erre az esetre, s az ő dolga ilyenkor eltakarítani a cuccost.


Viszont, ha játszótéri forgó.... hát azt el kellene takarítani, vagy ha nem is azonnal, de visszamenni.

2018. aug. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%

Utolsó..

Nem rendezvényen lévő körhinta... Hanem sima játszótéri..


Kérdező, manapság nincs ilyem, vagy nem gyakori..

Jómagam is a 90-esévekben voltam gyerek, akkor más volt.

A szüleimket kellene megkérdezni


2.

2018. aug. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nos igen... illet volna, de nem tettem, sőt szerintem anyának se mondtam el otthon. Nem tudom, hogy ez mennyire gyakori, de remélem nem rontottam el senki napját.
2018. aug. 16. 22:54
 8/18 anonim ***** válasza:
28%

"Manapság senki nem enged le egyedül jatszótérre egy ekkora gyereket.."


Te melyik országban élsz? :D Itt városban is, falun is kinn vannak a gyerekek egész nap, nem csak 9-10 évesek, de 6-7 évesek is, mindegyik szülő nélkül.


Egyébként kedves kérdező, én valószínűleg jó messzire elmennék onnan és próbálnék nem a gyerek után hányni. :D

Valószínűleg azt is gondolnám magamban, hogy na, ez is szép nevelést kaphatott, hogy ideokádik, aztán lelép.

Egy 4 évesnek még elnézném, hogy ilyenkor nem tudja azt sem, hogy hol van, de egy 10 évestől ez már elég ciki.

Az a baj, hogy összetakarítani se nagyon lehet, hacsak valaki nem áll neki kilapátolni az összehányt murvát.

Nyilván a saját gyereke után nem hagyja ott az ember (legalábbis, ha normális), de a másé után nem tudom, ki állna neki azt összekaparni...

Ilyenkor általában ott szárad a "végtermék", amíg nem jön egy nagyobb eső, vagy el nem hordják a rovarok, esetleg feleszi egy kóbor kutya...

2018. aug. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat össze vissza válaszolok, mert közben jönnek új hozzászólások, ezért kicsit fogyibak hat :D ja és senkit nem pontoztam le! Mert látom, hogy full jó válaszok le vannak pontozva.
2018. aug. 16. 22:57
 10/18 anonim ***** válasza:
54%
Azért egy 9-10 éveset már simán elenged az ember a közeli játszótérre egyedül. Rossz lehet annak aki olyan környezetben lakik ahol ezt nem lehet..
2018. aug. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!