Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális viselkedés ez egy 6...

Normális viselkedés ez egy 6 évestől?

Figyelt kérdés
Mostanra én is kezdtem elbizonytalanodni, kiskorában annyira eszes és okos volt, de mostanra egyre inkább azon gondolkodom hogy baj van a fejlődésével. Nem ért meg dolgokat. Nincs a közeli családban ilyen korú gyerek, nem tudom mihez viszonyítani, ezért titeket kérdezlek. Jövő hónapban lesz 6 éves. Pl evésnél minden egyes falat után el kell neki mondanom hogy hajoljon a tálca fölé. Ha kenyeret eszik, elkezdi "lóbálni" ha evőeszközzel akkor hátra dől és úgy teszi a szájába. Nem értem hogy miért nem fogja fel amit mondunk neki. Sokszor bepisil amikor nevet. Nem tudom hogy ez baj-e. Sokszor bekakil.. nem ér ki a wcre, becsúszik neki. Fél egyedül kimenni pisilni, kakilni. Nem tudja kitörölni a fenekét. Elsírja magát ha megkérjük rá. Ezek a dolgok mennyire normálisak 6 évesen?
2018. aug. 21. 21:44
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Néha dührohamot kap, nagyon csúnyán beszél, ideges. :(
2018. aug. 21. 21:46
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
A bepisilés, bekakilás, egyedül kimenéstől való félelem nyilván nem normális mással való összehasonlítás nélkül sem. De valahogy van egy olyan érzésem, hogy te se állsz a helyzet magaslatán. Nem csodálom, ha dühös lesz, ha evés közben folyamatosan egzecíroztatjátok, nem ehet nyugodtan, holott az étkezésnek a nyugalom perceinek kellene lennie. Lehet, hogy kicsit hiperaktív is, meg gyerek, tehát játszik, lehet, hogy épp a fáradtságtól. Valahogy nem vagy erre a gyerekre ráhangolódva. Keress egy jó gyerekpszichológust, és legyél türelmesebb, megértőbb.
2018. aug. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Annyit fűznék hozzá, hogy anatómiai okok miatt nem is biztos, hogy képes kitörölni egyedül a fenekét.
2018. aug. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Én egy embert ismerek akiről tudom , hogy gyermekkorában volt ilyen problémája.Kemenyen bántak vele a szülei és állandóan állt a bál náluk, apuka ivott anyuka meg csak ellátta a feladatát de nem szerette a gyerekeit igazán.

7eves korára kinőtte.

Ha nálatok a fentebbi dolgok közül semmi nem áll fenn akkor is érdemes pszichológushoz vinni a gyereket mert biztos nem normális a viselkedése és valamit jelez.Max ti nem tudjátok értelmezni a mierteket.

2018. aug. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Hát nem is tudom... az én fiam 5 éves és akkor szórakozik a kajával, ha nem éhes és csak kínjában eszik egy pár falatot, mert KELL pl mamánál.

A wc-ben érdekes módon az enyém is fél, de mostanában több ilyen 5 évesekről szóló kérdést is olvastam. Baleset nagyon ritkán pisinél előfordul, de én nem csinálok ebből akkora problémát. (Emlékszem az általános iskolai évekre, ahol alsóban tudtunk úgy nevetni a barátnőkkel, hogy egyszer az egyik, másszor a másik csurgatott be.)

Szóval, ha most összeszedted az összes negatívumot a kisfiúról, akkor szerintem nincs nagy gond, de a súlyosságot te érzed. De a leírásodból nekem is leginkább az elhatárolódás tűnik fel, mint az első hozzászólónak. Nem a szíved csücske ez a gyerek, remélem nem sokat vagy vele, ha mégis, akkor pedig megvan a probléma forrása.

2018. aug. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
A csúmya beszédért nem a gyerek a felelős, hanem az akitől hallja. Ha a szülők így beszélnek, akkor nem a gyerekben kell keresni a hibát, mert ő csak utánnoz.
2018. aug. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Anatómiailag elvileg - persze testalkattól is függően - pont hat éves kor körülre szokták tudni kitörölni (akkor lesz elég hosszú a karjuk arányaiban) és a bepisilésnek/kakilásnak is ez a határa. Szóval akadnak még ilyen viszonylag későn érők, határeset, de pont ezek miatt várnék a sulival (de ha szeptemberi, úgysem megy még). A félés lehet pont annak szól, hogy nem tudja egyedül, vagy érthető, ha sok veszekedés volt már ebből, vagy nem szereti, ha be van zárva... ilyesmik. Egy darabig legyetek szerintem elnézőbbek, ne legyen központi téma.

Csúnya beszéd tényleg főleg a példamutatáson múlik, még ha máshonnan el is tanulhat mást, ha otthon nem hallja (mérgetekben sem, nem neki való műsorokból sem) és büntetve van (rászóltok), az lesz a maradandó. De a kaki-pisi-puki... stb. kifejezések sajnos igen viccesek e korban. :)

Evésben szétszórt... nem tartom nagy problémának. Lehet, csak rossz a széke, toljátok beljebb, vagy pláne érthető, ha közben mesét néz vagy szeret szövegelni.

2018. aug. 22. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

Az én 6 évesemre is rá kell szólni minden evésnél hogy hajoljon oda vagy ne hadonásszon a kajával. Tovább megyek, a 8 évesemre is...Iszonyú idegesítő de azért ez nem kóros szerintem.

A kaki az én fiamnak is becsúszik heti, két heti 1 szer, mert egyszerűen belemerül vmibe és mire kiér a wc re bemegy az eleje (hozzátenném, hogy neki és a bátyjának is gyors az anyagcseréje azaz napi 2-3 szor is mennek és nem kemény a kaka hanem inkább puha) Az gondolom könnyebben "bemegy".

Bepisilés mondjuk nálunk nincs.

A wc től nem fél, kitörlés hol megy hol nem, azóta sokkal jobb, hogy van nedves wc papír is itthon.

Kiabál ha dühös? Hát ez is normális szerintem...a csúnya beszéd is előfordul nálunk is (mármint a gyerekek részéről) természetesen nem hagyjuk elharapózni, rájuk szólunk és alternatívát kínálunk helyette és igyekszünk mi is azokat a szavakat használni ha dühösek vagyunk.

Van dühöngő macink is, akit jól meg lehet püfölni ha vmi nem tetszik.

Szerintem a gyerekekben igenis van agresszió és ezt vhogy le kell tudni vezetni. Én ezzel már megbarátkoztam.

2018. aug. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

A bepisilés/kakilás nálunk nem votl, azzal biztos elmennék orvoshoz, hogy nem tudja tartani. A többi volt, van, pedig már 7,5.

Néha az az érzésem, hogy totál visszafelé fejlődik... aztán rájövök, hogy csak nem érdekli :o

2018. aug. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen, én is ezt gondolom néha. Mintha vissza felé fejlődne. 2 évesen megtanulta hogy a szája elé kell tenni a kezét amikor hapcizik, most meg elfelejti és minden alkalommal bele a levegőbe. Ez normális? Elfelejt dolgokat.. megbeszélünk valamit, pl hogy vásárlás után elmegyünk fagyizni, mire hazaérünk elfelejti a fagyizást és nem tudja hova megyünk. Ilyen dolgok..
2018. aug. 22. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!