Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek, ha édesanyáto...

Ti mit tennétek, ha édesanyátok azt vágná a fejetekhez, hogy azért borzasztó válogatós a 3,5 éves gyermekem, mert 2,5 évig "agyonszoptattam"?

Figyelt kérdés
NEm vagyok egy sértődős, mindent kimond amit gondol, főleg, hogy ő tápszerrel tudott csak tömni minket a tesómmal. De ez már nekem sok volt!
2018. aug. 23. 15:48
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
27%
Biztos igaza van.
2018. aug. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
83%

2.5 évig mondjuk jó sok idő

Bár fiam tápszeres volt és válogatós de nagyon. Semmi köze nincs ezeknek egymáshoz

2018. aug. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
38%
Elgondolkodnék, hogy lehet igaza van.
2018. aug. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
81%

"ő tápszerrel tudott csak tömni minket a tesómmal"

Szerinted ezért okolni kellene bármit? Felnőttél, nem? Bár, szegény anyád, jól járt veled, mondhatom...

2018. aug. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Mondjuk ilyet nyilván olyanok mondanak, akik életükben nem szoptattak vagy nem tudtak.

A kislányom 1 évesen egyik napról a másikra nem kérte többé a "babakajákat" és inkább csak husit evett volna meg rizst.

Nagyobbik lányom 17 hónapig szopizott, ő mindig iszonyú jó evő volt!

2018. aug. 23. 16:03
 6/33 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ, mit ért agyonszoptatás alatt. Hozzáteszem a 2,5 év számomra túl sok, de ha mondjuk csak este szopott kicsit és mellette kapott rendes ételt, akkor még elmegy és nem hiszem hogy lenne összefüggés, viszont ha normális ételek helyett is szopott, akkor bizony lehet igaza van és elgondolkodnék rajta.

Hozzáteszem a "tápszerrel tömött" kifejezés szerintem sokkal sértőbb.

2018. aug. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Nem, nem okolom, de mivel nem tudja mi az, hogy táplálni a gyermekedet, úgy ahogy azt a természet adta, ezért ő sem mondhat nekem ilyet!

Férjem is kiakadt...de ezt csak az értheti, aki átélte ezt.

2018. aug. 23. 16:05
 8/33 anonim ***** válasza:
80%

Semmi köze a kettőnek egymáshoz, ha tápszerezted volna, akkor sem biztos, hogy mindent megenne, lehet akkor is válogatna.

Viszont mielőtt leszólnál, én is szoptattam a fiamat, de sajnos csak rövid ideig, mivel volt egy komoly betegségem, műtöttek is, ami miatt nem is szoptathattam, mivel kórházban feküdtem, gyógyszereket kaptam, kőkemény diétán voltam, közel 20 kg-ot fogytam, el is apadt a tejem. Erről nem én tehettem. Ezért tápszeres lett a fiam, mert valamit adnom kellett neki. Szóval te sem vagy különb, ha ezt mondod anyukádról, hogy ő csak tápszerrel tudott titeket tömni. Örüljél magadnak, hogy neked volt tejed. Én is szoptattam volna tovább a fiam, de nem tudtam. Anyatej nélkül elég nehéz. De ha lett is volna tejem, eszem ágában nem lett volna 2 és fél éves koráig szoptatni. Max. 1 évig. Utána már úgysem tápláló számára az anyatej, mindösszesen cumit jelent neki.

2018. aug. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
29%

Azt, hogy buta és fogalma sincs a csecsemő és kisdedkor szükségleteiről, működéséről.

Én mindkét gyerekemet 1 évig szoptattam, 6 hónapig igény szerint, csak tejjel.

Szerinted mit összepofáżott a sok hülye, mikor a 2007 nyarán született gyerekemet, nagy hőségben nem teáztattam, csak szoptattam?

Szánalmas tudatlan banda. Közöltem, hogy tudom mit csinálok.

Tedd te is ezt!

2018. aug. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék én senkivel vitatkozni, tudom, hogy mindig a 2 tábor között elapadhatatlan viták voltak akár itt is, de:


Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlása szerint az a kívánatos, ha a csecsemőket kizárólagosan szoptatja az édesanyjuk hathónapos korukig, majd - megfelelő hozzátáplálás mellett - folytatódik a szoptatás kétéves korig vagy azon túl.

z anyatej összetétele nem változik meg egyik napról a másikra, minősége nem romlik attól, hogy a gyermek betöltötte az első évét. Bizonyos összetevők (pl. a fertőzések ellen védő ellenanyagok) aránya nemhogy nem csökken, hanem kifejezetten nő a második év során.

2018. aug. 23. 16:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!