Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fius anyukak masnal is volt,...

Fius anyukak masnal is volt, hogy 2 evesen nem mutogatott, nem kert, nem beszelt, nem igazan kommunikalt aztan megis beindult az egesz?

Figyelt kérdés
A honap vegen lesz 2 eves a fiam.Nem mutogat,sem ker,babanyelven gagyaraszik mint egy 1 eves.Nem integet es nem is probal kommunikalni.Voltunk hallas vizsgalaton ott semmi gond.Alap dolgokat ert meg de semmi olyat vagy nem reagal ha mondom pl hol az auto,add ide anyanak,hol van apa(nem keresi igazan).....De szeter epiteni,a meseket,zeneket,rajzolni.Mosolygos,energetikus ,egeszseges kisfiu.A vedono a honap vegen jon megnezni de ugyis azt fogja mondani meg csak 2 eves es fiu raer meg.A gyerekorvos legalabb is ezt mondta.De en kezdek aggodni,nem a beszed miadt de azert hogy semmikepp nem probal kommunikalni,nem utanoz minket sem arckifejezeseket,sem allatokat.Visitozik(oromeben,fajdalmaban...)es mond dolgokat babababa,dedede,papapa,jajaja,mamama de semmi konkret.Nyugtasatok meg ,hogy masnal is volt ilyen vagy hasonlo.Sokszor az jar az eszembe nem e autista.Szemkontaktus van akivel o akar de rajtam kivul nehezen van el apaval,mamaval.Nem erdeklik az allatok vagy mas gyerekek.De szeret hozzam bujni ,megolelni.Tudom sokfele van az autizmusbol is de felek mi van ha soha nem fog kommunikalni,beszelni.Telnek a napok,hetek,honapos en probalkozok tukor elott integetni vele vagy a mesefiguraknak.A kirakonal mondom az allat nevet,milyen hangot csinal.Beszelek hozza egesz nap de nem sokat ert meg belole.Ja es a nevere nem igazan figyel ezert is vittuk el fuleszetre.En megertem mit akar de meg nekem is nehez.Mit tanacsoltok??
2018. szept. 14. 19:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem megijeszteni akarlak de sztem valami gond van, vidd el kivizsgálásra mindenképpen. Nekem jövő hónapban lesz 2 éves a fiam és ég es föld a te fiadhoz képest. Úgy gondolom h le van maradva a korához képest úgyhogy minél előbb lássa egy szakember!! Minden jót kívánok!
2018. szept. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes felkeresni egy szakembert! Beszélni valóban ráér, de azért már alapvető lenne, hogy mutogat, hallgat a nevére, integet, utánozza az állatok hangját. Sajnos igen, amiket soroltam és amiket írtál, hogy mammama stb. 1 éves kor körülre jellemző. A kisfiam most volt 2 éves, már nagyon sok mindent mond, de pár hónapja még nem mondott értelmes szavakat, mint az eltört, leesett, nyisd ki stb. de azért a maga nyelvén kifejezte magát, köszönt pápá, integetett, felismerte a színeket-mondta az első 2 betűjüket, utánozta az állatok hangját.

Jobb minél hamarabb a végere járni a dolognak! Üdv: egy kisgyermeknevelő

2018. szept. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Amiket írtál, sajnos tényleg lehetnek autista tünetek. A kommunikáció és, az arc kifejezés hiánya is. Nekem 2 autista kisfiam van. Picit írok róluk, talán tudok segíteni. Az első tudott beszélni, de mindig ugyan azokhoz a dolgokhoz ragaszkodott. Pl csak egy tányérból evett, a játékait minden este sorba rakta, nem rendeltetés szerűen játszott velük, kb 2 évesen nagyon válogatós lett, nagyon sok ételt az egyik napról a másikra nem akarta megenni.Ő 13 éves. A másik, nem beszél, bár a nevére hallgat, de ezt kb 3-4 éves korára tudtuk elérni. Most 5éves. Nem szobatiszta, Ő is nagyon válogatós, és néha ha meghall egy éneket, indokolatlanul elkezd sírni. Ha valamit nem úgy csinálunk, akkor kijavítja. Pl ma mosogattam, ilyenkor odajön és nézi. Mosogatás után kiszoktam törölni a mosogatót. Ebből tudja hogy végeztünk. Ma pont akkor csengettek, mikor befejeztük a mosogatást és a vendég előtt kihúzott a konyhába, és mutogatta hogy töröljem ki. Tehát ha felborul a napi rutin, azt nehezen kezeli. Ja igen, ha nem a megszokott útvonalon megyünk, nagyon sír. Ilyenkor látni a szemében félelmet is.

Az elsőnél még mi is elhittük a háziorvosunknak, hogy semmi baja, csak fiú, meg lusta, meg válogatós, aztán bekerült óvodába, és már az első héten küldtek is minket kivizsgálásra. A másodiknál hamarabb egyértelmű volt.

Mindenképp kérj beutalót kivizsgálásra.

Nagyon drukkolok, hogy semmi baja ne legyen a kisfiadnak!

2018. szept. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem nem oké. Ne higgy a vedononek aki szerint majd elkezd beszélni... Miénk is ezt mondta.

2.5eves volt a fiam mire elkezdtem utana menni a dolgoknak. Nevtan vagy pedagógiai szakszolgalat, ahogy előttem is írták!

Illetve a vadaskertbe is elmentunk.

Valamint magán úton audiologia, neurológia.

Nem sokra rá kevert fejlődési zavart megkésett beszedfejlodest állapítottak meg, f83as kóddal.

Oviba javasolták, logopédus gyógypedagógus foglalkozott vele hosszú évekig) jártunk tsmt tornara, hrg re, és halálra aggódtam magam mi lesz vele.

Az oviban szépen beindult a beszéde, és bár sok eltérés maradt, 8 évesen normál de kis létszámú osztályba mehetett.

A kódja már figyelemzavar egyébként hiperaktivitás nélkül.

Most már ötödikes, nagyon tehetséges nyelvekbol, nyelvtanbol, informatikabol.

Talán most már kicsit megkonnyebbulhetunk.

2018. szept. 15. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az baj ha nem érti meg amit mondtok, eszerint beszédértési zavara is van. Emlékszem higy sírtam egy este a 2 éves gyerekem mellett mikor kérdeztem, hol a kacsa és szegénykémen látszott nem érti, nézett rám, próbált rájönni mit akarok de látszott az arcán nem érti pedig előtte milliószor tanítgattam a kacsát.

Na elmentünk mindenféle szakemberhez, egyik rögtön kijelentette autista, a autiambulancián azt mondták várjunk még azért ne diagnosztizáljum rögtön. Tünetei: nem mutogatott, nem beszélt, nem értette amit mondunk, ezek voltak a vészesek.

Amíg a gyerek nem érti amit mondtok beszélni sem fog elkezdeni. 2,5 évesen elkezdtük nyomni a tsmt-t itthon. Megváltás volt. Olyan mintha a gyerek agyában helyrerázott volna valamit. Elkezdett szavakat mondani, kezdte érteni amit mondunk, kinyílt. Vannak fura dolgai de soakt változott.

Most hamarosan 4 lesz és nagyon sok szava van, egyszerű 3-4 szavas mondatai és folyamatosan dumál, mondókázik, énekel. Elvan maradva beszédértésben még rendesen meg beszédben is de én nagyon boldog vagyok, mert azt hittem akkor 2 évesen bőgés közben hogy soha nem fog beszélni.

Valószínűleg auti, de nem vészes eset. Az IQ-ját felmérték, 120, nem értelmi fogyatékos és egy vidám, nem hisztizős, nyílt, gyerekek iránt érdeklődő kissrác. Csak ez a beszéd, ez megy nehezen meg 1-2 furcsasága van (ugyanabból a pohárból hajlandó csak inni, oviban nem hajlandó pisilni és utálja az orvosokat).

2018. szept. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!