Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Apa-gyerek kapcsolat mikor es...

Apa-gyerek kapcsolat mikor es hogyan alakul ki?

Figyelt kérdés
Kicsit sokretu a problemam..volt egy fiu akivel hosszu eveken keresztul hol egyutt hol kulon baratsag extrakkal voltunk egyutt..ez kb 10ev volt.szuletett egy kozos gyerekunk,igaz h a terhessegem alatt az apuka nem volt jelen az eletunkben de utana jelentkezett es latogatja is a gyereket bar nem surun.3-4hetente 1x...azt mondja h nagyon imadja ot de még nem erzi magat apanak..nala van a kepe a kicsinek,mondja mindenkinek,szoval buszke ra es fontos is neki a baba jovoje de megse latom h a kotodes erosodne.a mi kapcsolatunk is valtozik.eloszor nagyon tavolsagtarto volt velem majd egyre kozvetlenebb..megbeszeltuk h koztunk nincs semmi,majd ra par hetre megcsokolt..ossze vagyok zavarodva..nem tudom mit hogyan kezeljek...
2018. szept. 14. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Ez csak kamu kerdes remelem...
2018. szept. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha nem tudsz erdemben fontos informaciot kozolni akkor ne valaszolj
2018. szept. 14. 21:12
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
De mi a kérdés? Apa-gyerek kapcsolat úgy alakul ki, hogy apukát nem havonta látja a gyerek, hanem jó esetben naponta. Aztán ha már kamasz, ha jól kitömi pénzzel, nem kell ilyen sokat találkozni, szívesen eljátssza majd, hogy szereti apát.
2018. szept. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
es ahol a szulok elvaltak es 2hetente van latogatas???ott nem naponta latja a gyerek apat
2018. szept. 14. 21:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahol a gyerek még nagyon kicsi, és elválnak a szülők (és Apuka 2 hetente látja) ott sem alakul ki normális Apa-gyerek kapcsolat, elhiheted. De a 3-4 hetente egyszer, az még rosszabb. Én sem értem a kérdést. Úgy alakulna ki, ha többször találkoznának.
2018. szept. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Plusz ahol elválnak ott ankicsi gyerekkorban kialakula. Kapcsolat

Ez romlik a későbbiekben, lazul ha nem találkoznak


Ilyen esetben pedig ki sem alakul. Valamilyen kapcsolat igen,de igazi apa gyerek nem.

2018. szept. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem leginkább olyan alkalmakkor alakul, amikor az apa felelős érte és egyre több és több szál köti össze őket. Persze az is jó, ha szórakozni viszi, de az is kell, amikor számíthat rá betegségben, bánatban, és tudja, hogy oda fog érni érte a suliba, hogy még átérjenek a fociedzésre... stb. Ha csak olykor látogatja, örülhet neki mindkét fél, de ez nem annyira mély. Inkább egy képzelgés arról, a másik milyen, amiben lehet, hogy a gyerek vágyik apára és számára szuperhős, aki ajándékokat hoz, és az apa büszke a gyerekre, aki olyan cuki és mindig örül neki és így nincs vele semmi gond (mert ha van, anya megoldja) - de nem ismerik egymás igazi személyiségét és ez előbb-utóbb visszaüt, amikor kiderül, hogy egyikük sem tökéletes.

A csók meg: ő valamit akar tőled, ennyiből persze nem derül ki, hogy mit. Döntsd, te mit akarsz tőle és aszerint kezeld.

2018. szept. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt utolso:) igy en is jobbat atlatom a dolgot.es igazad van.ez csak egy feluletes de cuki dolog lesz igy a reszerol..es sajnos ez is a gondom hogy a nehez helyzetekben nincs itt,csak annyit mondd h "ugyes vagy,megoldod,tudom" kirakat csak a baba akit mutogathat a kollegaknak baratoknak rokonoknak de amikor szukseg lenne ra nincs itt:(
2018. szept. 15. 11:31
 9/9 anonim ***** válasza:

Miért nem tiltod le a gyerekről és tőled is?

Ez ugyanis nem állapot, amiben vagytok, amolyan "se veled, se nélküled" kapcsolat, amelynek most még csak te látod a kárát, de később, amikor majd nagyobb lesz, a gyerek is. Egy gyereknek biztonságra, szerető szülőkre van szüksége, neked meg egy szerető párra.

Eddig a hév tartott össze benneteket. (Persze, nem a szentendrei vagy a ráckevei... ;) ) És most elég ügyetlenül kezeled a helyzetet, már ne is haragudj kérdező, azt se tudjuk, hány évesek vagytok a csávóval! De nekem nagyon gyanús hogy a srác nem akar felnőni, esetleg "pán péter szindrómában szenved", a gyereket pedig az Ő büszkeségének kinyilatkoztatására használja csak (nárcizmus, önzés), miközben egy kanyónyit nem tett érte. Ezt az állapotot MIELŐBB meg kell szüntetni, a gyerek és persze a saját érdekedben is. Ha nem tesz semmit a gyerekért, ne büszkélkedjen vele! Ülj le, és beszélj a fejével, állj a sarkadra! Vagy látogatja rendszeresebben a gyereket és apaként viselkedik, vagy hagyjon benneteket békén, de végleg, mert ez így ez azért nem állapot, ezt te is lásd be! :O

2018. szept. 21. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!