Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesem nem akarja engedni a...

3 évesem nem akarja engedni a hajvágást. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Se itthon, se fodrásznál nem lehet levágatni neki, mert ordít, sír, hisztizik, csapkod. Próbáltam már rábeszélni, jutalmat, büntetést, mindent bevetettem, de nem használ. Mondanám, hogy oké, akkor legyen hosszú a haja, de az a baj, hogy a szemébe lóg, és se hajgumit, se semmi egyebet nem tűr meg a hajában, kiszedi, vagy alapból nem is engedi, hogy beletegyem. Volt már valaki ilyen helyzetben? Mit csináljak vele?
2018. szept. 17. 15:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
En almaban vagtam a frufrujat egy eles olloval ujszulott koratol kezdve (sok haja volt akkoris). Nem kozvetlen a homlokahoz tartottam az ollot, hanem eltartottam a hajat az arcatol. Semmivel nem lett rosszabb, mint barkinek akinek fodrasz csinalta. Az en lanyomnak rengeteg haja van es novesztjuk, de nagyon utalja. Lehet, h megint levagom.
2018. szept. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ezt megpróbálom, köszönöm az ötletet. Csak attól félek, hogyha bénán vágom le neki, amit simán kinézek magamból, akkor ébren már nem fogja hagyni, hogy kijavítsam :)
2018. szept. 17. 16:09
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Kisfiam sem engedte. Levágtam neki. Leizzadtam mire kész lettem, de megcsináltam. A végén már mondtam neki, hogy veszek neki hajgumit és lehet akkor kislány. Ő évekig hisztizett és sírt, miközben a haját vágtam. Aztán kinőtte.
2018. szept. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk mesefilmet nézhetett hajvágás közben a fiam, így nem foglalkozott a dologgal. Próbáltátok?
2018. szept. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, a mesét is próbáltuk. Nem vált be az se. Én nem merném úgy levágni neki, hogy közben rázza a fejét meg dobálja magát, nem akarom kiszúrni a szemét az ollóval.
2018. szept. 17. 16:41
 6/16 A kérdező kommentje:
Az én gyerekem is fiú, de eszembe se jutna olyasmire tanítani, hogy a fiúknak rövid a hajuk, a lányoknak meg hosszú. Fiúknak is lehet hosszú hajuk, lányoknak is lehet rövid.
2018. szept. 17. 16:43
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol laktok, de sok olyan "csoda" fodrászat van, ahol autós ülések vannak a fiúknak. Barátnőm kisfiának ez lett a megoldás.


Sok sikert! Mi egyelőre a hajmosásnál harcolunk. Az egész kerület hallja, ha a kicsinek mosom a haját. Annyira utálja, hogy engem is sajnál mikor mosom a hajam:)

2018. szept. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát akkor mi még jól is jártunk, nálunk a mosás túlélhető, bár nem mondom, hogy problémamentes. Apuka szerint amúgy azért van ilyen hiszti a hajvágás körül, mert fél az ollótól, hogy olyan közel van az arcához. Ebben van valami. Remélhetőleg kinövi majd.
2018. szept. 17. 17:26
 9/16 anonim ***** válasza:
7 es ez annyira edes! Isztenem.. egyebkent nekem is van egy 4 eves kislanyom es ugyszinten utalt hajat mosni es vagni is. Nos.. en ugy csinaltam hogy megengedtem neki hogy "mossa" meg egyszer ketszer a hajam hogy lassa hogy igazabol mirol is van szo, azota nem ordit jo nem mondom meg mindig utalja de mar nem uvolt. A hajvagasnal mar nem tudok mit ki talalni volt ott mar mese nezes akkor jatekbabanak o volt kozben a fodrasza szval mar mindent ki talaltunk de az ugy maradt. Szerintem ki fogjak ezt noni addig pedig nekunk kell erosnek lennunk.
2018. szept. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
1es vagyok, hozzatennem, hogy amikor nem sikerult egyenletesre, a kovetkezo alvasnal igazitottam rajta. Az en lanyomnak sok haja van, de meg igy is selymes, vekonyka baba haj, szerintem nem nagy tudomany megfogni es levagni egyenesre.
2018. szept. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!