Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesem nem akarja engedni a...

3 évesem nem akarja engedni a hajvágást. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Se itthon, se fodrásznál nem lehet levágatni neki, mert ordít, sír, hisztizik, csapkod. Próbáltam már rábeszélni, jutalmat, büntetést, mindent bevetettem, de nem használ. Mondanám, hogy oké, akkor legyen hosszú a haja, de az a baj, hogy a szemébe lóg, és se hajgumit, se semmi egyebet nem tűr meg a hajában, kiszedi, vagy alapból nem is engedi, hogy beletegyem. Volt már valaki ilyen helyzetben? Mit csináljak vele?
2018. szept. 17. 15:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nyírd le neki hajvágóval.

Ez hiszti. Ha hisztizik valamiért a boltba, akkor mit csinálsz? Gondolom nem veszed meg neki a fél boltot.

Ha hisztizik a hajvágás miatt, akkor fogod és levágod neki. Akkor is, ha hisztizik. Tudom miről beszélek. Mi is bármit csinálhattunk, a fejünk tetejére is állhattunk volna, akár cigánykerekezhettünk is volna, akkor is hisztizett volna a hajvágás miatt. Pedig tényleg mindent kipróbáltunk, amit csak lehetett. Nem működött semmi. Így hát nem foglalkoztam a hisztivel és levágtam neki úgy, hogy igen, dobálta magát, hisztizett, sírt, de nem érdekelt. Levágtam neki. Amúgy géppel nyírom a haját.

Ez így elsőre kegyetlenül hangzik tudom, de sajnos tényleg semmi nem vált be. 7 éves korára viszont kinőtte. Azóta nincs gond.

2018. szept. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Én nem merem úgy levágni, hogy közben hisztizik. Félek, hogy véletlenül megvágom, kiszúrom a szemét, vagy valami. Nagyon tudja rángatni a fejét. Fodrászra se merem így rábízni, hogy nem tud nyugodtan megülni egy hajvágáshoz. Megpróbálom majd azt, amit itt javasoltak, hogy álmában levágom neki.


Boltban nem szokott hisztizni semmiért. Esetleg ha éhes, szomjas, akkor sír, de nem rendez jelenetet olyanért, hogy pl. nem veszek meg neki valamit. Általában jó gyerek, és szinte mindent elsőre megért, csak ez a hajvágós cirkusz ne lenne.

2018. szept. 18. 18:30
 13/16 anonim ***** válasza:

7-es vagyok,


Köszi, tényleg édes a kölyök, csak kissé hangos.:))


Annyi szerencsém van, hogy a kicsi még csak 1,5 éves, remélem 3 éves korára kinövi ezt a félelmet, mert tengernyi haja van. A nagy 4 éves és 1,5 évesen ő is ezt csinálta. 3 éves korára ő is kinőtte.


Kérdező egyébként fodrásznál is "cirkuszol" a gyerkőcöd? Az én lányaim úgy be voltak tojva, hogy még sem mertek mozdulni csak az ölemben sírtak. A fodrászunk baromi gyors, 2 Tomi mese alatt megoldotta, hogy csinik legyenek.

2018. szept. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy elkerülte a figyelmemet, de fiú vagy lány a háromévesed? Ha lány, esetleg fel lehet kelteni az érdeklődését úgy, hogy vesztek neki egy ilyen fodrászolható babafejet (kínaiban vagy t.scoban vannak olcsóbb darabok is), aminek egy lekerekített végű ovis ollóval levághatja a haját, azzal a feltétellel, hogy ugyanazzal az ollóval te is levághatod az ő haját, úgy, hogy nem rángatja a fejét.
2018. szept. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Írtam azt is, hogy fiú, és azt is, hogy fodrásznál is ugyanezt csinálja :)
2018. szept. 18. 23:19
 16/16 A kérdező kommentje:
Levágtam neki álmában. Hát nem megyek fordásznak :D
2018. szept. 21. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!