Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák nálatok a családban...

Anyukák nálatok a családban ahol van pici gyerek ott ki diszíti a fát majd karácsonykor?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok érdemes ebbe belevonni a 3 év körüli gyereket,hogy a család ezt együtt csinálja,vagy nálatok az angyalkák vagy a Jézuska csinálja és addig a kicsi máshol van? Tavaly nagyon beteg volt karácsonykor ezért akkor velünk volt együtt diszitettünk,előtte pedig alig egy éves volt nem értett még semmit az ünnepből,de most már olyan nagy és okos. Ti hogy csináljátok?
2018. szept. 27. 11:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk már tavaly is segített a kisfiam díszíteni, pedig csak másfél éves volt, de nagyon lelkesen adogatta a díszeket. Szerintem nálunk így is marad, főleg, ha oviban-iskolában készítenek majd saját díszt a fára, had tegye fel ő, és legyen rá büszke :)
2018. szept. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
68%
Mi hívőként nem a Jézuskától kapunk ajándékot, hanem az ő szülinapjat ünnepeljük meg azzal, hogy mi is ajándékozunk egymásnak. A karácsonyfát is az ő tiszteletére díszítjük, együtt. 😊
2018. szept. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk elsős koráig a Jézuska hozta az ajándékot.Míg díszítettük a fát addig vagy nagymama vagy szomszéd vigyázott rá.Imádta, olyan öröm volt a szemébe elsős korában is csak azért mondtuk el neki mert sok gyerek már tudta, hogy nincs Jézuska és nem akartuk, hogy kinevessék azért mert ő még hisz az ilyen csodákba.
2018. szept. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
58%
3 éves kora óta együt díszítjük, túlságosan élvezi, úgyhogy nem érte volna meg hazudni és megfosztani ettől az élménytől (amúgy ebben a pillanatban is a jöjj el kedves télapót énekli (5 éves), nagyon rá van már pár hete izgulva a karácsonyra és a mikulásra)
2018. szept. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
74%

1 évesen segített, de fogalma sem volt arról, hogy mi az.

Aztán 3 évig alvásidőben (jellemzően éjszaka, és 24-én reggel volt "karácsony") csináltam, 3 éve pedig együtt. Ezzel visszaállt a megszokott rend, hogy 24-én délelőtt díszítünk, majd elmegyünk ebéd után nagyszülőkhöz és mire hazaérünk este, a fa alatt vannak az ajándékok.

Élvezi, imádja.


Leszedni mindig együtt szedtük le.

2018. szept. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
47%

23-n este díszítjük a fát a férjemmel, amikor a lányok már elaludtak.

Az ajándék csak estére kerül alá.

24-n együtt vacsorázunk, 25-n ebédre anyósomékhoz, vacsorára édesanyámékhoz, 26-n ebédre nagyszüleimhez, vacsorára férjem nagyszüleihez megyünk.

2018. szept. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
43%
9 éves a fiam. Az első karácsonyán 3 hónapos volt, úgyhogy az nem volt érdekes. De a 2. karácsonyától az a szokás nálunk, hogy 24-én reggelre az angyalkák meghozzák a fenyőt, amit az apjával állítanak a talpba és a helyére. Együtt feldíszítjük. A most 2 évesem is segített már tavaly is, adogatta a díszeket. Este ajándékozás, nem kell korán lefeküdni, lehet játszani. De mi nem járunk sehova karácsonykor, nem ebédelünk-vacsorázunk másnál, mert anyósékkal élünk, anyukám meg jön karácsonyra hozzánk.
2018. szept. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
29%
Mi feldiszitjuk amig alszik amig kicsi. De utana az lesz a sztori, hogy a jezuskatol lehet ures fat is kerni, hogy mi diszitsuk fel napkozben. Az ajandekokat pedig este hozza ala a jezuska (amig a gyerek a mamajanal van vagy setal az egyik szulovel).
2018. szept. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk mindig én díszítem, mikor már nagyobb lett a fiam, együtt csináltuk, nagyon élvezi.
2018. szept. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
66%

Off: szegény 12-est jól lepontoztátok, pedig ők csak keresztyénként ünneplenek egy keresztyén ünnepet, jóóó ééég!!! borzasztó!!! :P


Pedig nálunk is az van, hogy semmiféle Jézuskát nem emlegetünk, mert nálunk Úr Jézus van, akinek a születésnapját ünnepeljük, hívő keresztyénként (reformátusok vagyunk). Nem kell ezen elborzadni, ugyanúgy van karácsonyfa, ajándék-kaja rogyásig, játék és móka.


Aztán ha a rokonok előállnak a "na mit hozott a JÉzuska" kérdéssel, akkor nálunk a válasz: üdvösséget!

Az ajándékokat meg szülőktől, nagyszülőktől, dédszülőktől, keresztszülőktől, nagynénitől, nagybácsitól, egymillió távoli rokontól...


Kérdésedre válaszolva: együtt díszítjük a fát a három gyerekkel együtt, mióta csak részt tudnak venni ebben.

2018. szept. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!