Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mindig megveszitek azt...

Ti mindig megveszitek azt amit a gyerek megkíván?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha elmentek a boltba és a gyerek megkíván valamit, akkor mindig megveszitek? Én úgy vagyok vele, hogy egyet választhat. Szigorúan ételről beszélek, NEM JÁTÉKRÓL! Hiszen, ha én megkívánok valamit, akkor magamnak is megveszem. Ez nem mindig édesség, lehet gyümölcs, pogácsa, rostoslé, vagy éppen mit szeretne. Férjem szerint erről le kellene szoknom, hogy mindig megveszem, amit kér. De, ha anyagilag belefér, akkor miért ne? Én sajnálnám, hogy kívánja, de nem veszem meg. Amúgy sem kér minden nap. Szerintetek kinek van igaza?

Bunkó válaszokat nem kérek, aki itt akarja kiélni magát, az keressen másik kérdést! Köszönöm!


2018. okt. 4. 13:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Nem veszel meg mindent, amit megkíván, hiszen te magad is írtad, hogy egy dolgot választhat.

Szerintem ezzel nincs gond, pláne, ha nem mindennapos a dolog.


Maximum arra figyelnék oda, hogy nem eheti meg már bent a boltban (erről nem írtál, de sokan csinálják a gyerekkel), tanuljon türelmet, majd odakint.

Illetve, ha édességről vagy ilyesmiről van szó, akkor nem esszük meg útközben, hanem majd csak otthon, ebéd után, desszertként (feltéve, ha úgy esik a bevásárlás, hogy nemsoká lesz főétkezés). Ez mondjuk az én fixa ideám, idegbajt kapok attól, ha a gyerek étkezés előtt - sokszor helyett - édességet, pogácsát, meg ilyeneket eszik. És az a baj, hogy ismerek ilyet, akinek ez berögzült felnőttként is, baromi rossz szokás, úgyhogy erre nagyon odafigyelek.

2018. okt. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
17%
Apának van igaza, nem szabad megvenni nekik mindent, amit csak kiejtenek a szájukon.
2018. okt. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem mindent. De ha együtt vásárolunk, akkor egy dolgot pár száz ft értékben választhat, pl egy kinder pingui, egy kubu lé stb. Szerintem nincs ezzel gond. Nem kap meg mindent de egy simán belefér.
2018. okt. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Igen megveszem neki mint ahogy magamnak vagy épp a férjemnek is. A fiam imádja az auchanos sajtos pogácsát ha arra járok mindig kap narancslével
2018. okt. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
70%
Nem született még meg a babánk, de valószínű ugyanúgy fogunk vele is viselkedni, mint ahogy egymással/magunkkal. Én magamnak is megveszem a drágább üdítőt, vagy a minőségi csokit, vagy éppen a péksütit, ha azt kívánom meg. A férjem is ugyanígy van. Nem értem azt, ahol a gyereknek nincsen szava, nincs figyelembe véve az, hogy mit szeretne, mit kíván. Ráadásul te mondtad, hogy egy valamit választhat és nyilván nem a több tízezres Lego-k közül válogat... Nem értem, hogy egy párszáz forintos valami miatt miért kell így problémázni.
2018. okt. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
24%
Igen, nálunk is hasonló. Változó, hogy egyet, kettőt, hármat választhatnak. Ha már régóta nem voltak velünk, akkor általában többet, de amúgy is megvesszük, amiket szeretnek. Legyen az gyümölcs, édesség stb.
2018. okt. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

Igen.

Magamnak is megveszem a kekszet, joghurtot, ilyesmit. Akkor neki is. Nem kell mindent azonnal betömni. Pl nagyon szereti a mogyorót. Neki az a nasi. Vagy a smile palacsintát. Az a "reggeli" ovi előtt otthon. Ezeket magától teszi a kosárba.

Általában 1 dolog, amit megehet azonnal, pl fánk, a többit otthon eltesszük.


A vásárlás arról szól, hogy megvesszük amit majd szeretnénk megenni. Akkor a gyerek kérését ne vegyem figyelembe?

(5,5 éves)

2018. okt. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%
Én is veszek neki valamit, ha megkívánja, ahogy magamnak is. Ez szerintem normális és belefér. Ő boldog tőle, nekem is jó érzés ezt látni, párszáz Ft, nem megyünk ettől csődbe és nem lesz elkényeztetve sem.
2018. okt. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
58%
Édessegből 1et. De minden mást (pl pogi) igen.
2018. okt. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

Általában igen, kivéve, ha nyalóka vagy cukorka az, a fogaik miatt. De persze, miért ne kapna valami olyan ételt, amit megkíván, mint ahogy magamnak is megveszem, vagy a férjem is magának.


Nincs abban semmi. Ez maximum akkor lenne káros hatású, ha naponta vennél neki mindenféle játékot, de itt nem erről van szó.

2018. okt. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!