Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti szóltatok volna, vagy,...

Ti szóltatok volna, vagy, hogy reagálnátok ha ilyenért szólnának?

Figyelt kérdés

Tegnap nálunk volt az egyik barátnőm, nem olyan 20 éves barátság, pár éve ismerem , jóban vagyunk.

Nekem három évesen van, neki kettő, mi soha nem eszünk a nappaliban ezt a gyerekem tudja, és be is tartja. Halvány krémszínű ülőgarnitúrám van , ugyanolyan a szőnyeg, nagyon sokáig spóroltam rá.

Tegnap süteményt ettünk a konyhában, Majd egy órára rá amit meghagyott a lánya, az anyuka bevitte a szobába, rá az ülőgarnitúrára a tányért, és a két éves gyerek ott mancsoskodott vele zsíros, krémes sütemény !

Persze, tiszta olyan lett az ülőgarnitúra amit két hónapja vettem. Nem tudtam hogy reagáljak most szóljak rá az anyukára?


Igen, tudom hogy ez csak egy ágy, de szerintem a pofátlanságnak is van határa, Ti szóltatok volna, vagy meg sértődtetek volna , ha ezért szólnak ? Persze én elkezdtem szedegetni a morzsát, mentettem ami menthető, de ekkor sem tűnt fel az anyukának.


2018. okt. 12. 14:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Miért nem szólsz, amikor jön be a süteménnyel?


Nem utólag kell puffogni, hanem kinyitni a szád, ha valami nem tetszik. Te vagy otthon, ő meg nem gondolatolvasó.

2018. okt. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Én szóltam volna, hogy legyszives menjenek ki a konyhába, étkezőbe enni, mert azt tanítjuk a gyerekunknek, hogy csak ott lehet és nem szeretnéd összezavarni.


A huzat tisztítására pedig ajánlom a marhaepe szappant, nagyon jó folttisztito

2018. okt. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Vendégségben illik megkérdezni bizonyos dolgokat, de te már ott elrontottad, hogy amikor bement a sütivel a szobába, nem szóltál rá. Inkább egy sértődés, mint egy összemocskolt garnitúra.
2018. okt. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Nekem ez eszembe sem jutott volna vendegsegben, viszont lehet hogy otthon szoktak bent enni és pusztán elkalandozott, ezért vitte be. Bár a minimum lett volna hogy ha összekente akkor segít letakarítani. Nem sértődnék meg, ha ilyenért szólnak inkább szégyellem ha illetlenül viselkedtem. Én is imadom a tisztaságot és az atlathato rendet.
2018. okt. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Légy szíves, ne egyetek a nappaliban, azt tanítom a kicsinek, hogy a konyhában eszünk!


Ennyi.

2018. okt. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Egészen biztos, hogy szóltam volna. Hozzám jöttek, tartsák be a szabályainkat. Kulturált hangnemben elmondtam volna, hogy "Ne haragudj, de mi nem szoktunk a nappaliban enni, nálunk ez a szabály. Kérlek szépen, kint a konyhában egyétek meg a sütit." Ennyi. Aki ezt nem érti meg, az nem képes betartani a kulturált emberi kapcsolatok szabályait. Nem kell sértő lenni, csak tisztázd a helyzetet.
2018. okt. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%
Nyilván szóltam volna, hogy kint egyenek, ha ilyen háklis lennék, amúgy semmi bunkóság nincs abban, hogy egy vendég a kanapén eszi a sütit.
2018. okt. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi mondjuk eszünk a nappaliban, de vendégségben nem játszanám ezt el automatikusan azért. Mindemellett szerintem is nyugodtan mondhattad volna, hogy légyszi ne hozd be, mi csak az étkezőben eszünk, és ennyi, valószínűleg a barátnődnek meg se fordult a fejében, hogy nálatok ez esetleg nem szokás.
2018. okt. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Nekem van erre egy tuti módszerem, amit minden pár éves barátság elbír:


Odamegyek, mosolyogva, kedvesen ráteszem a tenyeremet a lapockájára, talán egy kicsit meg is simogatom a ruháját, majd kedvesen, szeretteteljesen, de határozottan azt mondom:


,,Erzsi, ne haragudj, de megtennétek, hogy átültök a sütivel az asztalhoz?"


Ezután még hozzátenném, hogy:


,, Ha már úgy is arra járunk, főzök még egy kávét/teát magunknak!"


Nálam az ilyen beszokott válni. Oda-vissza. Én nem sértődöm meg, sőt, bocsánatot is kérek.

2018. okt. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi is azt tanítjuk, hogy a kajálás a konyhába van és a lakás többi pontja ilyen szempontból tabu.Mondjuk nálunk azért olyanok a bútorhuzatok, hogy ne kapjak agyfaxt ha valami történik, mert akár oda is hányhat a gyerek ha beteg vagy bármi.

Legközelebb kérd meg hogy vigye ki a lányát a konyhába és ott egyen.Ha ezen megsértődik az az ő baja.

2018. okt. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!