Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kimerültség ellenszere?

Kimerültség ellenszere?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Valaki megtalálta a kimerültség ellenszerét? :D

Sose gondoltam volna, hogy én is beleeshetek az "olyan fáradt és dekoncentrált vagyok, hogy mozdulni sincs kedvem" állapotba.

Van egy kiscsoportos és egy pici gyerekem. Felváltva betegek és persze én sem úszom meg. Már nem tudom mikor sikerült átaludnom az éjszakát. Napközben ritka, amikor sikerül egyszerre elaltatni őket. De akkor is 1 óra "szabad idő van", amikor elaludni nem tudok. (Otthon vagyok a kicsivel, ezért 8-12-ig van a nagy oviban.)

Férjem segít, már amikor itthon van és nem dolgozik.

Szóval jó lenne újra lendületbe kerülni.

Valakinek valami jó tipp?

Próbálok itthon tornázni, de az kb. anya-gyerek bunyóba fullad vagy a kanapén ülve nézzük a fitt tv-t. :D



2018. okt. 15. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre csak az jelentene megoldást ha valaki átvenné tőled a gyerekek gondozását. Bébiszitter, nagyszülő, stb. És ha gondtalanul kialudnád magad, már néhány óra alvás után éreznéd a pozitív változást, hogy kipihent vagy. Persze nagy kimerültség esetén több időt is igénybe vehet.
2018. okt. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Apjuk van? Legalább hétvégén egy nap keljen hozzájuk ő éjszaka, te meg aludj füldugóval, vagy a messzebbik szobában. Tornázni meg délután próbálj, amikor az apjukkal játszanak.

Alvás nélkül nem fog menni, csodák nincsenek.

2018. okt. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Van apuka, és éjszakázik ő is. De én is felébredek éjszaka. Háztartásba is segít. Szóval nem a férjemet szeretném szídni.

Valami agykímélő program ötleteket gyűjtenék. Ha délután elalszom Velük, még fáradtabbbak érzem magam, mintha nem aludtam volna.

Este amikor az apjukkal játszanak Honfoglalózni szoktam, de már azt is unom. 😊

Másra bízni nem tudom.

2018. okt. 15. 09:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze. Vitamin, immunerősítő és pihenés.

Torna helyett futás -pici gyereket futó babakocsiba- illeték ha tornázol, a gyerek ne legyen ott

2018. okt. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos az ejszakai alvast semmi nem potolja, minimum az ejfel es hajnal 5 kozotti idoszakot at kene aludnod h regeneralodni tudj. Igy h nem alszol ejszaka ne sportolj mert csak rosszabbul leszel v megserulsz. Mondjuk azt nem ertem miert csak delig hagyod oviban a gyereket h ezzel a sajat dolgodat nehezitsd.
2018. okt. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kávé. Engem életben tart. 7.5 éve kelek minden éjjel a gyerekeimhez.
2018. okt. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!