Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik kicsi gyerekekkel vannak...

Akik kicsi gyerekekkel vannak otthon, mennyi időtök van magatokra? Mennyit vannak a parotokkal a gyerekek?

Figyelt kérdés

Olyan családok érdekelnek ahol 1-2-3 3év alatti gyerkőc van (nálunk egy 2 éves és 2-4hónapos baba van). Ha a párotok haza ér van egy kis én időtök? Vagy hétvégente?

Hogy néz ki egy napotok miután a párotok hazaért?



2018. okt. 18. 13:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

nekem van egy 4 éves, aki általában oviban van, és egy 2 éves aki itthon. Most arról az állapotról írok, amikor a 4 éves oviba van, mert amikor itthon van konkrétan nulla időm van magamra mivel már nem alszik délben....

Amikor oviban van, én viszem reggel, én hozom, tehát a reggelünk kb 9től lesz szellősebb, mikor hazaérünk. Ilyenkor a kicsi eljátszik délig, lehetne magamra időm, de inkább a házimunkát csinálom és vele játszok. Amikor délben alszik, szintén lehetne magamra 1,5 órám, de inkább a kertben dolgozom. Utána ha felkelt egyből megyünk a nagyért és utána a játszótérre vagy tornára vagy egyéb kötelező progira. Mikor hazaérünk vacsiznak és utána 30 perc mesét néznek. Ezt az időt szinte mindig magamra fordítom - zuhanyzok, vacsorázok, gépezek.

Utána elkezdek fürdetni, közbe hazaér a férjem, és amig én lefürdetem őket, ő pihen. Utána van még fél óra lefekvésig...ilyenkor négyesben játszunk...

9kor elalszanak, akkor a férjemmel együtt vagyunk. Tehát kb 30 percet szánok magamra, meg napközben a kávézásaim alatt kb 10-10 percet és ennyi. de lehetne ez másként, csak én nem igényelem.


Hétvégén azon dolgozom, hogy a párom pihenhessen. Iszonyat stresszes most az életünk és a munkája, ezért nem tartok hétvégén énidőket, ugyanúgy töltöm a napom mint hétköznap, csak ilyenkor mivel a nagy otthon van, a déli kerti munka helyett vele foglalkozom. Ami más még a hétvégében, hogy a férjem azért játszik velük, délután közös családi program stb csak hát amennyivel könnyebb lenne egy hétvégi nap hogy ő otthon van, annyival nehezebb is amiatt hogy a nagyobbik gyerek is otthon van :) szóval nem mondanám hogy a hétvége könnyebb. ha megkérném hogy vigyázzon rájuk míg én elmegyek a barátnőmmel vásárolgatni, akkor megtenné természetesen. sőt sokszor ajánlanja is hogy hívjak takarítónőt, baby szittert, rendeljem a kaját stb.


Az idejét a munkájára áldozza, így időt nem tud nekem adni. Helyette tud adni pénzt, hogy csináljak magamnak szabadidőt. csak én nem igénylem ezért inkább főzök takarítok stb. Nem szeretem ha idegenek végzik ami a feladatom. Barátaim pedig nem nagyon vannak így nem zavar hogy nem tudok eljárni - tudom introvertált vagyok.

2018. okt. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Coffelia ***** válasza:

Írok egy rendhagyó életmódot :D Zenész vagyok, két és fél éve alig gyakoroltam, annyi idős a kisfiunk lassacskán... a férjem szakács, szóval gondolhatjátok, neki minden héten más napokra esnek a szabadnapjai.

Hétfőn és pénteken nekem nincs semmi kötelező, ezek "anyukás" üzemmódú napok. Én képtelen vagyok a fiam előtt kikelni az ágyból, mert felébredne rá az előtt, hogy kialudta volna magát. Így fél nyolc körül együtt kelünk, kóválygunk, kávét rakok fel, reggelit csinálok, a párom szinte soha nem reggelizik, ketten eszünk a kisfiammal, utána felöltözünk, apa elindul 9 körül dolgozni. Ágyelrakás, szellőztetés, bolt, játszó vagy játszóház, esetleg ebédfőzés. Ebéd, alvás, aztán valami program, játszó, vagy közös takarítás, esetleg találkozó baráokkal vagy rokonokkal gyerekestül. Este vacsi, könyvezés, alvás. Kedden és csütörtökön minibölcsi fél kilenctől háromig. Én akkor otthon gyakorolok, hangszerelek, emaileket írok, telefonálgatok, edzek, házimunkát pótlok. A délután közös a fiammal, mindig szabadtéri progi, ha nincs eső.

Szerdán delelőtt együtt, délután estébe nyúlóan próbálok, ekkorra van rendszeres bébiszitter.

Hétvégén rokonok, ha van apa, együtt, ha nincs, akkor csak mi ketten. A ferjemnek mindig vam legalább egy szabadnapja hétköznap, akkor vagy úgy csinálunk, mimtha hétvége lenne, vagy ő gyerekezik és én extrán dolgozom. Ha fellépésem van este, borul minden, jó esetben aznap van szabija, amúgy anyukámék, bébiszitter és keresztszülők ugranak, amikor kell. A férjem átlagban 8 felé ér haza, ez most altatás szemponthából rosszabb, mimt amikor 11ig dolgozott, mert a fiam a jelenlététől azonnal felpörög. Általában 9-fél 10től van csend, ekkor van időm... nem magamra, hanem a hangszerelések befejezésére... zenehallgatásra. A lábkörmömről ezer éve pattogzik a körömlakk... hát, lesz még lazább, most legalább már nem akarok este hétkor összecsuklani a fáradságtól, mint másfél éve.

2018. okt. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!