Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti főztök, takarítotok 3...

Ti főztök, takarítotok 3 kisgyerek és munka mellett? Vagy van erre külön személyzet, segítség?

Figyelt kérdés
Mind a 3 gyerek 4 év alatti, 1 jár oviba. A másik kettő itthon van. Plusz dolgozok is (saját vállalkozás). Nagy 5 szobás, 2szintes, amerikai konyhás családi házunk van nagy garázzsal ezt képtelenség lenne egyedül takarítani. Az anyósom, ovis anyukák meg vágják a pofákat, szerintetek?

2018. okt. 18. 14:16
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
59%
Heti 4-5 napot van itt és 170 ezer forint a nettó bére, be van jelentve.
2018. okt. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem jól teszed. Ha megteheti miért ne?

Nekem még nincs gyerekem, csak tervezzük szóval konkrét példát nem tudok, de azt tudom, hogy anyám 2 gyerek mellett szétdolgozta magát, főzött és takarított aztán rendszerint idegösszeomlást kapott.


Inkább hívott volna segítséget. :(

2018. okt. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
47%

Még nem tartok ott.

De szeretném, ha lehetne.

Bár nem leaz egysuerű, mert kis településen lakunk.


Viszont azerintem ez olyan, hogy inkább a gyerekeimmel fovizom, kirakózok, verset tanulok, mint az ablakot mosom ez idő alatt.


Jelenleg 1 pici lányom van.

Most kezdünk belerázódni a napokba.

Még folyAmatos figyelem kell neki, és bemmalszik nappal túl sokat 2 órát 4 részletben.


Most is inkább nem mosok fel, hanem sétálni megyek vele.


4 szoba, 2 fürdő, nappali, konyha, étkező, előszoba

Fedett terasz

1500 nm telek


Porszívózás kb 40 p


Van 12 nagy ablak 5 kisebb

3 bekárT ( ebből 2 üvegajtó)

Anyukám szokott segíteni terhesen és pár hetes babával (szülés előtt költöztünk)

Nem esik le a karikagyűrű az ujjamról. Ha csinálni kellvalamit.

Gletteltem falaztam terhesen is..



De éb túl tudok lépni a " ne nyúljanak a cuccaimhoz" dolgon


Ne mosásra hívom ( bár vasalhatna 😉 hajtogatjatna😉)

Nem is pakolásra



Takarítani


Fürdő

Pprszívó

Felmos

Güggönyt azért mosson

Ablakot pucoljon



Fűnyírásra hívok most is.

Férjem úgy dolgozik, nekem nehéz( terep) hétvégén velünk legyen mert 1 egész nap 9-18 h vágni ebédszünettel ( amit a szomszédok sem tolerálnak)

2018. okt. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
57%

A férjemmel vállalkozók vagyunk mindketten, egy gyerekünk van és bizony hetente takarítónő jár hozzánk. Ha a munkámmal foglalkozom és nem a házimunkával 2 óra alatt megkeresem a takarítónő egynapi bérét. Ha még hatot dolgozom az egész havit. Főzni,mosni,vasalni én szoktam,a férjem rendezi a kertet.

Akinek nem tetszik az nyugodtan vághatja a pofákat. Valóban, velük nem vagyok egy súlycsoport.

2018. okt. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
86%

Mi nem tehetjük meg,hogy takarító nőt fogadjunk,de nem értem miért kell azért valakire csúnyán nézni,ha megteheti. Miért baj,ha valaki segítséget kér és nem magát strapálja le,ha megteheti. Én anyukámra bízom a fiam,ha takarítok akkor le vagyok nézve,mert nem kötöm a gyerekem magamra... Nyílván ezért nem szól senki be... Persze itt a pénzen van a lényeg ismét... Miért fáj egyeseknek,ha valakinem jobban megy... ☺ El kéne fogadni,hogy van aki megteheti van aki nem,ha meg valaki többre vágyik tegyen érte nem mást kell lenézni. Sosem értettem ezt a felfogást. Mi elvagyunk a középszerű munkánkkal átlagos családként. Elfogadtuk,hogy nem megyünk 4 havonta utazgatni nincs is rá igényünk,ha lenne akkor úgy alakítanánk az életünket, nem másokat irigyelnénk.

Na de kedves kérdező. Ne foglalkozz velük nekünk ugyan egy gyerek van 13 hónapos,de nagyon anyás néha az öltözés is logisztika. 😅 Gondolom mi lenne 3 gyerekkel jajaj. Ha megtehetitek miért ne,ha nektek így könnyebb,ha látod,hogy valaki lenézne ezért akkor inkább meg sem említsd. Sok rosszindulatú ember. Ha kérdezik,hogy hogy csinálod mond meg varázsló vagy... Nincs közük hozzá. Mellesleg,ha a másik oldalt vizsgáljuk munkát adni egy ember kezébe,akinek lehet ez az egyetlen bevételi forrása szerintem külön jó dolog. Az meg,hogy valaki cselédnek hívja az külön "öröm". Fel nem lehet fogni mennyi gonosz ember van a világon....

2018. okt. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
48%

Vágják a pofákat, mert nálunk ez nem megszokott, lenézik, azt hiszik ha takarítója van, ő már nem is tudja rendbe tartani a házat. Van benne valami.

Nem kell minden nap porszívózni meg törölni sem, ételt rendelni lehet. Valaki írta itt hogy a poharakat nem rakja el a takarító, de ablakot pucol ami aranyat ér. Nálatok hetente kell ablakot takarítani vagy mi? :D

2018. okt. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
81%
Nekünk egy gyerek van most tervezzük a másodikat,8 órában dolgozom,mellette egyetemre járok,és most érzem azt,hogy kezdek belefulladni.Alig főzök a takarítás is minimális,és valahogy valamivel mindig le vagyok maradva...úgyhogy én is nagyon gondolkodom rajta,hogy valaki segítséget keresnék nekem heti 1 alkalom egy 4-5 órában már bőven elég lenne,többet nem is hiszem,hogy ki tudnánk fizetni.
2018. okt. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
16%

Én írtam, hogy ablakot töröl. Igen, mivel vannak üveg ajtók, amit hetente kell. A munkánk pedig olyan, hogy jönnek házhoz kollégák, így nem tehetem meg, hogy jaj bocs hogy kupi van.


Van hogy néha nem jön, elutazik. Akkor én is ki tudok takarítani, de nekem megér ez x ezer forintot. Eddig csak az szólt be, hogy "neked könnyű van takinőd", akinél komolyan mondom ablakparkanyig ér a gané, le se tudsz ülni náluk, csak ha túrsz helyet.

2018. okt. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
89%

Neked nem mindegy, hogy ki mit szól hozzá, hogy takarítónőt fogadsz? A te időd, a te pénzed, kinek mi köze hozzá?


Hozzám is jár takarítónő, de soha nem jutott eszembe kívülállókat megkérdezni, hogy mit szólnak hozzá. Ovis anyukák? honnan a csudából tudják az ovis anyukák, hogy nálad ki mossa az ablakot?

2018. okt. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
33%

"lenézik, azt hiszik ha takarítója van, ő már nem is tudja rendbe tartani a házat. Van benne valami."


Van benne valami, mi?


"Nem kell minden nap porszívózni meg törölni sem, ételt rendelni lehet."


De, nálam naponta kell porszívózni, én úgy szeretem. Ételt meg nem rendelek, mert csak a saját főztömet eszem meg.


Kinek az jó, ha más takarít nála, kinek az, ha más főztjét eszi. Nem vagyunk egyformák.

2018. okt. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!