Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyes anyukák miért viszik...

Egyes anyukák miért viszik nem kötelező, teljesen fakultatív gyerek programokra a beteg gyereküket?

Figyelt kérdés

Kicsit csalódott és mérges vagyok, mert ettől az anyukától nem az első, hogy azt állítja, nem beteg a gyereke, aztán leülnek együtt játszani és csakhamar jön a zsepi meg a torokcukorka és a gyerek már törli a kezével és fogja az összes apró darabos játékot... Láthatólag náthás, köhög, csillogó lázas szemű.


Mindkettő alkalommal elkapta az én fiam is.


Legutóbb megemlítettem, hogy betegen inkább ne jöjjenek (ez másoknak érdekes, egyértelmű!), de kétszer vagy inkább háromszor megtette már, (mert az első betegségnél 2 nap különbséggel visszajöttek, mondván tényleg meggyógyult - ja nem ). Így én nagyon azon gondolkozom, hogy többször már nem tudjuk elkapni. Érdekes, az utóbbi hetek durva betegségei pont a velük való kontaktus után kezdődtek.

Vagyis az én fiam kénytelen lesz nem járni ide.. Bármennyire is szomorú ez.


2018. okt. 19. 07:00
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Megértem és átérzem. Nekem már nem pici a lányom, de pl az edzésekre rendre érkeznek taknyosan a gyerekek, anyukával. Pedig nem versenyre készülnek, mégis viszi anyuka, hogy saját maga társaságba legyen.. ez van. Készülj fel, mert lesz még pár ilyen alkalom.
2018. okt. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
És ha még azt is tudnák, hogy otthon tartva a gyerek gyorsabban meggyógyulna és nem lenne szövődménye.. De nem, van aki tényleg mindenáron megy a gyerekkel. Biztos vannak olyan gyerekek, akiket otthon nem tudnak semmivel lekötni és muszáj menniük, hogy anyuka ne őrüljön meg.
2018. okt. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
33%
Mert ha az orvos szerint nem fertozo, mehet kozossegbe, nem lazas sot hoemelkedese sincs, akkor nem tarthatom honapokig heti 3 napot otthon azert mert folyik az orra. Ennyi erovel soha az eletben nem jarnank sehova. Felnottek kozott is osztol tavaszig szipognak, rengetegszer nathasak sokan. Meg is allna az elet ha mindenki otthon maradna akinek epp folyik az orra. Bunbakot keresni pedig annyira felesleges virusos idoszakban.
2018. okt. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó, nem kell otthon ülni orrfolyással, de ilyenkor kültéri programot kell csinálni. Ott nem fog 20 perc alatt mindenkit végigfertőzni, mert olyan nincs hogy a nátha nem fertőző, ez nem tudom milyen butaság. Persze, a felnőttek is elkapják egymástól, de felnőttként se megyek betegen kisgyerekes családhoz.
2018. okt. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

#13 nem mindegy, hogy még köhög egy kicsit (ami úgye hetekig eltarthat, amíg a csuva ingerli) vagy éppen a betegség kellős közepén van.

És bizony én, amíg nem tanulta meg kifújni az orrát nem vittem, akár 2 hétig. Sőt, itthon vagyok a kicsivel még oviba sem viszem.

Pedig nekem is kényelmesebb, ha van 1-2 szabad órám...

2018. okt. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Ja és amig te csak szipogsz, az egy évesnek porszívózhatjuk az orrát, és egy hétig nem alszik se ő, se az egész család. És ez még a jobbik eset, hogy nem lesz szövődményes.
2018. okt. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
30%
Az orrfolyas meg nem natha, es ugyan nem fogok vele egesz nap "kulteren" ulni 15 fokban, sem pedig otthon. Akinek nem tetszik ne menjen kozossegbe, mert az eleve nem egy steril kozeg. En mondjuk 2 evig jartam vele kozossegbe ami teli volt beteg gyerekkel es a gyerekem 2 evig nem lett beteg egyaltalan, 2 eves3n kapta el az elsot. Sajnos azota bolcsis es 2hetente folyik az orra de ettol meg nem tartom otthon.
2018. okt. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
75%

Eleg szomoru, hogy sokan igy gondoljak!☝🏻

Ezt en sem ertem... a jatszora is kihozzak a hot beteg gyereket, ott fulldoklik, log a taknya, ken vele ossze minden jatekot! Rohadt bosszanto! Na ilyenkor fogjuk a satorfankat es keruljuk ezeket mint a leprasokat! Es miert??? Mert 1, anyagilag sem 2 ft ha az egesz csalad lebetegszik, 2, a gyerekek nyugosek, ejjel nem alszunk napokig, egyiknek fujni kell, masiknak szivni!😤

Es mindezt miert? Mert nehogy mar otthon ulljenek egyes anyukak 1 hetig...🖕

2018. okt. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lányom beteg volt, csak sétálni mentünk, kerültük a játszót is. Egyrészt ne fogdosson össze mindent, hogy utána taknyosodjon le másik 5 család is, másrészt egy beteg gyereknek sem jó, ha épp mire odaérek a zsepivel, már a koszos kezével törölt egyet rajta, aztán több bacival jöttünk volna el..

én azt gondolom, hogy ez így volt a helyes.

Mi is kaptunk el így betegséget, pusztultam szépen csendben egy hétig én is, aztàn a fèrjem is.

2018. okt. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagy rendet kellene tenni a fejekben😔
2018. okt. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!