Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyes anyukák miért viszik...

Egyes anyukák miért viszik nem kötelező, teljesen fakultatív gyerek programokra a beteg gyereküket?

Figyelt kérdés

Kicsit csalódott és mérges vagyok, mert ettől az anyukától nem az első, hogy azt állítja, nem beteg a gyereke, aztán leülnek együtt játszani és csakhamar jön a zsepi meg a torokcukorka és a gyerek már törli a kezével és fogja az összes apró darabos játékot... Láthatólag náthás, köhög, csillogó lázas szemű.


Mindkettő alkalommal elkapta az én fiam is.


Legutóbb megemlítettem, hogy betegen inkább ne jöjjenek (ez másoknak érdekes, egyértelmű!), de kétszer vagy inkább háromszor megtette már, (mert az első betegségnél 2 nap különbséggel visszajöttek, mondván tényleg meggyógyult - ja nem ). Így én nagyon azon gondolkozom, hogy többször már nem tudjuk elkapni. Érdekes, az utóbbi hetek durva betegségei pont a velük való kontaktus után kezdődtek.

Vagyis az én fiam kénytelen lesz nem járni ide.. Bármennyire is szomorú ez.


2018. okt. 19. 07:00
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
15%
Szoval betegen (marmint orrfolyassal) mar jatszoterre sem szabad menni? :D Ezaz, ultesd be Pistiket a tv es laptop moge, ugy nem fogja elkapni ezeket a halalos betegsegeket, mint natha es orrfolyas, tartsd is otthon egesz telen, nyilvan ha te is megteheted h ne jarj be dolgozni akkor ki se tegyetek a labatokat egesz telen, de inkabb egesz evben! Hiszen ott az a sok "lepras" gyerek akiknek folyik az orra. Ha meg nem telik orrcseppre es 1 doboz neocitranra akkor mondjuk mi a francnak vallaltal gyereket? De tudod mit maradj is otthon, ilyen eletkeptelen egyedekre nincs is szukseg.
2018. okt. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó azért állítsd le magadat! Nem mondta senki hogy rohadj meg otthon a taknyos gyerekkel, csak annyit, hogy annyira ne viszkessen a pcsád a progikázasért hogy a beteg gyerekeddel vegignyalass minden köztéri játékot!
2018. okt. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
13%
Meg szerencse h nem az ilyen idiotak fogjak megszabni h mikor hova jarunk;)
2018. okt. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
81%
Az orrfolyásról meg annyit, hogy lehet, a te fiadnak csak ennyi de másik 5 gyerek lebetegszik a taknyától! De igazad van, ez nem a te problémàd..
2018. okt. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Amelyik gyerek beteg, az otthon gyógyul leggyorsabban, ez így van.

Átgondoltam, vajon az lehet-e mögötte, hogy anyuka akar programokra járni és szerintem van benne valami, mert ő is megragad minden lehetőséget a kimozdulásra. De itt inkább azt gondolom, nem akarja, hogy a fia kimaradjon a foglalkozásokból, mert hasznosak, ezért inkább viszi betegen is, vagyis van benne egy jó adag leszarom a más gyerekeit illetően. Nem sima orrfolyásról beszéltem.

Játszótértől sosem féltem (bár mi nem járunk betegen, mert ilyenkor nincs lefárasztás, hanem pihenés és levegőzés!), mert mindig úgy gondoltam, a Nap lerendezi a dolgokat.

2018. okt. 20. 17:34
 26/28 anonim ***** válasza:
25%
Agyatlannak eszebe se jut, hogy setalni is lehet a vilagon!
2018. okt. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
79%
Nem sajnalom a penzt gyogyszerre, meg boven telik is ra, de ha valaszthatok akkor nem arra koltom gyoker!
2018. okt. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
51%
Az én gyerekem tud úgy beteg lenni, hogy nem tudod eldönteni róla, hogy csak fáradt, nyűgös vagy tényleg beteg. Volt ilyen eset is, meg olyan is bőven. Nem maradhatunk folyton itthon, mert halálra unja magát, és a sétát is unja, ha folyton kerülünk mindenkit (sokszor indokolatlanul). De általában előbb az én gyerekemet fertőzik mások, akiken tényleg látszik, hogy frissen betegek, viszont nem szoktam haragudni rájuk, nincs miért. Ha nem tőlük, akkor majd mástól kap el valamit. Utána meg én tőle. De hát ez közösségben mindig benne van a pakliban. És sokszor már akkor is fertőz valaki, amikor még nem is látszik betegnek.
2018. okt. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!