Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak ha csúnyám...

Mit csináljak ha csúnyám beszél a gyerek közeli rokona, és minden elejtett szava ragad a gyerekre és engem vesznek elő az óvodában?

Figyelt kérdés

A gyerekem soha életében tőlünk csúnya szavakat még nem hallott és nem is volt szókincsében.


De most óvodáskorban minden elejtett ilyen szó ragad rá.


Először x rokon ragasztotta rá a "verni, megverni"szót, azóta a gyerek fenyegetésként alkalmazza (neki vicces),pl ha nem kapok csokit megverlek.és nevet, szóval csak épp viccesen vagánykodik ezzel.

De erről oviban egy kívülálló szerintem azt hiszi, maguk a szülők fenyegethetik ezzel otthon.

Szóval nekem kell mindig égnem.


Ma viszont már szívinfarktust kapok. A gyermekem ott tart most, hogy másik nagyon közeli rokonát idézi, játszik azokkal a szavakkal, hogy k...rva, f. sz!!!!


Már korábban, amikor a gyermek az oviban idézte őt, hogy "rohadt, nyamvadt cipő", (óvónők szóltak nekem), hiába mondtam a rokonnak, hogy fejezze be a csúnyabeszédet, mivel vezető beosztású ráadásul, sértésnek is vette hogy szólok, es szerinte mindenhonnan ragadhat ez a gyerekre, miközben NEM, sem a közvetlen környezetéből, sem az oviból, sem tőlünk, sem a boltbol, utcárol NEM ragad rá, csak tőle, mert eleve közeli rokon, tanul, utánozza, felnéz rá gyerek, és ismétlődik, rendszeresen igy beszél az illető


A kicsi csöpp gyermekemtől eleve ilyeneket hallani, mélységesen elkeserit (képzeljetek hozzá egy angyali csillogo szemű jószívű, szeretetteljes, kedves gyermeket, abszolut elütnek tőle ezek az ocsmány szavak)fel sem tudom dolgozni hirtelen


Az oviban, munkatársak,barátok előtt pedig elsüllyedhetek. Ezt sem tudom feldolgozni.


Az illetővel nem tudom hogyan beszéljek újra amiért ilyen sértésnek veszi ha szólok mintha én lejáratnám őt a nagy vezetőt az egyszerű anyuka.(alig vannak rokonaink, eltiltást nem szeretnék)


Hogyan koptassam ki a gyerekből is gyorsan hogy az oviba nehogy bevigye szerdától?(a két szo amit irtam újkeletű nála, mindig hallgatta a gyerek és most kezdte alkalmazni, ismételgetni, és nevetve ordítja, mig én lefagytam teljesen, szívinfarktus.)


SOS


2018. okt. 19. 22:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Ne találkozzanak.
2018. okt. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg állitsam elé a gyereket hogy hallgassa vissza önmagát egy csöpp gyerek szájából? Az hatásos lenne hogy változtasson?
2018. okt. 19. 22:27
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Sztem jobb lenne ha raszolnal akar 20szor is es akkor amikor eppen csinalja. Masreszt sajna a gyerekek egymastol is tanulnak ilyet. Nem kell otthonrol hallaniuk.
2018. okt. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
3vagyok. A rokonra szolj, ugy ertem, ne a gyerekre...
2018. okt. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy vagy abbahagyja vagy nem találkoznak. Amúgy tényleg haza fog vinni mindent az oviból, iskolából. Az enyémek református oviba járnak, mégis olyan szavakat tanulnak ott, hogy a fülem ketté áll.
2018. okt. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Egész egyszerűen nem viszem ahhoz a rokonhoz.
2018. okt. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Jelenleg programok is vannak betervezve

Céges családi a főnökkel

A ritkán látott barátokkal

A távoli rokonokkal


Aludni sem tudok ma


Ha a főnököm előtt is el kell süllyedjek-iszonyat

2018. okt. 19. 22:40
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ovis gyerek már bőven megérti, hogy bizonyos szavakat nem szabad használni.
2018. okt. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%
Beszélj a rokonnal, hogy a gyerek előtt azérz mégsem kellene.. és a gyerekkel is, hogy ez nem jó poén és, hogy ne használja..
2018. okt. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%
Beszélj a gyerekkel! Komolyan és határozottan meg ndd el neki, hogy ezt nem mondjuk különben szobafogsag, elveszed a kisautojat stb... Ami nála beválik
2018. okt. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!