Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak ha csúnyám...

Mit csináljak ha csúnyám beszél a gyerek közeli rokona, és minden elejtett szava ragad a gyerekre és engem vesznek elő az óvodában?

Figyelt kérdés

A gyerekem soha életében tőlünk csúnya szavakat még nem hallott és nem is volt szókincsében.


De most óvodáskorban minden elejtett ilyen szó ragad rá.


Először x rokon ragasztotta rá a "verni, megverni"szót, azóta a gyerek fenyegetésként alkalmazza (neki vicces),pl ha nem kapok csokit megverlek.és nevet, szóval csak épp viccesen vagánykodik ezzel.

De erről oviban egy kívülálló szerintem azt hiszi, maguk a szülők fenyegethetik ezzel otthon.

Szóval nekem kell mindig égnem.


Ma viszont már szívinfarktust kapok. A gyermekem ott tart most, hogy másik nagyon közeli rokonát idézi, játszik azokkal a szavakkal, hogy k...rva, f. sz!!!!


Már korábban, amikor a gyermek az oviban idézte őt, hogy "rohadt, nyamvadt cipő", (óvónők szóltak nekem), hiába mondtam a rokonnak, hogy fejezze be a csúnyabeszédet, mivel vezető beosztású ráadásul, sértésnek is vette hogy szólok, es szerinte mindenhonnan ragadhat ez a gyerekre, miközben NEM, sem a közvetlen környezetéből, sem az oviból, sem tőlünk, sem a boltbol, utcárol NEM ragad rá, csak tőle, mert eleve közeli rokon, tanul, utánozza, felnéz rá gyerek, és ismétlődik, rendszeresen igy beszél az illető


A kicsi csöpp gyermekemtől eleve ilyeneket hallani, mélységesen elkeserit (képzeljetek hozzá egy angyali csillogo szemű jószívű, szeretetteljes, kedves gyermeket, abszolut elütnek tőle ezek az ocsmány szavak)fel sem tudom dolgozni hirtelen


Az oviban, munkatársak,barátok előtt pedig elsüllyedhetek. Ezt sem tudom feldolgozni.


Az illetővel nem tudom hogyan beszéljek újra amiért ilyen sértésnek veszi ha szólok mintha én lejáratnám őt a nagy vezetőt az egyszerű anyuka.(alig vannak rokonaink, eltiltást nem szeretnék)


Hogyan koptassam ki a gyerekből is gyorsan hogy az oviba nehogy bevigye szerdától?(a két szo amit irtam újkeletű nála, mindig hallgatta a gyerek és most kezdte alkalmazni, ismételgetni, és nevetve ordítja, mig én lefagytam teljesen, szívinfarktus.)


SOS


2018. okt. 19. 22:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem azért tulreagalod. Persze igazad van megértem a problémát de azért akkora tragédia nem történt hogy ne tudj aludni vagy ne bird feldolgozni. Én sem vinnem ehhez a rokonhoz ha ezt csinálja vele.
2018. okt. 20. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el a gyereknek, hogy bizonyos szavakat nem szabad mondani, aki ezt teszi azt ki fogják nevetni. De mindent ne tilts...azért a nyavalyás nem csúnya szó.

Egyébként összeszedi az oviban, utcán, tvből, lehet azt hiszed nem, pedig de.

Tanítsd arra, hogy aki csúnyát mond, szóljon rá, akár felnőttre is.

Aludj nyugodtan, ez nem tragédia, ez is el fog múlni.

2018. okt. 20. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Okos, értelmes gyereked van, szólj rá, hogy így nem beszélhet. Ne egy felnőttet nevelj, hanem a saját gyerekedet.


Én is szoktam csúnyán beszélni (különösen kocsiban a sok idióta miatt), de a 4 évesem 2 éve is rámszólt, hogy így nem illik beszélni és eszébe sincs ilyen szavakat használni. Mindig elmondom, hogy igaza van, ronda dolog és jól teszi, hogy nem mond ilyeneket.

2018. okt. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Azért egy ovis megérti, hogy a csúnya szavakat nem mondogatjuk. És meg tudja különböztetni, hidd el.

Szóval valahol nevelés kérdése is.

Magyarázd el neki, hogy így értelmes emberek nem beszélnek. Akkor mondhatja, ha tőletek hallja (tehát soha).

Minden csúnya szót szankcionálj, és akkor rájön, hogy nem vicces...

A csúnyán beszélő gyerekkel meg nem kell találkozni. Soha.

2018. okt. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
55%

Vanaz a tortenet, amiben a kiraly az egesz orszagot szonyeggel akarja bevonni, pedig eleg csak papucsot huznia. A gyerekem a boltban mutogatja a gumicukrokat, csokikat, hogy nem, nem, azt csak ritkan eszunk, nem egeszseges, mert erre tanitottam. Szoval ena gyereknek tanitanam meg, neki segitenek ertelmezni, es addig is kevesebbet talalkozni az illeto rokonnal, utana felemelo pillanatlesz, mikor a gyereked fog raszolnimajd az illetore, hogy igy nem beszelunk masok elott.


Neked meg ajanlom aJay es Nemabob visszavag cimu filmet, hogy lasd, mennyi mindent fog meg a gyerek tanulni, mert nemis tudom, van-emegegy olyan gazdag szokincsu nyelv karomkodas tekinteteben, mint a magyar :D Talan kicsit segit lazitani.

2018. okt. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Megis ki vesz elo teged ezert? Suted egy evtizedes tapasztalattal rendelkezo ovono nem tudja, hogy ugy ragad a gyerekekre a karomkodas mint a kosz?

Es ne haragudj, de onnantol h a te gyereked karomkodik, mar o ragasztja masokra! Mar o a neveletlen! Nem egy szegeny galamblelku gyerek akire egy gonosz gyerek raragasztotta. En nem mertem karomkodni mert a szuleim ezt neveltek belem! Neveld te is ugy a gyerekedet h ne is merjen karomkodni.

2018. okt. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
70%
Én rendszeresen mondom a magamét (sajnos), de a gyerekeim nem beszélnek csúnyán. Ha kimondják, hogy buta vagy bármi, amiről tudják, hogy nekem nem tetszik, akkor elég a nevüket mondani, hogy elhallgassanak. Tehát nevelés kérdése. A te gyereked, neveld meg!
2018. okt. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
91%
Mi szoktunk cifrákat mondani, a gyerekkel meg megbeszéltük, hogy itthon a négy fal között azt mond, amit akar, de amint kitesszük a lábunkat itthonról, nincs több csúnya szó. 99%-ban tartja is magát hozzá. Sőt olyan szavak is vannak, amiknél megegyeztünk, hogy nem baj, ha megtanulja, de használni még nem használhatja. Ezt is betartja. Néha megkérdezi, mikor és milyen helyzetben használhatja majd, de ennyi, tovább nem feszegeti a témát. Kíváncsi leszek, ha iskolába kerül, akkor mit tanul a többiektől...
2018. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!