Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztalt anyukák segítségét...

Tapasztalt anyukák segítségét szeretném kérni . Hogy oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés

Fiam 9 éves. Mindenben nagyon ügyeskedik, legyen szó tanulásról vagy önállóságról.

Egyet kivéve: nem hajlandó magának törölni a fenekét.

Egyszerűen elakadtam a témában, mert akarhogy szeretném nem tudom rávenni, hogy magának csinálja. Ha nem nagyon olyan néha megcsinálja magának győzködés árán. A suliban nem szokott, de egyszer kellett neki, akkor megoldotta. Még ovis korában nagyon jól haladtunk a témával, de az egyik társa azt mondta neki, hogy az milyen gusztustalan és mennyire büdös lesz a keze meg ilyenek és ez őt nagyon befolyásolta, hiába magyaráztam neki el. Nyilván az én hibám,mert már sokkal régebben ki kellett volna küszöbölni a problémát. Ha azt mondom neki oldja meg elkezd kérlelni szinte sírásig, hogy csináljam meg. Ti hogyan oldanátok meg?



2018. nov. 10. 10:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
ez olyan probléma, hogy érdemes lenne a nevelési tanácsadót felkeresned, előszór egyedül, a pszichológusnak elmondani és ő segíthet. Van egy elakadási pont benne, azt a szakember ki tudja oldani.
2018. nov. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Esetleg nedves WC papir, ami illatos, hátha az is segít leküzdeni a gátat, de valószínűleg a pszichológus nagy segítség lenne.
2018. nov. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Vennek neki nedves wc papirt. Az illatositott is, így eleve azt fogja erezni, amíg kezet nem mos. Akkor viszont az illat teljesen eltűnik. Ez talán segít átformálni ag ovistars által bele ültetett gondolatot
2018. nov. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Én is legelőször a nedves vécépapírrs a gondoltam, még esetleg az sem rossz ötlet , hogy veszel neki nejlon kesztyűt ami egyszer használatos, miért ne, lehet hogy működne. Idővel úgyis leszoknak róla. Kórházban dolgozok,higyjétek el, vannak nagyon furcsa emberek, és szokások.
2018. nov. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

szerintem ez egy 9 évesnél nagyobb gond, mint az 2-6 ig írták, az 1-ben írtakat fogadd meg, mielőbb. Nem lenne jó, ha belefutna a kamaszodásba ezzel a gonddal, ott már könnyen elmélyülhet a probléma valamilyen szorongásos neurózisba, most még időben vagy, hogy kioldja a szakember. Te nem tudod, ez kiderült.

Egy kis segítség otthon: Ha van lehetőséged kertben együtt dolgozni vele, vagy akár csak virágokat átültetni cserepekben, tegyétek meg együtt dolgozzatok, kérd a segítségét ehhez, legyen jó földes a kezed és a végén mondd: a kézről mindent le lehet mosni! és mossál kezet egy kicsit hangsúlyos mozdulatokkal, szavakkal, de! NE térj rá az ő problémájára !!- azt neki kell felismerni, nem kívülről hallani.

2018. nov. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és, hogy nem oltottatok le, hogy milyen anya az ilyen.

Nedves törlőkendőt használunk, bár az a szokás, hogy száraz-nedves-száraz. Kipróbálom, hogy csak nedvessel, ha így sem megy szakember segítségét kérem.

2018. nov. 10. 10:59
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

8 éves, hasonló problámával küzdő gyerekem van.

Mi megállapodtunk, hogy amikor betölti a 8-at, onnantól magának intézi. Remélem, menni fog.

A suliban egyszer volt ő is csak a nagydolgát intézni, megoldotta. van a táskájában nedves vécépapír, abból tudtam, hogy az ki lett bontva. Otthon is azt (is) használunk, talán azzal egyszerűbb.



Tűzzetek ki egy céldátumot, hogy eddig és nem tovább. Egy próbát megér.

2018. nov. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. Ugyanezt csináltam én is. "Ha betöltöd a hetet....nyolcat...kilencet. De semmi nem változott. Remélem nálatok könnyebben megoldódik.
2018. nov. 10. 13:04
 9/14 anonim ***** válasza:
30%
csak az a baj hogy a nedves törlőkendő ha beledobod a wc be eldugulhat tőle a lefolyó vagy minden egyes alkalom után más kukába dobjátok? mi is használunk nedves törlőkendőt. a wc papir néha nem elég vagy elszakad stb stb 6-9 évesek.
2018. nov. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#9 Nem nedves törlőkendő, hanem nedves wc papír. Az feloldódik a wc-ben, nem dugítja el.

Mi is ezt használjuk, a fiam kb. 7 éves koráig nem volt hajlandó kitörölni, aztán megszületett a húga és nem tudtam mindig rohanni, ha épp hívott, így megoldotta egyedül.

2018. nov. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!