Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztalt anyukák segítségét...

Tapasztalt anyukák segítségét szeretném kérni . Hogy oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés

Fiam 9 éves. Mindenben nagyon ügyeskedik, legyen szó tanulásról vagy önállóságról.

Egyet kivéve: nem hajlandó magának törölni a fenekét.

Egyszerűen elakadtam a témában, mert akarhogy szeretném nem tudom rávenni, hogy magának csinálja. Ha nem nagyon olyan néha megcsinálja magának győzködés árán. A suliban nem szokott, de egyszer kellett neki, akkor megoldotta. Még ovis korában nagyon jól haladtunk a témával, de az egyik társa azt mondta neki, hogy az milyen gusztustalan és mennyire büdös lesz a keze meg ilyenek és ez őt nagyon befolyásolta, hiába magyaráztam neki el. Nyilván az én hibám,mert már sokkal régebben ki kellett volna küszöbölni a problémát. Ha azt mondom neki oldja meg elkezd kérlelni szinte sírásig, hogy csináljam meg. Ti hogyan oldanátok meg?



2018. nov. 10. 10:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

És ha rákényszerül? Az iskolában is megtörtént már. Mondjuk ha veled történne valami (ne legyen úgy), és nem tudnád átmenetileg használni a kezed. Elvágod, megégeted, meghúzódott, be kell kötni, fáj, most nem tudsz segíteni, stb, kéred, hogy legalább 2-3 napig oldja meg magának.


Csak ötletelek... mert nálunk ez lesz a következő lépés, ha nem változik semmi a szülinapja után.

2018. nov. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Ha rákényszerülne biztos megoldaná, ahogy a suliban is megoldotta.

Most azt gondoltam, hogy felajánlom neki, hogy

- csak nedvessel törölje

-amíg nem megy tökéletesen húzzon gumikesztyűt.

És hogy legyen pozitív motiváció is, ha már rutinszerűen és jól megy a dolog megkapja az egyik hőn áhított Jordan cuccot (kosarazik).

Lehet hülyeségnek hangzik, hogy jutalmat kap érte, de ha leküzdi ezt emiatt nekem megéri.

2018. nov. 10. 14:39
 13/14 anonim ***** válasza:

Szetintem nem hangzik hülyén a jutalom!


Valamivel motiválnod kell, én nagyon jutalmazás parti vagyok.

2018. nov. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
9- es, nedves wc papir, erre lett kitalalva, a wc papirok mellett van a boltban.
2018. nov. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!