Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság, mint mumus?...

Szobatisztaság, mint mumus? Tapasztalt, fiús anyukáktól segitséget kérek!

Figyelt kérdés

Kisfiam 23 hós, 15 hós korától a bilibe kakilt, de....pár hete elkezdte a bilit kerülgetni, ha ráültettem, felpattant,bár később, ha érezte az ingert, rácsücsült és volt produkció..mindaddig, amig egy alkalommal fájt neki. Ez 3 napja volt, azóta hisztizik, ha meglátja a bilit, ráadásul - gyanitom, hogy ettől- nem is akar kakilni.

Teljesen elkeseredtem, mert bár nem akarom erőltetni, de már olyan szépen alakult minden...most eltettem a bilit és semmit se erőltetek, de kaki ma sem volt..kicsit félek, hogy ismét székrekedés lesz a vége, fájdalommal és még több rossz beidegződéssel. Mit tehetek, hogy ne kapcsolja a fájdalmat a kakilással vagy hogyan oldhatom fel ezt a rossz érzését?

Már próbáltam neki elmagyarázni, de nem tudom, mennyit ért a dologból.

Ráadásul a pisit sem hajlandó jelezni,bár az is igaz, hogy nem mindig van rajta "kisbugyi", hűvösebb időkben rá kellett adnom a pelust.

Hogyan tudnám visszaszoktatni a bilizésre a gyerkőcöt vagy hagyjam, hadd jöjjön rá magától?


2010. júl. 9. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem 2 éves a kisfiam pár hete belekakilt a fürdővizbe utánna napogig nem akart kakilni mondjuk ő még pelusba kakil,de nagyon nem akart produkálni féltemm hogy majd fáj nek iezért vettem laevolac szirupot amitöl kicsi hasmenéses volt de legalább rájött hogy nincs semmi rossz abban ha kakil.remélem segitettem
2010. júl. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat. Nálunk is belekakilt már a fürdővizébe, de a legutóbbi eset után már nem is hajlandó a kádban fürödni, hanem inkább zuhanyozni kiván a kis drága.

Ráadásul , ha beleültetem a medencéjébe vagy a kádba, 5 perc után jön is ki ("Ana, belekakiltam a kádba"). A meleg viz pedig kicsit el tudná lazitani a pocakot, de igy hiába minden....

2010. júl. 9. 21:48
 3/5 anonim ***** válasza:
És ha a wc-re próbálnád ráültetni a bili helyett?
2010. júl. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! én mázlista anyuka vagyok két fiúval akik akárhová képesek kakilni, ami épp lehetőség adódik. Annyit tudok tanácsolni ami nekem minden helyzetre jó, hogy próbálj beszélgetni vele erről. Nyilván hasznos ha székletlazítással is próbálkozol, de a székrekedés jellemzően lelki eredetű, ezért ott kell kezelni alapból. Olyan nehéz felnőni, én azt látom a fiaimon, nem csoda ha néha belekavarodnak. Én rengeteget beszélgetek velük születésük óta és mindig segített, az alvásgondon, az ekcémán, az allergián, a köhögésen, mindenen.
2010. júl. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket. A WC-vel egyelőre ismerkedünk, ráülni nem akar. Beszélgetünk a dologról, sőt, van egy ELMO-s meséje is, ami pont erről szól ("Felejtsd el a pelust"), szereti is nézni, bár az utóbbi időben eléggé bojkottálta.


Talán túl sokat foglalkozunk a dolgokkal? Nem tudom....most eltettem az "eszközöket", kapott kúpot, ami mára megoldotta a kaki-kérdést, de nagyon sajnáltam szegényt, amikor szaladgálni kezdett, mert jött az inger: a bilit változatlanul elutasítja, de a pelusba már nem akar kakilni.

2010. júl. 10. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!