Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves volt a gyereketek,...

Hány éves volt a gyereketek, amikor először mertétek legalább 1 órán át egyedül, felügyelet nélkül otthon hagyni?

Figyelt kérdés
2018. nov. 17. 20:27
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
63%

39-es! Talán rosszul fejeztem ki magamat, aláírom furán hangzik. De nem kéne mindig mindenbe bele kötni.

Az hogy nekem miről milyen emlékem van azt szerintem én jobban tudom.

És 7-8 éves koromban eszem ágába sem voot se főzni, se magamra gyújtani semmit, se polcra mászni.

8 évesen már harmadikos voltam. És nem tutujgattak minket a végtelenségig.

Nincs komoly összehasonlítási alapom gyerek és gyerek között ez tény.

De több olyan ismerősöm is van aki a moat 19 éves lányá 8 évesen simán leküldte a boltba ezért-azért, otthon hagyta egy fél órára ha kellett. Úgy volt nevelve.

A legkisebb gyereke most 10 (!)éves és az égvilágon SEMMIT nem lehet rábízni. Ha a barátnőm (az anyuka) a kisboltba leugrik egy tíz percre akkor is el kell mondani a 10 eves fiának hogy ugye nem csinál semmit. És felsorolni hogy mit nem csinálhat. A másik 2 gyerekkel akik már felnőttek ilyen nem volt.

Semmi rosszat, bántót nem akarok ebből kihozni, senkit sem megsérteni akarok akinek most van kisebb gyerekek de anno a gyerekek önállóbbak voltak. Mostanság meg sok gyerek egy kenyeret nem tud megkenni magának (általános iskola alsóban).

És tudom hogy ezzel némileg eltávolodtam az alapvető témától de attól ez a jelenség (akinek nem inge..) még létezik sajnos.

2018. nov. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 obione ***** válasza:
66%
nekem 7 evesem koran megy suliba(7kor indulunk) 6 eves meg oviba pont masik irany. Amig elviszem a nagyobbat a suliba meg vissza (20-25 perc) a kicsi egyedul van itthon es altalaban fel se kel az agybol vagy ha igen legozik. nem latom ertelmet bumliztatni a sotetben velunk.. mondjuk nalunk a kicsi az akit egyedul hagyhatnank orakra total megbizhato psrsze nem teszem es mindig megkerdezem h akar e jonni vagy inkabb eljatszogat addig.Elmon dtam neki h nem nyitja ki az ajtot nekem van kulcsom ha baj van vagy tuz atmegy a szomszedba es nala van a regi mobilom amivel fel tud hivni meg en is ot ( pl ha baleset vagy dugo lenne ne aggodjon h kesek) es az apjat is fel tudja errol a szamrol hivni ha engem nem er el mert mittudomen legroszabb esetben meghaltam. ( gyakorolgatjuk idorol idore a hivasokat) ezen kivul minen szombaton egEdul mennek el a peksegbe ( 100 m max) es hoznak 10 zsemlet. Szerintem ez gyerekfuggo de 1 orara nem mernem itthon hagyni oket egyedul sem egyutt meg plane nem XD
2018. nov. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!