Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Arra gyanakszom, hogy a...

Arra gyanakszom, hogy a szomszédom bántalmazza a kisgyerekét, de nem vagyok benne biztos. Hogyan tudhatnám meg, hogy mi történik odafent?

Figyelt kérdés
A felettem lakó szomszéd lakásából hónapok óta furcsa zajokat hallok. Hol gyereksírás, hol rohangálás (nem hiszem, hogy csak a gyerek rohangál, mert egy két éves gyerek nem tud ezzel ekkora zajt csapni egyedül), kiabálás... Az egyik nap felmentem szólni, hogy nem lehetne-e rászólni a gyerekre, hogy ne szaladgáljon, ekkor kezdtem el gyanakodni. (Tudni kell, hogy egy 160 centis, aprócska huszonéves nő vagyok.) Eleve az anyuka nem nagyon akart ajtót nyitni (hallottam, ahogy a kukucsálón kiles, de nem nyitja ki), végül 2 csengetés és 1 kopogás után kinyitotta, de a biztonsági láncot le sem vette. Bemutatkoztam, próbáltam elmagyarázni neki a helyzetet, de nem igazán jutott el hozzá az info, folyton csak azt mondogatta, hogy "dehát mit csináljak? kisgyerek!", aztán mikor már 5 perce ott álltam, nulla eredménnyel, otthagytam őket. Természetesen változás nem történt, kiabálás, sírás, rohangálás reggel és este. Viszont arra gyanakszom, hogy ez a szerencsétlen kisgyerek nem hobbiból sír, hanem valami bántja vagy fáj neki, mert olyan kínkeserves hangokat hallat, hogy a szívem megszakad. Már korábban is eszembe jutott, hogy lehet, hogy bántják, de miután megtörtént ez a nem ajtónyitós jelenet, még jobban gyanakszom. Ilyenkor lehet valamit tenni, vagy hagyjam a fenébe az egészet, aztán majd ha valaha kiderül, hogy bántották a gyereket, mondjam, hogy "ja én sejtettem"?

2018. nov. 28. 17:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
18%
Gyámhivatalnál tehetsz bejelentést, vagy egyszerűen felhivod a 112-t.
2018. nov. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%
Ilyen szomszédtól mentsen meg az Isten! Már amilyen Te vagy.
2018. nov. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
74%
Van gyereked? Az enyém úgy üvölt néha csak mert nem sikerül úgy játszania a játékával mintha ütném verném. Alaptalanul ne gondolj semmit és főleg ne írjál nyílt oldalakon. Minek? Főleg ha nincs gyereked fogalmad sincs mit művelnek egész nap. Az enyém őrjön dobálja a földhöz a játékait kipakolja a konyha szekrények és mindent amit tud mozdít ezzel együtt rohan megesz nap nem lehet megállítani. Ez a normális. Egy gyereket nem lehet sarokba szorítani. Mégis hogy várható hogy halgattassa el? Majd ha lesz gyereked megtudod hogy nem tudod teljesíteni az ilyen fajta kérdéseket. Ez egy gyerek nem rádió amit ki lehet kapcsolni! Alaptalanul senkit ne vadolj!!!
2018. nov. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%

Lehet, hogy nem mert ajtót nyitni, mert nem ismer.

Azt meg el se tudod képzelni, hogy milyen kínkeserves sírást tud csapni a fiam minden egyes pelenkázásnál. De sírt már azért is, mert nem hagytam, hogy joghurtot kenjen az àgyra. Ja, és minden délután hisztizve ébred, mióta jönnek a rágófogai. De akkor is szívszaggató sírásba tud kezdeni, ha egyedül mentem el pisilni és nem ő húzhatja le a wc-t.

Szóval nem biztos, hogy ölik azt a gyereket.

2018. nov. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
86%

Bár mi kertesházban lakunk, de így is mondom néha, hogy mindjárt ránkhívják a gyámhivatalt 😅

Nálunk is van a nap minden szakában olyan ordítás, mintha nyúznánk a gyereket... tudod mik miatt pl? Reggel ovi előtt nem a nadrágot adtam rá előbb, hanem a pólót.. ne fésüljem meg, ne szárítsam meg a haját, elvette az egyik a másik papucsát stb

5 és 2,5 éveseim vannak.


Azt írtad be kellett mutatkozni, szóval nem ismeritek egymást, akkor szerintem érthető, hogy nem vette le a láncot egyébként, fő a biztonság

2018. nov. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
56%

4. Vagyok.

Még annyit, hogy ha bantanàk, akkor 100% biztos lennél benne, mert ösztönösen hallod a sírásán, ha fájdalmai vannak és fél.

2018. nov. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%
Haha az én 6 hónaposom miatt is jár fel a szomszéd. Visít mint a sakál sokszor mert jön a foga és fáj neki, nem tudok vele mit kezdeni. Kúszik már össze-vissza és hiába vagyok folyton a nyomában vagy a játékát csapkodja a földhöz mert az mókás vagy a lábait veri a földhöz mert épp felfedezte hogy az érdekes hangot ad. Nem, nem bántom őt soha de sajnos egy kigyerek zajjal jár sajnos...
2018. nov. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
84%

Lakotarsamnak van egy 4 éves lánya. Borzasztóan rossz gyerek tényleg. Ordít visít ha kell ha nem, csak a rosszat csinálja nem tud normálisan viselkedni 1 óránál tovább. Ennek a fő oka az hogy nem.foglalkoznak vele .Na a lényeg sokszor vigyáztam rá, tőlem türelmesebb higgadtabb ember nincs a földön és meg nekem is rá kellett kiabálni mert a legót lenyelte, ollóval vagdosta a ruhákat, a tükör köpködte.

Mind ezeket kb annyi idő alatt meg pisilek .

A lényeg hogy ez agyerek nem volt ütve/bántva. A szomszed gxetekrt nem ismered nem tudod milyen nem vagy biztos benne hogy mi történik ott Ne vádaskodj!!!!! Oviba iskolába észreveszik ha bántva van a gyerek ne te játszd a hőst mert lehet tev úton jársz. Ha annyira segíteni akarsz másokon,adakozz a szegényeknek, járj menhelyre stb ....

2018. nov. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
69%

Azert nem biztos, de tartsd nyitva a szemed. Az enyem bem

Sir sokat de pl hajmosaskor mintha kinoznank...borzaszto.

2018. nov. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
78%
Te nyitnal ajtot barkinek amikor egyedul vagy egy kisgyerekkel???? En ugyan nem. Teljesen alap dolog h rohangal es tombol meg uvolt egy kisgyerek. Kicsit felfujtad.
2018. nov. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!