Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Arra gyanakszom, hogy a...

Arra gyanakszom, hogy a szomszédom bántalmazza a kisgyerekét, de nem vagyok benne biztos. Hogyan tudhatnám meg, hogy mi történik odafent?

Figyelt kérdés
A felettem lakó szomszéd lakásából hónapok óta furcsa zajokat hallok. Hol gyereksírás, hol rohangálás (nem hiszem, hogy csak a gyerek rohangál, mert egy két éves gyerek nem tud ezzel ekkora zajt csapni egyedül), kiabálás... Az egyik nap felmentem szólni, hogy nem lehetne-e rászólni a gyerekre, hogy ne szaladgáljon, ekkor kezdtem el gyanakodni. (Tudni kell, hogy egy 160 centis, aprócska huszonéves nő vagyok.) Eleve az anyuka nem nagyon akart ajtót nyitni (hallottam, ahogy a kukucsálón kiles, de nem nyitja ki), végül 2 csengetés és 1 kopogás után kinyitotta, de a biztonsági láncot le sem vette. Bemutatkoztam, próbáltam elmagyarázni neki a helyzetet, de nem igazán jutott el hozzá az info, folyton csak azt mondogatta, hogy "dehát mit csináljak? kisgyerek!", aztán mikor már 5 perce ott álltam, nulla eredménnyel, otthagytam őket. Természetesen változás nem történt, kiabálás, sírás, rohangálás reggel és este. Viszont arra gyanakszom, hogy ez a szerencsétlen kisgyerek nem hobbiból sír, hanem valami bántja vagy fáj neki, mert olyan kínkeserves hangokat hallat, hogy a szívem megszakad. Már korábban is eszembe jutott, hogy lehet, hogy bántják, de miután megtörtént ez a nem ajtónyitós jelenet, még jobban gyanakszom. Ilyenkor lehet valamit tenni, vagy hagyjam a fenébe az egészet, aztán majd ha valaha kiderül, hogy bántották a gyereket, mondjam, hogy "ja én sejtettem"?

2018. nov. 28. 17:29
1 2 3
 21/26 babyboom567 ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező!

Ma hajnalban a 2 évesen,fél 5-kor kelt(mindig korán kel,van hogy 4-kor).6-kor indultunk a bölcsibe.Szóval fél 5-től-6-ig a következők miatt üvöltött,megitta a teát a tápszer meg még nem készült el,nem adta oda a telefonom,nem akarta bevenni a gyógyszert,vitamint(kicsit taknyos),az ő telefonja lemerült,és nem tudtam visszakapcsolni(van neki mert az enyémről is, meg a férjeméről is letörölt dolgokat,hívást indított,ebbe meg nincs kártya),szívtuk az orrát,nem tetszett neki a zokni, meg úgy az egész pelenkázás öltöztetés,nem hagytam ,hogy kipakolja a hűtőt,apa elment dolgozni,és ő nem mehetett vele,másodjára fogyott el a tea,fogat kellett mosni,és nem ültem vele,míg olvasta a könyvét(ugyanis zuhanyoztam).Hidd el én lennék a legboldogabb,ha pl nem kelne a gyerekem korán(járhatnék 8ra dolgozni),és egy sima pelenkázás,fél perc lenne nem 5-10 ami közben 3x körbefutjuk a lakást.

2018. nov. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
86%

Egy kétéves irdatlan nagy zajt tud csapni, hát ha még pl azt játsza, hogy ő a tűzoltó. Nem az ember, hanem a kocsi! :D


szvsz egy bántalmazott gyerek nem üvölt, sír hangosan, mert nem mer. Meghúzza magát, nem rohangál, mert fél.


Én sem nyitottam volna neked ajtót, és hasonló esetben én is azt mondtam az alattunk lakónak, hogy ez van, majd kinövi.

2018. nov. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
96%

Mikor még nem volt gyerekünk és panelban laktunk, szentül hittem, hogy az alattunk lakó pár gyilkolja a gyerekét minden este. Sokszor tartottam ott, hogy rájuk hívok vkit és nem értettem, hogy a többi lakó, miért nem tette már meg.

Azóta lett egy gyerekem és mindent értek, és arra is rájöttem, hogy a lépcsőházban mi voltunk az egyetlenek akik gyerekvállalás előtt álltak.

Hogy egy 2 éves ne tudna nagy zajt csapni rohangálással szerintem téves. Egy felnőtt legtöbbször zsigerből figyel arra hogy ne trappoljon( mondom ezt úgy, hogy kertes házban nőttem fel nem panelban), egy gyereket ez nem érdekli. Az én fiam ha négykézláb megindul olyan hangja van mint a földindulásnak.

2018. nov. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Coffelia ***** válasza:
100%
Van egy 2,5 évesem. Mult héten lenn voltam az alattunk lakóknál épp valamiért, amíg fenn voltak az apjával. Annyi történt fenn, hogy a férjem leimádkozta a lábaról a csizmát, és bementek a szobába. Döngött a plafon. Azóta mondjuk neki, hogy este nincs futkorászás meg trappolás, mondjuk minden este 5-6x. Folyékonyan beszél, erti, de csak addig tart a kitartása, amíg az elhatározást ki nem üti a fejében valami izgalmasabb gondolat. Innen nézve még egy év mire képes lesz hosszútávon is betartani, talán több, addig pedig rongyosra pofázzuk a szánkat. Sokazor néznel minket szülőket hülyének, hogy miért nem neveljük a gyereket. Jelentem maga a nevelés k sokáig tart, es mire eredménye látszik, az meg még tovább...
2018. nov. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
mig kicsi volt lányom mindig azt mondta jó hogy alatunk csak a pince van földszinten lakunk ,különben szolnának hogy hangosan dübörgünk.feletünk lako körömcipöbe jár azt meghalom.
2018. nov. 30. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
67%
Legálisan sehogy. Tegyél névtelen bejelentést legközelebb telefonon.
2018. dec. 20. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!