Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Arra gyanakszom, hogy a...

Arra gyanakszom, hogy a szomszédom bántalmazza a kisgyerekét, de nem vagyok benne biztos. Hogyan tudhatnám meg, hogy mi történik odafent?

Figyelt kérdés
A felettem lakó szomszéd lakásából hónapok óta furcsa zajokat hallok. Hol gyereksírás, hol rohangálás (nem hiszem, hogy csak a gyerek rohangál, mert egy két éves gyerek nem tud ezzel ekkora zajt csapni egyedül), kiabálás... Az egyik nap felmentem szólni, hogy nem lehetne-e rászólni a gyerekre, hogy ne szaladgáljon, ekkor kezdtem el gyanakodni. (Tudni kell, hogy egy 160 centis, aprócska huszonéves nő vagyok.) Eleve az anyuka nem nagyon akart ajtót nyitni (hallottam, ahogy a kukucsálón kiles, de nem nyitja ki), végül 2 csengetés és 1 kopogás után kinyitotta, de a biztonsági láncot le sem vette. Bemutatkoztam, próbáltam elmagyarázni neki a helyzetet, de nem igazán jutott el hozzá az info, folyton csak azt mondogatta, hogy "dehát mit csináljak? kisgyerek!", aztán mikor már 5 perce ott álltam, nulla eredménnyel, otthagytam őket. Természetesen változás nem történt, kiabálás, sírás, rohangálás reggel és este. Viszont arra gyanakszom, hogy ez a szerencsétlen kisgyerek nem hobbiból sír, hanem valami bántja vagy fáj neki, mert olyan kínkeserves hangokat hallat, hogy a szívem megszakad. Már korábban is eszembe jutott, hogy lehet, hogy bántják, de miután megtörtént ez a nem ajtónyitós jelenet, még jobban gyanakszom. Ilyenkor lehet valamit tenni, vagy hagyjam a fenébe az egészet, aztán majd ha valaha kiderül, hogy bántották a gyereket, mondjam, hogy "ja én sejtettem"?

2018. nov. 28. 17:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
86%

Gyanítom, hogy nincs gyereked. Két évesem van nekem is. Úgy is szokták nevezni ezt a korszakot, hogy “a rémes két éves”.

Olyanokon tud üvölteni, de szó szerint, hogy az ember el sem hiszi, ameddig nem éli ezt át. Például egyik nap a kisasztaláhiz vittem a reggelit. Ő aznap pont az ebédlőasztalnál akart reggelizni (nem tudtam), így őrjöngve üvöltött. Vagy egy másik eset, sima pohárba kapott inni, nem a pónis szívószálasba. És ezeken rendesen kiborul, mintha nagy baja lenne. A rohangáláshoz meg annyit, hogy egy elég nagy kertes házban lakunk, mégis néha dübörög az egész ház, úgy trappol.

Az, hogy nem vette le a láncot, az szimpla óvatosság is lehet, hiszen ismeretlen voltál a számára.

És igen, nem lehet mit tenni, gyerek. Majd ha lesz neked is, akkor rájössz, hogy egy két évesnek nem lehet megmagyarázni, hogy “kicsim ne rohangálj, meg ne kiabálj, mert az alattunk lakókat zavarod ezzel” kb annál jobban fogja csinálni.

Ne vádaskodj, ameddig fél (inkább negyed) információid vannak.

2018. nov. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 babyboom567 ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező!

2 évesem van,kb mindenért üvölt,ha szívjuk az orrát üvölt, ha nem kapja meg a telefonom üvölt,ha nem dobálhatja a pufit a vécébe,és a bedobottat nem eheti meg, üvölt,ha nem kap rögtön teát amikor kér üvölt,ha pelenkázzuk,öltöztetjük,üvölt,ha nem megyünk vasárnap bölcsibe,üvölt.Különben egy mosolygós,jó evő,jó alvó,barátságos kisgyerek,aki imád bölcsibe járni, játszani,könyvet nézegetni,rajzolni,zenélni,fürdeni.És senki nem bántalmazza,egyszerűen 2 éves.

2018. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
84%
Ajanld fel, hogy vigyazol ra, aztan majd vegighallgathatod, hogy tud dubogni futkarozas kozben a tizenparkilojaval, illetve hogy mikert tud orditani egy kisgyerek (pl. hideg a gyurma, true story, tegnapelott tortent nalunk).
2018. nov. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
21%
Védőnőnek szólj. Sose tudni mi zajlik ajtó mögött. Inkább legyen nyugodt a lelkiismereted hogy szóltál, minthogy később bánd, hogy nem tettél semmit...
2018. nov. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
90%

Figyu, Bee, egy ilyen idős gyerek mindenen és annak az ellenkezőjén is képes olyan hisztit keverni, hogy te azt gondolhatod éppen a belét húzzák ki a száján!

Ha nekem idejönni a szomszéd, hát én nem udvariaskodnék vele, kb.rábsznám az ajtót, hisz van épp elég bajom a hisztérika gyermekemmel, nem kell még egy idióta, minden lében kanál szomszéd is.

Majd ha lesz neked is, rájössz, hogy sokszor esélytelen emelt fővel távozni egy boltból, vagy csak méltósággal végigmenni az utcán!

2018. nov. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
82%

“nem hiszem, hogy csak a gyerek rohangál”

Akkor szerinted még ki rohangál? Anyuka futkos? Az elképzelhető, mert egy kisgyerek sokszor veszélyes helyzetekbe sodorja magát. Lehet anyuka fut utána, nehogy rohangálás közbe nekiessen valaminek.

De jó, hogy nem te vagy az alsó szomszédom...

A fiam sokszor tatárjárást rendez, meg visítozik, mert épp nem tetszik neki valami.

2018. nov. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
28%
Akik javasolták hogy jelezze ezt gyámhivatalnak vagy védőnőknek az van lepontozva?! Hát garulálok anyukák!!!! Dugjátok csak homokba a fejeteket, irogassatok nyugodtan hülyeségeket,meg csesszétek le azt akiben valamilyen okból felmerül a gyanú és csak jót akar egy szerencsétlen gyereknek. Érdekes, az én gyermekem nem sir minden nap kinkeservesen. Minden héten hallani a hirekben bántalmazott gyermekekről, ami nem fordulna elő ha az emberek kicsit jobban odafigyelnének egymásra és mernék jelezni a megfelelő szerveknek ha valami olyasmit tapasztalnak amitől rossz érzése támad az embernek.
2018. nov. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
69%

Az a helyzet hogy ez nagyon nehéz kérdés. Lehet hogy tényleg csak az van amit a többiek leírtak, de lehet az is hogy tényleg baj van.

A mi lépcsőházunkban is volt hasonló. A szomszédok nem cselekedtek a folyamatos szülői kiabálás miatt. A vége az lett hogy a négy éves kisgyereket súlyos sérülésekkel szállították kórházba, majd el vették a szüleitől.

Azt tudom tanácsolni hogy ne gondolj egyből a legrosszabbra, figyeld meg a gyereket, ha látod a lépcsőházban vagy az utcán. Fél-e a szüleitől, látszanak-e rajta sérülések (bár a hideg miatt biztos be van öltöztetve így nem nagyon láthatod)

2018. nov. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
74%

🤣🤣🤣

Az én szomszédom se akarnál lenni! Naponta százszor jelenthetnének a szomszédok. Van egy ördögi két évesem. Alapból nagy dumás, hangos vagyok, emellé ha kell felemelem a hangom, mivel a szép szóból nem ért. Sokszor ok nélkül elkezd ordítani, visítani, földhöz vágja magát. Van, hogy rohangál, mint aki meg van kergülve. Nem mindig szinezünk meg építünk, játszunk csiklandozósat, mondja, hogy "harapjam" "egyem" meg a fülét, orrát (na nem kell véres, brutális dologra gondolni 😅 ) ő meg hangosan kacag, visít. Bújócskazunk, fogócskazunk a lakásban, szintén visít, kiabál örömében. Van, hogy idegében pl. nem engedek egy flakon tusfürdőt kinyomni, nem adom oda a kést stb. hát leszarom a szomszédokat, de inkább visítson, mint, hogy én sírjak, mert baja esett. Persze elismerem, hogy vannak bántalmazó szülők, na de nem kell rosszat feltételezni rögtön. Foglalkozz a magad dolgával! Kívánom neked, hogy legyen egy két évesed és éld át a dackorszakot, mikor az is baj, hogy kinyitod az ajtót és nem a hiper-szuper ügyes két évesed tette meg és balhézik 😅😏

2018. nov. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
63%
foglalkoz magad dolgával,gyerekek hangosak,és zajosak időnként,ha feljelentenéd és kiderülne hogy ok nélkül teted akkor megérdemelnéd hogy hangosan leszedje fejed az anyuka ,és akkor máskor nem gyanusitanál senkit alaptalanul.
2018. nov. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!