Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti milyen korig gondoljátok...

Ti milyen korig gondoljátok úgy, hogy tömegközlekedési eszközön illendő lenne másoknak biztosítani, hogy a gyermek leülhessen? Illetve akár szülők akár nem szülők - ti milyen korosztályú gyermeknél nem érzitek szükségesnek a hely átadását?

Figyelt kérdés

A kérdésem olyan esetekre nem vonatkozik, amikor valaki beteg vagy mankóval áll, stb., mert akkor kortól függetlenül illik átadni az ülőhelyet; inkább egészséges gyermekekre gondolok.


Inkább magára arra gondolok, hogy gyermekeknek illik átadni az ülőhelyet - de mi az a korosztály, amire már nem pattannak fel az emberek a helyükről, hogy átadják a gyermeknek vagy nem várják el a szülők, hogy valaki átadja a helyét a gyermekének?


Mivel nincs hivatalosan ez megszabva, inkább a véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy abból összetehessem a választ a kérdésemre.


Előre is köszönöm a válaszaitokat!



2018. dec. 7. 08:29
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
50%

Én nagyjából minden gyereknek át szoktam adni a helyemet, nagyjából 12-13 éves korig.


Viszont lehet én vegyok a bunkó, de idősebbeknek kevésbé vagy inkább egyáltalán nem adom át a helyemet csak nállam kissebbeknek.

19 éves srác vagyok.

2018. dec. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
52%
Nekem fogalmam sincs, de egyszer az egyik tanárom azt mondta, hogy amíg kicsi a gyerek, azt úgy kéne, hogy az anyuka ölbe veszi.
2018. dec. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
87%
Egy 6 és egy 8 évesem van. A kisebbiknek nagyon örülök, ha van még hely, mert igaz állni tud rendesen, de kapszkodni és a tömegben megmaradni bizony kihívás. Két gyereket meg nehéz az ölembe venni.. Nekünk volt már példa arra is hogy átadták a helyet, arra is, hogy nem. Ugyhogy a válasz a kérdésedre: 8 éves korig én biztosan átadnám a helyet. Mondjuk én az idősnek és várandósnak is átadom és a gyerekeimet is igyekszem így nevelni.
2018. dec. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
54%
Mondjuk kiváncsi vagyok honnan tudjátok, hány éves a gyerek(7, 10 vagy 12)?! Komolyan. Megkérdezitek?
2018. dec. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
83%
Hát, ha nem is pontosan, de sokkal könnyebb megsaccolni egy gyerek korát, mint egy műtött lábat vagy 5-6 hónapos terhességet, főleg ílyen időben.
2018. dec. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Terhes anyukának, láthatóan instabil kisgyerekkel közlekedőnek átadom a helyet. De nem adom át automatikusan mindenkinek, aki gyerekkel van, ha látom,hogy tud állni a gyerek. Gerincbeteg vagyok, műtét után néhány héttel Örülök, hogy tudok járni, de még csak nagyon rövid távokat. Nem látszik rajtam, de ettől még igaz.... nem, nem fogok felugrani azért, mert gyerekkel méltóztatott felszállni valakinek.
2018. dec. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

26-os senki nem várja el, hogy ilyen esítben átadják a helyet! Ez már a kérdésben is benne volt! Viszont nem értem ezt a bántó stílust. "Méltóztatik" fölszállni, ezt mégis miért kell. Én soha nem vártam el senkitől, hogy előreengedjenek, átadják a helyet. esküszöm az zavart egyedül mikor terhesen vagy már gyerekkel sorbaálltam vagy utaztam és ilyen megjegyzéseket kaptam minden ok nélkül. Há' nehogymá én engedjem előre, mikor úgyis ráér; mikor csinálták jobb vót neki, hát akór sz@pjon most....

Gyerekkel keveset buszozok, de ha állnunk kellene pont a sokat emlegetett mai fiatalok adják át a helyet.

2018. dec. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Annak különösképp örülök, hogy sok szülő leírta a tapasztalatát, mert így olyanokat is megtudtam a gyermekkel való tömegközlekedésről, amibe bele se gondoltam.


Megvallom, hosszabb távot utazok le, amit eléggé kényelmetlen lenne végig állni; ráadásul reggelente mindig előfordul minimum 3 kisiskoláskorú gyermek a szülővel, szóval eddig nem tudtam eldönteni, hogy egy egészségesnek látszó gyermeknél mikor/milyen korosztálynál nem illetlenség nem felajánlani az ülőhelyem.


Ettől függetlenül terheseknek, időseknek, mozgásban korlátozottaknak, látássérülteknek, stb átadom, ha észreveszem vagy ha nem figyeltem oda, de megkérnek rá; illetve tényleg van, amikor nem látszik valakin, hogy szüksége van ülőhelyre, de ha megkér, átadom. Pl nekem is tavaly nem volt a homlokomra írva, hogy hasi műtétem volt, így külön kértük az ülőhelyet az első napokban, ha meg valaki csúnyán nézett rám, hogy nem adom át a helyem, elmondtam mi a szitu.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, most sikerült kialakítani a fejemben, hogy melyik korosztálynak nem gond ha már nem adom át a helyem.

2018. dec. 8. 22:44
 29/29 anonim ***** válasza:
64%
En mondjuk hozzatennem, h 20 ev buszozas soran egyetlen egyszer kerultem veszelyes helyzetbe : ÜLTEM egy szinte ures buszon, de egy fekezestol megbotlott nagydarab bacsi ramesett. Szoval nem eletbiztositas az ules se.
2018. dec. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!