Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ahol mindkét szülő dolgozik...

Ahol mindkét szülő dolgozik és nincs nagyszülő/rokon a közelben, hogy oldják meg a gyerekek felügyeletét?

Figyelt kérdés

Suli, ovi kb. 7-től délután 5-ig vállal felügyeletet, de ha mindkét szülő 5ig vagy fél 6ig dolgozik és onnan még 20-30 perc az iskola, hogy oldja meg hogy 5re odaérjen legkésőbb? Pláne ha még túlórázni is kell.


Az ilyen szülők bébiszittert fogadnak?


2018. dec. 8. 20:32
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
72%
Nekem igazi megoldást még nem sikerült találni, mert nincs aki vállalná több gyerek hazaszállítását a délutáni csúcsforgalomban.
2018. dec. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
81%

Mi a szomszéd nénit kértük meg hozza haza a lányokat.havi fix összegért ennek már lassan 2 éve,azota potnagyi lett,rengeteg dologban számithatok rá.

A gyerekek imádják. 4-kor hozza öket haza,mi 17:00-17:30 között vagyunk itthon.


Van idönk rájuk innentől kezdve,meg minden hétvégén.

2018. dec. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
56%

A kötekedő válaszolóval értek egyet.

Ha tudod, hogy nem lesz nagyszülői sem semmi egyéb segítség, még a gyerekvállalás előtt alaposan át kell gondolni, hogy mégis milyen munkabeosztásban dolgoztok. Ha már megvan a gyerek és akkor borul minden, akkor azt az átmeneti időszakot át kell valahogy vészelni, de utána tudatosan úgy kell alakítani az életet, hogy az a gyereknek jó legyen.

Én is borzasztó soknak tartam reggel 7-től, 5 ig bent maradni egy ovisnak, de ez egy sulisnak is rengeteg. Nálunk pl. külön munkáltatói kell a sulinak, ha te 4 után, azaz már ügyeleti időben mész a gyerekért.

Ami a megoldás, hogy elcsúsztatottan dolgoztok értsd. valaki megy hajnalban, a másik viszik, a hajnalos meg időben elhozza. Vagy bevállaljátok, hogy bébiszitteret fogadtok, aki elhozza napi szinten időben.

Tehát a kérdésre válaszolva ez a két opció létezik: vagy fizetett segítség vagy elcsúsztatott munkaidő. Számomra nem megoldás, hogy egy kisgyerek legyen ovis vagy suli napi szinten 10 órákat tölt intézményben.

2018. dec. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
78%

Nàlunk vannak nagyszülők, de ők még aktívak, tehát nagyon néha tudnának segíteni. Én igazából nem foglalok állást, hogy kinek van igaza, de az biztos, hogy előre gondolkodtunk, és eltérően járunk dolgozni. Én 6.30-ra megyek dolgozni, férjem viszi a lányunkat suliba, én hozom el 4-kor. Ez a fizetett segítség vagy a szívesség nélkül, ha kellene, csak így menne vagy esetleg pótnagyival.

Csak ott kezdődik a gond, hogy sokan puszira várnának segítséget vagy pici pénzért. Pedig vagy meg kell oldalni eltérő munkarenddel, vagy fizetni a segítségért.

2018. dec. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
37%

Én továbbra sem értek egyet.

Honnan tudod, hogy mit dolgozik?

A mai világban a legtöbb helyen dolgozni kell és tudod nem az a jó a gyereknek, ha anyuka otthon van munkanélkülin vagy kevesebb pénzt visz haza.

Bírom ezeket a lusta, magyar nőket, akik szerint válts munkahelyet, dolgozz kevesebbet!

A férfiakra ez a szabály miért nem vonatkozik?

Ők dolgozzák ki a lelküket?

Hogy anyukának kényelmesebb legyen?

És mihez kezd anyuka a munkahely váltással, kevesebb fizuval, ha apuka otthagyja?

Hmmm…?

Akkor majd megint munkahelyet vált? Tudod, a munkáltatók ezt sem szeretik ám!

Így is örüljön, hogy van munkahelye, a kisgyerekes anyák után nem nagyon kapkodnak!

2018. dec. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
33%

Ha eltérően járnak dolgozni, akkor a kapcsolat hűl ki. És utána? Utána mi lesz? Jajj, hát ööö én nem dolgoztam, mert a magyar női mentalitás azt diktálta, hogy részmunkaidőben, kevesebb pénzért oldjam meg. Egy állásinterjún: magának miért volt ennyi munkahelye? Mert a gyerek miatt váltanom kellett. Na, hát akkor ez sem fog sokáig itt dolgozni..

Inkább felveszek olyat, aki szabadabban tud mozogni. És, ha beteg lesz a gyerek?

Új munkahelyen táppénz? Cccc..

Még mindig azt mondom, hogy kérjenek segítséget valakitől, ezt a munkahely váltást ne nagyon ajánlgassátok!

2018. dec. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
84%

Senki sem írta, hogy váltott műszakban járjon egy szülőpár dolgozni. Csak ott tud szétmenni egy kapcsolat.


Eltérő alatt én azt értettem volna, hogy pl ha apuka 8-ra jár dolgozni, én 6,30-ra, és mindketten 8 órát dolgozunk, akkor abba a 1,5 órába nem szakad bele senki, amennyivel kèsőbb ér haza.

2018. dec. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
78%

Tudni kéne, mit dolgozik!

Akkor könnyebb lenne eldönteni, ez a csúsztatott műszak jó lenne-e.

Vagy, hogy apukának mi a foglalkozása.

2018. dec. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
76%

Párom 10:00-20:00ig jár dolgozni én eredetileg 9:00-17:00.

A bölcsit pl úgy oldottuk meg, hogy reggel apa viszi, én pedig megbeszéltem a főnökömmel, hogy had járjak be 8ra és akkor 4kor el jövök, így 5re átérek a bölcsibe (ami kb utána zár is).

Betegségek idejére pedig home office vagy táppénz van...

2018. dec. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
72%

A sitter is jó ötlet, most arra az 1-2 órára, míg hazaviszi és játszik vele, nem kérnek sokat úgy sem, ha 1500-2000 forintos órabér van.

Ha jól fizet a munkahely, annyit szerintem megér.

2018. dec. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!