Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ahol mindkét szülő dolgozik...

Ahol mindkét szülő dolgozik és nincs nagyszülő/rokon a közelben, hogy oldják meg a gyerekek felügyeletét?

Figyelt kérdés

Suli, ovi kb. 7-től délután 5-ig vállal felügyeletet, de ha mindkét szülő 5ig vagy fél 6ig dolgozik és onnan még 20-30 perc az iskola, hogy oldja meg hogy 5re odaérjen legkésőbb? Pláne ha még túlórázni is kell.


Az ilyen szülők bébiszittert fogadnak?


2018. dec. 8. 20:32
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
52%

Persze az nyilván kötekedés, ha valaki leírja, hogy nem normális egy gyereket napi 10 órára az oviban hagyni, majd még utána is bébiszitter vigyázna rá. Nem írtam olyat, hogy 16:00-ra kell érte menni, a kérdező írta, hogy 17:30/18:00 előtt nem érne oda egyik szülő sem. Nekem erre az volt a megoldásom, hogy még a gyerekvállalás előtt kerestem számomra megfelelő munkahelyet. Nem szülés után, hanem bedolgoztam magam mielőtt szültem, így nem gond most a táppénz sem. Ja, és alkalmazott vagyok teljes munkaidőben. Nem vállalkozó és nem itthon lebzselő anyuka, akit a férje tart el. A férjemmel is szoktam találkozni eleget.

Én így oldottam meg, attól más még bízhatja bébiszitterre a gyerekét. Nyilván kényelmesebb, mert akkor nem kell olyan korán kelni, mint pl. nekem.

2018. dec. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
35%

Én raktárba megyek valószínűleg 8 órába, pénteken hívtak. Apuka 12-zik, hétfő-kedd pihenő, akkor ő van vele, szerda-csüt meló, szerdán nagyi vigyáz rá, péntek pihenő, szombaton meg már nem dolgozok..

Esetleg még ami eszembe jutott, hogy kismama műszak nincs a városotokban? 7,00-tól 15,20-ig van pont az ilyen helyzetekre.

De jó lenne, ha válaszolna a kérdező.

2018. dec. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
35%
Ja és csütörtökön megyek be :)
2018. dec. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
78%
Mi egyelőre megoldottuk bébiszitter nélkül úgy, hogy amíg volt szabadságunk, addig hol a férjem, hol én jöttem szabadságra, amikor beteg volt a gyerek, utána sajnos táppénz. Utóbbi komoly anyagi következményekkel jár, de a mi esetünkben pont olcsóbb megoldás még, mint a bébiszitter. Most jön a harmadik baba, elképzelhetetlen, hogy mindent végigcsináljunk továbbra is segítség nélkül, kell bébiszittert keresnünk.
2018. dec. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
17%
Hol mennyiért dolgozik egy babysitter?
2018. dec. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
17%
Nálunk van 15000/alkalom meg 5000/alkalom.
2018. dec. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
83%
Senki nem írta azt, hogy a NŐnek kell váltani, dolgozni kevesebbet vagy vinni haza kevesebb pénzt. Együtt a családnak kell megoldani és kidolgozni egy olyan koncepciót, ahol a szülők csúsztatottan dolgoznak (váltott műszakról szó sem esett) vagy keresnek annyit, hogy telik fizetett segítségre. Nekem személy szerint van olyan ismerősöm, ahol apuka csak 4 órában dologzik, anyu meg 8-10 ben. Anya jobban keres, olyan a szakmája, ők így oldották meg. Szóval ezeket együtt kell megoldani, nem kizárólag a nő dolga, feladata.
2018. dec. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
84%

Amivel mindenképpen egyetértek, hogy a gyereknek nem jó, ha 10 órát van intézményben.


Az viszont képmutatás, ha szomszéd néni-bébiszitter - egyéb kombós megoldásnál úgy teszünk, mintha akkor már a szüleivel lenne, amikor a bébiszitter hazaviszi 4-kor, a szülők meg hazaérnek fél hatkor.


A túl sok intézményben tartózkodással ugyanis nem az a baj, hogy nem otthon van a gyerek négytől, hanem hogy nem a szüleivel van, illetve hogy egy nap túl keveset van konkrétan a családjával, szüleivel.


Most ha ebből indulok ki, akkor nem feltétlenül jobb a szomszéd néni az óvónéninél, pláne ha ott még más gyerekekkel is játszhat,amíg meg nem jönnek a szülők.



Tehát alapvetően én is azt gondolom, hogy lehetőleg ne legyen egy kisgyerek 8 óránál tovább intézményben. De nem mindenki él Budapesten, és nem, nem mindenki fog és nem is kell mindenkinek bűzös nagyvárosba költöznie csak azért, hogy válogathasson a munkahelyek közül és négykor már otthon lehessen a család. Ideális lenne persze, de nem ér meg mindent. Sokkal fontosabb, hogy a maradék időben mit csinálnak együtt: mindenki külön-külön nyomkodja a telefonját, vagy bámulják a TV-t, vagy esetleg együtt játszanak, beszélgetnek, minőségi időt vannak együtt.

2018. dec. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
13%

Ezért kérdeztem a kismama műszakot 7-től 15,20-ig.

Valamit valamiért.

2018. dec. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
17%
Miskolcon van ilyen, de én raktárba megyek, nem tudom, ahol ő él, milyen a helyzet.
2018. dec. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!