Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Probléma hogy a gyerekem nem...

Probléma hogy a gyerekem nem sír utánnam?

Figyelt kérdés

Hagytam már 13 hónaposan is egy szinte idegen hölgyre amikor nem volt más választásom mert temetésre kellett menjek, és hétvégén pedig a barátnőmnél maradt kB 2 órára. Máshol egyébként nagyon jól viselkedik, otthon én alig bírok vele, illetve az hogy nem sír utánnam, amit én nem bánok csak azt hittem nagyobb lesz hozzám a kötődése. Egyébként egészen kiskorától volt hogy járnom kellett kórházba és rá hagytam anyukámra.

Elalvás mással sikerül ha nem vagyok ott de ha igen akkor csak cici el... Jelenleg 16 hónapos


2018. dec. 12. 13:17
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

A biztonságos kötődésű gyerekek nem sírnak a szülő után vagy alig, mert a biztonságos, jó kötődés azt jelenti, hogy pontosan tudja: a szülő nem hagyja el, vissza fog menni hozzá. Ebből ered a stabil önbizalmuk és énképük is.


Tehát nem azt jelenti a jó kötődés, hogy sír utánad, hanem pont az ellenkezőjét.

2018. dec. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
47%

Egyetertek az 1. Hozzászólóval. Az én Kisfiam ugyan már nagyobb, de soha nem volt gond, ha ott kellett hagynom valahol, pedig 1 éves kora óta mar többször volt ilyen.

Amióta megérti, azóta mindig elmondom Neki, hogy most elmegyek, kivel lesz és hogy vissza fogok jönni. Egyszer sem sírt utánam. Párszor megkérdezte, hol vagyok, de miután megkapta a számára megfelelő választ, játszott tovább.

2018. dec. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!