Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 10 évesnek mobiltelefon és...

10 évesnek mobiltelefon és számítógép karácsonyra, hogyan oldjuk meg?

Figyelt kérdés

10 éves kislányról lenne szó, és már több éve nyaggatja a családot, hogy egyik karácsonyra adjuk meg neki ezeket. Minden nap sír, hiszitohamban tör ki, agresszív, megüti a szüleit, bátyóját, szenved. 4 éves korában kapott egy tabletet, amit ingyen kaptunk a Tmobile-tól, azt négyszer sajnos azóta tönkretette, de mindig sikerült megjavíttatni, kivéve egyszer, akkor vettünk neki egy olcsót, kb 20-30 ezezrért de azt is sajna tönkretette. Ezért megkapta apja egyik régi mobilkészüléket, de viszont nincs bele előfizetés, ő meg Viberezni meg telefonálgatni akar az osztálytársaival. Meg néha minket felhívni az iskolából, stb. Aztán kéne neki egy számítógép is, amiatt is nyúz folyton bennünket, mert a régi asztaligépen csak a kis gyerekjátékok mennek el, a középkategóriások viszont egyáltalán nem. Most már meg kéne valahogy oldani, mert már magában tesz kárt, üti a fejét a falba, beleugrik a kanapéba, úgy hogy kitöri majdnem a nyakát. De a bútorokba és bennünk is kárt tesz. A probléma az, hogy alig élünk meg itthon. Anya 120 ezret keres havonta, apa 100 ezret, én meg 15 ezret egyetemi ösztöndíjamból. Hogyan tudnánk legolcsóbban kijönni szerintetek a dolgoból. Most is Nagyon rosszul viselkedik, anyját az előbb megharapta, apát elkezdte dobálni és nyúzza a kanapét, meg úgy ordít, mint a sakál.

(A jóranevelés nem játszik, függő a lány, nem akarnak rajta segíteni, szüleim hátrakötötték a kezüket, meg az enyémet is, így csak a vevős taktika maradt) 19/F Feri vagyok.



2018. dec. 17. 17:58
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Én mint bátyó nem vihetem be, szüleim meg nem fognak hallgatni orvosi esetben a gyerekükre, akit a földig lenéznek. De miért is kéne a temetésre gyűjteni? Annyira csak nem súlyos.
2018. dec. 17. 18:34
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

És szerintetek miután megkapta ezeket egy jó szófogadó kislány válik belőle?

Nem unja meg ezeket (is) pár hónapon belül, és kezd el megint hisztizni, most valami egészen másért, vagy akárcsak egy jobb/menőbb telefonért vagy számítógépért.

Nagyon szűklátókörűek vagytok sajnos.

2018. dec. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk ezek után nem csodálom miért csak 100/120 ezret keresnek, ennyi ésszel még ez is egy kisebbfajta csoda.
2018. dec. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Az hogy miért keresünk ennyit, az sajnos csak egy elég nagy hiba, régebben jobbak voltak a körülmények itthon, de azok az idők sajnos elmúltak, és most itthon nyomorgunk. Apának ez amúgy a magyar nyugdíja, mivel a legtöbb évét kint töltötte Németországban, és onnan valamiért nem annyit kap amennyit kéne, ezért szűlölködünk ennyire.
2018. dec. 17. 18:42
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Itt komoly gyermeknevelési problémák állnak...ne haragudj kérdező de a leirasodbol ismeretlenül is lerí.

Ha megkapja a telefont meg a gépet egy 10 éves gyerek azzal csak fokozzátok a helyzetet. Leírtad nem bir vigyázni a cuccaira. Meg kell mondani neki..amíg nem vigyázol a tabletre , telefonra és nincs felelősségérzeted addig nincs se gép se telefon. Ha hosztizik és megkapja akkor legközelebb is hisztivel akar majd elérni mindent. Mondjátok meg neki ne viselkedjen úgy mint egy öt éves. Jönni fog azzal is hogy de mindenkinek van az osztályba...igen lehet..de lehet mások tudnak rá vigyázni és megbecsülik..esetleg belefér a keretbe. Én az első komolyabb telefonomat 13 évesen kaptam, de nem is hiányzott és lehet hogy nincs gyerekem, de ha lesz sem fogok neki hiszti árán venni ráadásul 10evesen telefont.

2018. dec. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
87%
Biztos értelmes, okos, életre való felnőtt lesz ebből a cuki kislányból...😳🤷🏼‍♀️🤞🏼
2018. dec. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy az a fiú, illetve a testvéred youtuberól? Aki a lány dührohamait töltötte fel? Mert ha igen, akkor nem változott a helxzet semmit sem? Ennek a kislánynak nagyon komoly problémái vannak, ezt az egészet elolvasva. Bocsánat, de neki tényleg pszichológus kell, s nem telefon, meg pc..
2018. dec. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Igen azzal jön hogy már mindnekinek van az osztályban, és hogy ezzel nem közösítenék ki végre, stb. De nem érti meg, hogy nem fér bele a keretbe. Például ma mondta anya neki: "Értsd meg, nincs rá pénz most" erre ő: "Nem érdekel, nekem most kell, nincs olyan hogy nem, én amit meg akarok kapni azt meg is fogom most rögtön, mint mindig" (Igaz, eddig mindig minden sikerült neki kellő visítással) Nem érti meg, hogy mi az a pénz, azt mondja dolgozzunk akkor többet csak miatta, meg fenyeget minket hogy megöli magát vagy minket.

Nem én vagyok a youtubeos de nagyon hasonlít kettő egymáshoz, csak itt az van, hogy neki nincs gépe + telefonja.

2018. dec. 17. 19:12
 19/28 anonim ***** válasza:
97%
Így van, nagyon ügyesek vagytok. A húgod egy elkényeztetett követelőző kis hisztipi€sa, aki nem tud viselkedni de ti még jutalmazzátok is meg ezért. Nagyon ügyesek vagytok! Gratulálok. 3 millió kérdéseden keresztül le volt írva mit kellene tenni. Lassan 2 éve kérdezgeted, hogy mit kezdjetek a pi€sa húgoddal és ti még mindig jutalmazni akarjátok. Belőle lesz az iskola qrvája egyébként, akinek semmi szégyen érzete lesz és arra, hogy az egész iskola megdugta akár már 13 évesen annyi lesz a reakciója, hogy és akkor mi van? Ennek a gyereknek 2 órási pofon kéne meg egy pszichológus. És ennek a gyereknek valószínűleg valami dilibogyót is fel fognak írni nyugtató gyanánt. Valami Xanax vagy Frontin szerű gyerekeknek készült cuccot, bár egy ilyen gyereknél nem lenne meglepő, ha egyenesen Frontint vagy Rivotrill-t írnának fel. Mondjuk 0.25-ösből minden nap egy fél szem. Fogjátok végre fel, hogy azt a gyereket nem megjutalmazni kéne. Bár az is leír rólad is mindent, hogy azt írod hogy értelmes ember lett belőled, ennek ellenére a több mint 200 teljesen különböző ember azonos véleményét, miszerint ezt a gyereket nem jutalmazni kell nem sikerült felfognod. Pedig qrva ritka, amikor tényleg mindenki egyet ért valamiben, ami jelen esetben az, hogy ezt a gyereket nem elhalmozni kéne. Engem ha megdobna valamivel egy csomó ilyen hisztirohama után biztos hogy olyan pofont kapna, hogy szó szerint elesik.
2018. dec. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Én is azt tenném amit ti írtok, higgyétek el. De ez nem opció hiszen akkor mewhetek itthonról világgá 0 egész forintal, úgy kitagadnak mint még soha senkit, ha bármit is tennék ellene. 2 éve nem kérdezgetek, pár hónapja regisztráltam ide, jó ha van 4-5 kérdés róla. Igen, teljes mértékben egyet értek veletek, hogy mik kellenének de ez sajnos nem lehetséges. Ez olyan mitnha az egyetlen megoldás az lenne, hogy költözzek el albérletbe 14 évesen. Nem lehet, mert a törvény nem engedi. Tehát az itthoni törvény sem engedi, hogy elvigyük orvoshoz.
2018. dec. 17. 19:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!