Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 10 évesnek mobiltelefon és...

10 évesnek mobiltelefon és számítógép karácsonyra, hogyan oldjuk meg?

Figyelt kérdés

10 éves kislányról lenne szó, és már több éve nyaggatja a családot, hogy egyik karácsonyra adjuk meg neki ezeket. Minden nap sír, hiszitohamban tör ki, agresszív, megüti a szüleit, bátyóját, szenved. 4 éves korában kapott egy tabletet, amit ingyen kaptunk a Tmobile-tól, azt négyszer sajnos azóta tönkretette, de mindig sikerült megjavíttatni, kivéve egyszer, akkor vettünk neki egy olcsót, kb 20-30 ezezrért de azt is sajna tönkretette. Ezért megkapta apja egyik régi mobilkészüléket, de viszont nincs bele előfizetés, ő meg Viberezni meg telefonálgatni akar az osztálytársaival. Meg néha minket felhívni az iskolából, stb. Aztán kéne neki egy számítógép is, amiatt is nyúz folyton bennünket, mert a régi asztaligépen csak a kis gyerekjátékok mennek el, a középkategóriások viszont egyáltalán nem. Most már meg kéne valahogy oldani, mert már magában tesz kárt, üti a fejét a falba, beleugrik a kanapéba, úgy hogy kitöri majdnem a nyakát. De a bútorokba és bennünk is kárt tesz. A probléma az, hogy alig élünk meg itthon. Anya 120 ezret keres havonta, apa 100 ezret, én meg 15 ezret egyetemi ösztöndíjamból. Hogyan tudnánk legolcsóbban kijönni szerintetek a dolgoból. Most is Nagyon rosszul viselkedik, anyját az előbb megharapta, apát elkezdte dobálni és nyúzza a kanapét, meg úgy ordít, mint a sakál.

(A jóranevelés nem játszik, függő a lány, nem akarnak rajta segíteni, szüleim hátrakötötték a kezüket, meg az enyémet is, így csak a vevős taktika maradt) 19/F Feri vagyok.



2018. dec. 17. 17:58
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
80%
Akkor meg ne itt rinyáljál egyfolytában, hanem üljetek a kis babérjaitokon, hogy nem viszitek orvoshoz. Ha esetleg a kis csaj bekerül a híradóba ne mondd, hogy én nem szóltam!!!
2018. dec. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Én elhiszem, hogy problémás a gyerek, hidd el ha szüleim engedék már rég nem írtam volna ki ezt a kérdést, sőt semelyiket sem. De nem opció sajnos amit írtok, így az egyetlen ami marad, hogy megvesszük neki a kütyüket. A kérdés csak az hogy hogyan és mit.
2018. dec. 17. 19:46
 23/28 anonim ***** válasza:
91%

Tök mindegy, mit vesztek neki. Minden gépnél és telefonnál van jobb, a következő hisztijénél majd az kell neki. Vesztek egy ilyen telefont? Az osztályban mindenkinek OLYAN van, neki is inkább az kell. Vesztek egy asztali gépet? Laptop kell, mert ágyban is akar majd gépezni. Vesztek laptopot? És miért csak ekkorát, miért nem nagyobbat, 180 fokban kifordíthatót... érted?

Mindent lehet fokozni.

Közben adósságba veritek magatokat, még kevesebb lesz a pénz, amit havonta beoszthattok, mert törleszteni kell ugye. Hát gratulálok.

A többiek leírták, a lány hisztijét kezelni kell. Ha homokba dugjátok a fejeteket és nem tesztek semmit, csak rosszabb lesz.

2018. dec. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
92%
Ha ez nem kamu, én marha gyorsan elhúznék otthonról, ad 1: nem nekem kell nevelni a már neveletlen húgomat, mert még a végén engem is kinyírna, ad 2, egyetemista létemre lennék annyira életképes, hogy elmenjek dolgozni, albérletbe, ahelyett, hogy otthon nyomorgok.
2018. dec. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
30%
Egyszer azt írja egyetemista, utána meg, hogy 14 éves, ti meg bekajáljátok. :D
2018. dec. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
84%

#25: Nem azt írta. Példának hozta fel. Értő olvaáss ajánlott.


Figyelj! Rengetegszer megmondtuk már, hogy mit kéne csinálni. Mindent lepattintasz magadról. Fölösleges kérdezned, mert úgysem fogadod meg. Azért lenne egy kérdésem: a világtól teljesen elzárva éltek? Senki más nem látja, hogy mi folyik nálatok? Ha nem, illetve a másosik kérdésre "de igen" a válasz, akkor tégy névtelen bejelentést a gyámügyön. Hidd el: ennek a gyereknek csak jót tenne, ha kiemelnék ebből a környezetből. Tutyimutyi, életképtelen család vagytok, sajnos. Ha nem lépsz/tek végre, komoly következményei lehetnek.

Még hogy kinövi 4-5 éven belül? 14-15 éves korra, amikor sokszor még a legtündéribb, legangyalibb kislányok is hárpiává válnak? Ezt te sem hiszed el.

2018. dec. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
31%
Használtan lehet kapni ilyeneket, viszonylag olcsón. Nézzetek utána neten...
2018. dec. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolában milyen ez a gyerek? A tanára mit szól hozzá? Vagy nem kommunikálnak a szülőkkel? És igen, ha te egyetemista vagy most húzz el otthonról és menekülj ezektől, ha nem tudod megmenteni a húgodat legalább magadat mentsd meg. Esetleg jelentsd be az esetet a gyámügynél, ez elhanyagolásbak számít, mert nem elég hogy enni kap meg fűtenek, de nem nevelik.
2018. dec. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!