Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezt hogy mondhatnám meg...

Ezt hogy mondhatnám meg finoman? Ti, mint szülők, megsértődnétek azon, ha valaki ebben segíteni szeretne?

Figyelt kérdés

Unokatesóm elsős, és ki van borulva, mert csúfolják... Azért, mert elég csúnyácska szegény. Otthon persze mondják neki, hogy nem az, nagyon szép, de ettől nem lesz neki jobb az iskolában. Ráadásul igaz, ami igaz, nem túl szép kislány.


Szemüveges, és nagyon kancsal szegény, az egyik szemével teljesen befele néz. Az arca is kis kerek, pufi és mivel nem hordják fodrászhoz, otthon vágják le a haját mindig rövidre, a frizura csak ront az egészen. A ruháit is általában kapják a szomszédtól, nem a legújabb, legszebb darabok, és ezért is piszkálták már, hogy "ódivatúan" van öltözve.

Kicsit úgy érzem, hogy a szülei úgy vannak vele, hogy mindegy mibe van, hogy van felöltöztetve... Pedig 1-1 csinosabb outfit sokat dobna rajta. Néha-néha én is vásárolok neki, sima plázás boltokból (pl Zara Kids, Mango), és odavan értük. Azonnal felpróbálja, mutogatja, vigyáz rájuk. Viszont nem tudom én ruházni mindig. Meg pl ha elvinnék fodrászhoz, és csináltatnának neki egy olyan hajat, ami kicsit ellensúlyozza a kerek arcát, máris változna kicsit szerintem.


2018. dec. 18. 12:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Hát ebbe szerintem így nem lehet beleszólni. Mindenkinek más az ízlése (és a pénztárcája is). Ha a szülők a praktikusat helyezik előtérbe, akkor soha fogják érteni a te álláspontodat, ha meg nagyon nem telik rá, bunkóság finoman is kritizálni. Ha szeretnéd ezt a dolgot felkarolni, és a te pénztárcád bírja, inkább néha kérd el egy kicsit "babázni" a kislányt.
2018. dec. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

Semmi értelme a hazudozásnak, miért félnek az emberek az őszinteségtől?

Egyszerűen mond meg, hogy megérted az anyagi helyzetüket, szeretnél segíteni...elvinnéd a kislányt alkalmanként fodrászhoz pl.

Turkálóba is remek gyermek ruhák vannak, divatos szinte új darabok!


Persze valószínű, hogy a szülők is elég igénytelenek.

Sajnos hasonló helyzetben én is voltam, ismerős 2 gyerekével!

Rengeteget költöttem a gyerkőcökre, ruhákat szatyor számra vittem, sokszor ételt is, takarítottam, iszonyatos összegű villanyszámlát kifizettem, vittem-hoztam a gyerekeket mindenfelé.

Aztán ahogy egyre jobban megismertem a körülményeket, rájmttem és belefáradtam, hogy az anyuka csak egész nap fekszik, cigizik, haverozik, pasizik. Igazából leszarta a gyerekeket és a pénzt elszórta, napi szintű kaja rendelésre(csak magának rendelt) káros szenvedélyekre stb. Persze egy ideig próbáltam segíteni de beláttam van akiken nem lehet.



A szegénység sok mindenre lehet ok, de akkor a megfelelő szervezetkhez lehet fordulni ruha, tartós élelmiszer stb adományért.

2018. dec. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, itt is ez a gond. Hogy a gyorskajára, napi 3-4 sörre, cigire van pénz. De mikor mondjam, hogy a HM-ben black friday/cyber monday van, és minden feleáron kb. akkor ki voltak borulva, hogy hát kinek van erre pénze... Utána panaszkodnak, hogy a gyerek nem szeret iskolába járni, szimulál, hogy hazavigyék, nem szólal meg akkor sem, ha kérdezi a tanító néni.


Lehet úgyis praktikusan öltözni, hogy nem ezeréves, szétmosott, kinőtt ruhákban van a gyerek.

2018. dec. 18. 12:36
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, jó úton jársz!

Veszel neki ruhákat, azokat örömmel hordja, sőt vigyáz is rájuk. Ha jól értem, a szülők sem ellenkeznek, hogy szívesen hordja ezeket a ruhákat.

Akkor már csak ki kell terjeszteni az ötletet! Szövetkezni kell a nagyszülőkkel, más közeli rokonokkal, akik szoktak neki szülinapra, névnapra, karácsonyra ajándékot venni. Lehet, hogy többé-kevésbé hasonlóan látják a kislány helyzetét, mint te. Ha 3-4 rokontól is általában ruhákat kap, akkor azért át fog alakulni a ruhatára. Azt a határt viszont érdemes megtartani, hogy ne csináljatok plázacicát belőle. Mert azért nem a ruhától lesz értékes ember senki, akkor sem, ha az osztálytársai eszerint viszonyulnak hozzá. Ezt érdemes tudatosítani benne.

A hajviselethez nem tudok hozzászólni.

A kancsalság betegség, az esztétikai problémán kívül is mindenképpen kezelést igényel. Gondolom pont ezért hord szemüveget. Ha a szülei törődnek a problémával, viszik szemészhez, akkor remélhetőleg idővel ez javulni fog.

2018. dec. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

a szülő is tud rola hogy a kislányt csufolják ezekkel a dolgokkal?

ha igen nem ėrtem miert nem tesznek ellene.

finoman biztos szóba hoznám, hogy a lányuk min megy keresztül ės milyen rossz lelkiállapotban van.

2018. dec. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos már ott el van bacva a dolog hogy nem tudja sok szülő elfogadónak nevelni a gyereket.
2018. dec. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
25%

Gondoltam hogy hol lesz a kutya elásva, tipikus "családi potlékért szülök gyereket" mentalitású szülő, aki még a családin is cigit, meg sört vesz.

A gyerek meg kopott, kinyúlt szaros ruhában jár az utcán és iskolába.

Ha nagyon elfajul a helyzet én zokszó nélkül jelenteném a gyámügyön, a fenti esetben is ezt tettem mikor kifogytam a türelemből! Csak annak volt végül húzó ereje.


Az még megoldás lehet, hogy beszélsz a többi józan gondolkodású rokonnal.

2018. dec. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó te nagyon el vagy tévedve, ha azt gondolod, hogy a gyámügy arra ráugrik, hogy valakit a szülei mástól kapott, kopott, kinyúlt, nem divatos ruhában járatnak és a haját maguk nyírják fodrász helyett. Szépen is néznénk ki! :DDD

Ha elhanyagolnák a szemészeti problémáját, egyedül az lehetne lényeges érv a gyámügynek. De ha a kislány hord szemüveget, akkor nyilván hordják szemészhez. (És szülei adhatnak rá SZTK-keretet, ettől sem fog a gyámügy lépni.)

2018. dec. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Minden akarás kérdése... És úgy tűnik, a kislány szülei nagyon nem akarnak jót a gyereküknek. Turikban nagyon szuper ruhákat lehet találni de ahogy írtad, H&M-ben is pl vannak sokszor nagyon jó leárazások. Felénk kb 1500ft-ért vágnak kislány hajat, ráadásul egy kislányt ritkábban is kell fodrászhoz vinni (ha pl a frufrut otthon megtudják oldani) mert általában növesztik a hajukat. Egy napi cigi és sör árából már szép ruhát lehet venni a kislánynak ... Felháborító! Félre értés ne essék, én is dohányzom de mellette mindent megtudok adni a családomnak.

Szüli-névnapra próbálj neki te szép ruhát venni, ha van rá lehetőséged vidd el fodrászhoz, talán a szülőket is motiválod majd ezzel. Nagyon sajnálom szegény kislányt. :(

2018. dec. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt elmondhatod nekik a gyerek érdekében szerintem, normálisan-kulturáltan persze, de nem fűzök hozzá nagy reményt, hogy lesz bármi foganatja. Nem marad más, mint hogy összefogsz nagyszülőkkel-más rokonokkal és időnként vásároltok neki. Azért a Zara kids, Mango nem az a nagyon olcsó kategória, ennél szerintem lehet olcsóbb helyeken is szép darabokat venni. Én elvinném akár Hádába, bababörzékre, ahol tényleg pár százért lehet kapni jó ruhákat. Ne értsd félre, én is imádom például a Zara kids-et, de ilyen helyzetben jobban jársz több, olcsóbb, de normális darabbal, mint egy-két nagyon drágával. Illetve én megbeszélném a szüleivel, hogy szülinapra/névnapra azt kapja tőled, hogy elviszed fodrászhoz.
2018. dec. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!